YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: EğlendiğinisananEleman - 03 Eylül, 2015, 22:10:04
Superman serisini toplayacağımda Hangi sıradan almalıyım sizce bu arada daha önce hiç superman okumadım hiç bir şey bilmiyorum.

Eski Tay dönemi Kızılmaske fasiküllerin içindeki Superman'lerden (BR'nin Kızılmaskelerinde o sayfalar yok!) de başlayabilirsin....

köstebek

Alıntı yapılan: Animvader - 03 Eylül, 2015, 22:30:46
Türkçe diyorsanız zaten 4 tane kitap var.Yeni Dünya 1 ve 2, Action Comics 1 ve 2. Yeni Dünya zaten alternatif evrende geçen br hikaye, direkt okuyabilirsiniz.Action Comics de New 52 bünyesinde yine, baştan başlatılan bir seri olduğu için onu da direkt okuyabilirsiniz.

Beyler, neden yanlış bilgilerle forumu dolduruyorsunuz :)

Süpermen en az 50 yıldır Türkçede basılıyor. Defalarca basıldı, hadi SB baskıları adamdan saymıyorsanız, renklileri de basıldı: Ölümü basıldı, evlenişi basıldı, mevsimler halinde gençlik tripleri basıldı, Muhammed Ali'yle yaptığı boks maçı bile basıldı.

Haydi dolduruyorsunuz, doldurun, ama (bölüm yöneticisi) Dean bey de hâlâ son bir yılın JL'lerinden bahsediyor, ayıp ediyor, bana değil tabi ama daha önce Süpermen
basan yayınevlerine ayıp ediyor :)
Tarihinizi unutmayın beyler, hııı !

rumar80

Abi yazdığında çok haklısın da o eski yayınları bulmak ne kadar kolay? Maliyeti ne olacak?
   Bilgilendirme açısından eksik bilgi verdiğimiz doğru, ama alım için en uygunu bence de YKY.
   Yine de uyarın için teşekkür ederiz.

Animvader

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 05 Eylül, 2015, 04:27:04

Süpermen en az 50 yıldır Türkçede basılıyor. Defalarca basıldı, hadi SB baskıları adamdan saymıyorsanız, renklileri de basıldı: Ölümü basıldı, evlenişi basıldı, mevsimler halinde gençlik tripleri basıldı, Muhammed Ali'yle yaptığı boks maçı bile basıldı.

Haydi dolduruyorsunuz, doldurun, ama (bölüm yöneticisi) Dean bey de hâlâ son bir yılın JL'lerinden bahsediyor, ayıp ediyor, bana değil tabi ama daha önce Süpermen

Sayın köstebek acaba soru Superman başlığına değil de, YKY'den haberler başlığına geldiği için olmasın  :)

Bilka yayınları ve Tekofset Süpermenleri dağılmamış kondisyonda bulabilir mi şimdi arkadaşa söylesek, bulsa kaç para tutar Allah bilir.Hele bir de gençse o zamanın çevirisini anlayacağını da pek zannetmem. ;)

dean

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 05 Eylül, 2015, 04:27:04

Ben ayıp ediyorum !

1. Arkadaşımız soruyu Yapı Kredi Yayınlarından Haberler başlığında soruyor. Bizde cevabı soruya uygun bir şekilde vermeye çalışıyoruz.

2. Arkadaşımız belli ki yeni bir okuyucu. Yeni bir okuyucuya neden bulamayacağı çizgi romanları söyleyerek kafa karışıklığına neden olalım ?

3. Hadi buldu diyelim. Karakterin maceralarını bile okumadan ölümünü yada evliliğini mi okuyacak. Yeni başlayan bir kişiye başlangıç noktalarını belirtmeye çalıştık o kadar.

4. Parantez içinde benim bölüm yöneticisi olduğumu belirtmişsin. Evet ben bölüm yöneticisiyim. Bölüm yöneticisi olarak benim en temel görevim de yeni çizgi roman okumaya başlayacak bir arkadaşa yardımcı olmaktır. Superman konusunda olunabilecek en iyi yardımın yazdığım şeyler olduğunu düşünüyorum. Eğer sen daha iyi yardımcı olacağını düşünüyorsan. Soran arkadaşa hitaben kendi düşünceni söylersin olur biter. Neden yazan arkadaşlara yönelik eleştiri yapılarak söyleniyor anlamış değilim.

Nightrain

20-30 sene önce çıkan yayınları nerden bulacak allasen? Superman'i yeni okumaya başlayan biri kesinlikle New 52 serisinden başlamalı! Zaten DC'nin amacıda New 52'lere başlarken "yeni okuyucular" kazanmak/kazandırmak değil miydi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

orhan şafak

Merhaba  arkadaşlar yky nin yayınladığı comanche 2 cilt çıkmıştı eğer yanlış hatırlamıyorsam toplam 3 cilt çıkacaktı ama 3.ciltten bir haber yok ne oldu acaba.

afu

merhaba arkadaşlar,

"blacksad" ve" justice league" hakkında yazdıklarınıza verilen cevabı bu bölüm altına koymayı uygun buldum.
konular ile ilgilli olarak yky'nda yetkili kişiye yazdığım maile gelen cevabı aynen aktarıyorum.

dikkatimi çeken bir notayı özellikle belirtmek istiyorum.
yazıda "üslup ayırt etmeksizin" gibi nazik bir açıklama var. maillerimizi göndermeden önce tekrar okuyup, ifadelerimizde, istemediğimiz yanlış anlaşılmalara fırsat vermeyelim. bu herkese göndereceğimiz mailler için de geçerli  ;)

Bu yıl bazı teknik aksaklıklar sebebiyle yayın programımızda biraz yavaşlama olduğu doğru.
Forum'u takip ediyorum üyeler de haklı olarak kızmış ama okurumuzu önemsemediğimiz gibi bir algı seziyorum ki böyle bir şey kesinlikle mümkün olamaz. Biz sadece çizgi roman yayıncısı olmadığımız için yayın sayımız okurumuza az geliyor bunu anlıyoruz. Yayınevine gelen her mail'i yanıtlıyoruz, bana gelen her mail'i de üslup ayırt etmeksizin yanıtlıyorum. Dolayısıyla bize yazmaya devam etsinler, bazen gecikmeli de olsa mutlaka yanıt alacaklardır.
Bu yıl her şey planladığımız gibi giderse DC'den 6 sayı yayımlayacağız. Üyeler bu sayıyı az bulmuşlar fakat bu sayı sadece tek bir yurtdışı yayınevine ait eserlerin sayısı dolayısıyla o kadar da az sayılmaz.
2016'nın ilk çeyreğinde: Ocak ayında Superman, Justice League 3, Şubat ayında Notre Dame, Mart ayında Superman Red Son ile Rintintin Rehin çizgi romanlarını yayımlayacağız.

Flaneur Kitap'ın tweet'lerini gördüm, YKY Blacksad ve Red Kit yayımlamaya tabii ki devam edecek, onlar hikâye yayımlamayacaklar, yanılmıyorsam not defteri olmalı. 2016'da Blacksad tekrar baskısı yapılacak son cilt içinse yurtdışını bekliyoruz.

Bu yıl yayın programımız çok yoğun olduğu için yeni serilere başlamıyoruz fakat bu yayın programında tamamlanacak üç serimiz var: Tetikçi, Okko, Haçlı Seferi. 2017'de tamamlanan serilerin yerine yenilerini ekleyeceğiz, okurumuzun da talep ve fikirlerini göz önünde bulundurmak isteriz.

Nightrain

Justice League serisi hızlanırsa takip edeceğim. 2016'nın sonuna kadar 3, 4, 5 ve 6.ciltleri gayet rahat basabilirler aslında, zaten ellerinde yayın az.

Superman'lar Spin-Off ve One Shot ciltler dışında umrumda değil. Söz verdikleri gibi Red Son ve Superman Unchained hikayelerinin yanında All Star ve All Seasons ciltlerinide basarlarsa üzerimdeki memnuniyetsizliği biraz olsun gidereceklerdir. Umarım forumu takip ediyorum diyen yetkili bu mesajımıda okur. Aslında kendisi foruma üye olup, soruları cevaplasa güzel olurdu.

Umarım Blacksad 3 gecikmeden basılır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa YKY'ndan biri de üye mi

afu

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Aralık, 2015, 14:40:26
Ben mi yanlış anlıyorum yoksa YKY'ndan biri de üye mi
ziyaretçi olarak giriş yapılıyordur

Mrtekin

Yky'den iyi haberler geldi bence.
They drew first blood...

rumar80

Alıntı yapılan: afu - 11 Aralık, 2015, 15:10:02
ziyaretçi olarak giriş yapılıyordur

Bu da önemli bence. Sonuçta birileri bizi izliyor demektir. 

köstebek

Bu arada 3 ay sonra fark ettim ki,
Dean'i üzmüşüm, hiç öyle bir niyetim yoktu, umarım geçen bu zamanda beni affetmiştir...

Rumar Bey,

YKY'yi belki de "suskunlar" arasında aramanda fayda var. Afu'nun vurgulamaya çalıştığı "seviye" sorunsalı ve yayımcılık şartlarını bilmeden foruma yazıp duran gençlerin ("bana çoluk çocuk" şeklinde aktarılmıştı, biraz kibarlaştırdım) anlamsız soruları yüzünden suskun kalmayı tercih ediyorlar şeklinde duyumlar almıştım...

dean

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Aralık, 2015, 16:53:39
Bu arada 3 ay sonra fark ettim ki,
Dean'i üzmüşüm, hiç öyle bir niyetim yoktu, umarım geçen bu zamanda beni affetmiştir...

Önemli değil köstebek. Geçti gitti. Sorun yok.