YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Aralık, 2015, 16:53:39
Bu arada 3 ay sonra fark ettim ki,
Dean'i üzmüşüm, hiç öyle bir niyetim yoktu, umarım geçen bu zamanda beni affetmiştir...

Beni de üzüyorsun Köstebek Abi, benim de gönlümü al  :)  bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5626.msg152071.html#msg152071

rumar80

Kostebek abi çoğumuz Yayıncılar ne yapar nasıl yapar tam bilmiyoruz.  Tabi ki bazen duygular ellere yön verip kırıcı yazılara sebep olabilir. O da gençliğin verdiği heyecandan.  Kırılmaca yok.
   Hepimiz kardeşiz.

Mrtekin

Köstebek Abi, beni de üzmüştü.

Ben de mağdurum. :)

(Incastise orijinal boyut basın- parası neyse ödeyelim tezine- Wolvie de küçük ama ısırır  :) karşı tezi ile)
They drew first blood...

köstebek

Baytekin'ime bakın hele, hâlâ boyut diyor :)

Sanki orjinal boyutta basmayan tek yayınevi biziz ... sanki daha önceki Vertigoları, comicsleri hep orjinal boyutta bastık da, şimdi bi i.nelik edesimiz tuttu...

Şimdi Baytekin Bey,
Aynı soruyu ve dileği diğer yayınevlerine de bir sorar mısınız, lütfen. Şöyle ki:
1. Örneğin JBC'ye, okurlar şöyle orjinal boy bir Deadpool okusalar ne olur? Örneğin Marmara Çizgi'ye, Arkabahçe'ye, Gerekli'ye. Hepsinin de telefonları, meyl adresleri kitaplarının künye sayfalarında vardır.
Arayıp sorup cevapları bana iletirsen çok sevinirim...

Not: Bir ara uzun uzun anlatırım sana neden comicsleri küçültüp bastığımızı (küçültüp dediğime bakıp da %30, %40 olduğunu sanma, en fazla % 5 civarı) ...

Baki selam...

Mrtekin

:)

24 cm'i geçince  :) maliyet duble oluyormuş, Abi, esbabı mucibesi buymuş. :)

Kaldı ki; size söylenecek çok fazla birşey de yok, Blueberry'nin geldiği noktaya bakınca.

Sıkıntı yok, Incastis'i okuycam en kısa zamanda.

They drew first blood...

Jedmau

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Aralık, 2015, 20:18:20
Baytekin'ime bakın hele, hâlâ boyut diyor :)

Sanki orjinal boyutta basmayan tek yayınevi biziz ... sanki daha önceki Vertigoları, comicsleri hep orjinal boyutta bastık da, şimdi bi i.nelik edesimiz tuttu...

Şimdi Baytekin Bey,
Aynı soruyu ve dileği diğer yayınevlerine de bir sorar mısınız, lütfen. Şöyle ki:
1. Örneğin JBC'ye, okurlar şöyle orjinal boy bir Deadpool okusalar ne olur? Örneğin Marmara Çizgi'ye, Arkabahçe'ye, Gerekli'ye. Hepsinin de telefonları, meyl adresleri kitaplarının künye sayfalarında vardır.
Arayıp sorup cevapları bana iletirsen çok sevinirim...

Not: Bir ara uzun uzun anlatırım sana neden comicsleri küçültüp bastığımızı (küçültüp dediğime bakıp da %30, %40 olduğunu sanma, en fazla % 5 civarı) ...

Baki selam...

Herkes kendi evinin önünü süpürsün , bizi karıştırmayın :)

Tuco Ramirez

Bu konunun başlığı "YKY'den Haberler" değil miydi?

hanac

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 11 Aralık, 2015, 22:35:18
Bu konunun başlığı "YKY'den Haberler" değil miydi?

Değildi ama yaptım.

Seni mi kıracağız hocam.  :)

köstebek

Not 1: Sevgili baş adminimiz,
Bence Tuco Bey haklı, isterseniz bizim şu son sayfalardaki orjinal boy muhabbetimizi bu konudan alıp "ÇR Yayınevleri neden comicsleri orjinal boy basmıyor" adlı yeni bir konu başlığı açabilirsiniz. Bence daha iyi olur, böylece adamların (YKY) konu başlığını da boşuna kirletmemiş oluruz... Böylece ÇR okurları da orada rahat rahat orjinal boyut tartışmalarını yapabilirler... Bildiğiniz gibi, bu çok önemli, hassas bir konu.

Not 2: Sevgili Jedmau Bey,
Amacım kimseyi kırıp dökmek değil ... :) Sırf sizi değil, diğer ÇR yayınevlerini de örnek verdim; ki comicsleri küçültenlerin sırf Çizgi Düşler olmadığını belirtebilmek için; içimde başka herhangi bir sataşma, minicik de olsa bir kıllandırma duygusu taşımadan. :) Yoksa yanılıyor muyum, sizin kitaplarda minicik de olsa bir orjinalden sapma olayı yok mu?
Neyse, üzdüysem, hatalıyım demektir, bana aldırmayın.
Kadıköy'e geldiğinizde bir uğrayın, her daim pizzamız, çayımız var; kış mevsimi sebebiyle ıhlamur da çok revaçta şu aralar. Baki selam...

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Aralık, 2015, 23:21:04
Bence Tuco Bey haklı, isterseniz bizim şu son sayfalardaki orjinal boy muhabbetimizi bu konudan alıp "ÇR Yayınevleri neden comicsleri orjinal boy basmıyor" adlı yeni bir konu başlığı açabilirsiniz. Bence daha iyi olur, böylece adamların (YKY) konu başlığını da boşuna kirletmemiş oluruz... Böylece ÇR okurları da orada rahat rahat orjinal boyut tartışmalarını yapabilirler... Bildiğiniz gibi, bu çok önemli, hassas bir konu.

Tamam Abi, en kısa zamanda hallederim.

nicholaihel

Ben bu YKY'ye bir türlü kızamıyorum :) Çok seviyorum. Herhalde bolca frankofon basmaları ve Doğan Kardeş mirasından ötürü.

Jedmau

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Aralık, 2015, 23:21:04

Not 2: Sevgili Jedmau Bey,
Amacım kimseyi kırıp dökmek değil ... :) Sırf sizi değil, diğer ÇR yayınevlerini de örnek verdim; ki comicsleri küçültenlerin sırf Çizgi Düşler olmadığını belirtebilmek için; içimde başka herhangi bir sataşma, minicik de olsa bir kıllandırma duygusu taşımadan. :) Yoksa yanılıyor muyum, sizin kitaplarda minicik de olsa bir orjinalden sapma olayı yok mu?
Neyse, üzdüysem, hatalıyım demektir, bana aldırmayın.
Kadıköy'e geldiğinizde bir uğrayın, her daim pizzamız, çayımız var; kış mevsimi sebebiyle ıhlamur da çok revaçta şu aralar. Baki selam...

Ahahaha :) en ufak bir sorun yok , açıklama yapmanız büyük kibarlık , ortada hiç bir şey yol sadece konuya dahil olmak istedim

Sevgiler

afu

Yeni yayın haberleri forumda artmışken ben de son aldığım maili sizlerle paylaşmak istedim.
En azından bu sene sonuna kadar neler gelecek bilelim. Sanırım yky ayda 2 kitap ortalaması ile devam edecek. (Bunu da memnunlukla karşılarım.)

2017 dileklerimiz için de önerilerinizi yazarsanız, en çok istenenleri tek bir liste ile iletiriz. Ne dersiniz?

yky'den gelen yanıt:
Önümüzdeki aylarda yayımlayacağımız çizgi romanlar aşağıdaki gibidir:

Superman Action Comics 3 – matbaada
Kayıp Zamanın İzinde 6. son cilt - matbaada
OKKO 5. son cilt
Haçlı Seferi 3. son cilt
Justice League 4. cilt
Rintintin - Palyaço
Garfield 18
Red Kit Toplu Albüm 13
Tetikçi 5. son cilt
Superman Action Comics 4
Superman Red son
Superman Unchained

Çizgi romanlarının onay süreci uzun zaman alabiliyor ayrıca -eminim diğer yayıncılarda da aynı durum söz konusudur- eksik görsel çıktığında yeni görselin bize gelmesi de vakit alan bir süreç. DC ile bu süreç daha da uzun sürebiliyor.
Okurlarımızın önümüzdeki yılın yayın programı için önerileri olursa memnuniyetle dikkate alırız.

s.b

Madem okurlardan öneri bekliyorlar ahan da  öneri, İl Piccolo Ranger. Ne öyle DC MS falan azıcıkda bizi düşünsüler birader. :-* :P ;D
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Gaston
İznogoud
Groo

Bunlar bana göre YKY tarzı çizgiromanlar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...