YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hbegec

Alıntı yapılan: victor - 16 Ocak, 2021, 11:07:36
Bu forum eskiden böyle bir yer değildi... Şu "Onaylı Profil" meselesini de anlamadım gitti... Youtube'ta yayıncılık yapan bir kişi nasıl böyle sözler kullanır, kendi yayını esnasında da kullanıyor mudur? Orada kullanmıyor da burada kullanıyorsa burayı gözden çıkardığı anlamına mı gelir? Yanıtları bende olmayan sorular.

Başlıkta adı geçen yayınevlerinin ikisi de çizgi romanın yüz akı işletmelerdir. Bir taraf frankofonun lokomotifi diğer taraf fumettinin, senelerdir istikrarlı yayıncılık yapılıyor. Orijinal ebat uygun fiyatla sunuluyor. Ne oldu da Rebirth döneminde ebat küçültüldü ben bilmem, yayınevinin genel işleyişine bakarım. Bu yayınevlerini beğenmeyen okurlar varsa, söyledikleri takvime yetişemeyen, ciltlerinin fiziksel şartları zayıf, fiyatları ise hayli yüksek başka yayınlara yönelebilirler ya da cildi gayet güzel ama tanesi 500-600 liralık koleksiyon serilerine göz atsınlar.

Yeni nickli mösyöefendi;forum böyle bir yer değildi derken direk bana saldırarak ne amaçladığınızı gerçekten merak ediyorum.Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim beğenmiyorsanız zorla tutan yok beyefendi sizi forumda.
Sözlerimin sert olduğunu dile getirdim zaten evet youtube da yayın yapıyordum ve nadirde olsa bazen ağzımdan bu ve buna benzer sözler çıktığı olmuştur olacaktırda... Çünkü günlük hayatta hepimiz bazen sinirleniyoruz hepimizin bam teline basılıyor ve hepimiz küfrediyoruz...Burayı gözden çıkarmadım youtube kanalımı da henüz !! gözden çıkarmış değilim.Çok fazla yazmıyorum burada okuyorum genellikle ancak yukarıda ki entry lerden birinde Ferzan arkadaşımızın da bahsettiği gibi bazen  "Törpülenecek bir şey yok, ılık ılık laflar edip bayramlık ağzımı açtırma benim!" şeklinde düşündüğümde oluyor.Sert konuşuyorum farkındayım ama lafı eğip bükmüyorum gerçek hayatta da böyleyim çok fazla edebi şekle girerek lafı eğip bükemem buda çok hoş karşılanmıyor biliyorum.Burada bile editleniyor sözlerim hatta çizgi-roman larda bile olan küfürler burada editleniyor.Muhattabı benim dava açacaksa YKY hazretleri buyursunlar açsınlar.Ama buranın kurallarına da elimden geldiği kadar saygılıyım.Merak etmeyin yeni nickli Mösyö efendi;yeni yetme bir ergen değilim.Nerede nasıl konuşulacağını nasıl davranılacağını bilirim.Burada ki yazışmalarımdan beni tanıyan tanımıştır zaten her ne kadar yüz yüze görüşmesekte...

Bahsi geçen yayınevlerinden biri evet yüz akı olabilir ancak YKY yüz akı falan değildir olmamıştır,olmayacaktır (bana göre)...
Burada beğenmeyen cildi güzel olan 500-600 lük ciltlere göz atsınlar derken Bahadır'ın yeni çıkaracağı Irredeemable omnibus'a laf ediyorsunuz ve ayrıca takvime yetişemiyorlarsa demişsiniz..Ne takvimi? Takvim mi var ortada? Yalanlar ve yayınlar takvimi mi?
Yeni nickli mösyö size ne siz YKY çalışanı mısınız? Yayıncıları elbette sevelim sayalım ancak biz okuyucular son tahlilde haklı olanız.Bu değişmez bir kuraldır.O yüzden böyle canhıraş savunma yapıp benim youtube kanalıma kadar karıştırma hakkını buluyorsanız kendinizde bende sonuna kadar sertte olsa eleştirme hakkını gayet tabi buluyorum kendimde.Bana sataştığınız için cevap hakkımı kullandım umarım bu yazdıklarım sizinle ilgili son bulur.

hellion

Konuyu daha uzatacak değilim. Açıkçası sayın viktor'un laflarını da üzerime almadım ama söylemem gereken bir şey var. "Başlıkta adı geçen yayınevlerinin ikisi de çizgi romanın yüz akı işletmelerdir. Bir taraf frankofonun lokomotifi diğer taraf fumettinin, senelerdir istikrarlı yayıncılık yapılıyor." Biz öteden beri ikisini de yayıncılık konusunda övüyorduk. Bunu da laf olsun diye yapmadık. Ama böyle bir laf ederseniz altından şu anlam çıkar: "Ben fumetti ve frankofon okuyorum, gerisi umurumda değil. Benim için her şey yolunda gidiyor". Bu sadece ciddi şekilde empati yoksunluğunu gösterir. Bu piyasa böyle böyle batma noktasına geldi, farketmediyseniz diye söylüyorum.

Bu arada ben fumetti ve frankofon olarak ayrım gözetmeden, ne varsa alıyorum ama tonla para saçtığım comics cenahı bazı yayınevlerinin sorumsuzlukları, iş bilmezlikleri yüzünden hiç olursa bağırır çağırırım; kimse kusura bakmasın.

Bir de benim bildiğim Valerian en hasından frankofon değil miydi? Ben yanlış mı biliyorum? Western falan olunca ok, bilimkurgu olunca neyse ya olmasa da olur mu diyelim?

Ayrıca Lal kitaba kimse ters bir laf etmedi. Kendilerini sever ve takdir ederiz ama yüz akı falan diye de abartmıyoruz. Bu iş ticaret; onlar yayını basıyor biz de parayı basıyoruz. Yarın öbür gün saçma sapan bir hareket yaparlarsa da dibine kadar eleştiririm.

Felix koleksiyona laf atıldı mı bilmiyorum ama şu an için ben eleştirilecek bir şey göremiyorum. Dünyada ilk omnibüs denemesi Türkiye'de yapılıyor değil. Bu işin raconu bu. Ben omnibüse fersah fersah uzak olsam da alıyorum. Yarın öbürgün saçma sapan bir şey yaparlarsa ve bundan zarar görürsek susmayız, merak etmeyin.

newman

Ben mesajımı gayet net yazdığımı düşünüyorum, herhangi bir kişiye yönelik tavrım söz konusu değil. Konunun yazmadığım ve yapmadığım şeylere çekilmesinin manası yok. Yanlış olduğunu düşündüğüm hususlara değindim, zaten moderatörler de benzer konulara dikkat çekmiş.

Vassago007

Açıkcası, bende okurken atlamışım Hbegec nickli arkadaşın yazdıklarını, görseydim bende itiraz ederdim kendisine, forum artık insanların beğenmediği yayınevlerini aşağıladığı bir noktaya geldi, daha önce yazılanları, deneyimleri keyifle okurken şu anda sadece kim hangi yayınevine okkalı küfür ediyor onu görüyoruz. Evvelden Kara Karga yayınları hepimizin kesesine uygun fiyatlarla yayın çıkartırken herkesin gözbebeğiydi ne zaman 100 lira bandını aştı tü kaka oldu, keşke Karakarga çıkarmasa da X yayınevi çıkarsaya gitti. Bahadır abi Türkiye'de belki bir ilki deniyor umarımda çok başarılı olur ama başka yerlerde bu fiyata çizgi roman mı olur eleştirileri saçma sapan tespitlerle yapılıyor. (omnibus basıyorlar çok doğal bilemem kaç fasikül var içinde hardcover aynı zamanda para da kazanacak tabi), sosyal medya da genel çizgi roman muhabbetleri zaten içler acısı. Amacım kimseyi kırmak, incitmek değil ama bir de şu pencereden bakmak zor olmamalı bir yayın satmıyorsa adam para babası değilse tabi de devam etmeyecek bu basit ve net (buna rağmen satılmayacağını bile bile alınan telifler de saçmalık). Gene aynı şeyi söylüyorum buradaki bir avuç insan (küçümseme sözü değil) ama destek amaçlı ama çok sevdiği için her yayını alabiliyor olabilir ama dışarı da durum öyle değil okuyucu sayısı çok az. Her ay 50-60 kitap çıkarken artık başı artan fasiküller alıyor cilt sayısı düşüyor. Kendime gelince bende her çizgi romanı almak isterim, keşke daha düşük fiyatlar olsa ama artık mümkün olmuyor her taraftan hayatın içinde fiyatlar uçtu, çizgi roman bütçesi ister istemez azalıyor. Her şeye rağmen benim de eleştirilerim oluyor ama hakaret etmeden! ben de muhataplarına soruyorum niye böyle niye öyle değil diye, İstanbul veya Ankara da ikamet etmeyenler için mail ve telefon yolu açık. Bir yayınevi sahibi gelip arkadaşlar diye başlayıp anlatıyor masraf şu şu kadar çıkarsa kendini döndürür, şu kadar satarsa para kazanırız vs diye sanki bu olmamış gibi 3 mesaj altında küfür, hakaret edenler, keşle başka yayınevi bassa diyenler. Yayıncılar mı evet onlarda çok ama çok hatalı ne Marvel ne Dc de telif bırakmadılar hepsini aldılar piyasayı boğdular, 1 sayı çıktı 2 ? 1 sene sonra 2 sene sonra ne oldu okuyucu da soğudu piyasa da soğudu okunan akılda kalmadı. Yavaş yavaş al telifi bırak diğer yayınevi alsın boş ver 2 telif al sırayla bas seri bitsin gene al ama ne yazık ki çığırından çıktı iş, arada birde dolar euro fırladı maaliyet üstüne maaliyet, sonra tıkandı her şey.

Ez cümle amacım kimseyi kırmak ve incitmek değil sözüm, hiç kimseyi hedef almıyorum, kimsenin de avukatı değilim sadece bir çizgi roman severim.

dayıcomics

Yapı Kredi konusunda ortam ısınmış. YKY'yi DC konusunda en çok eleştirenlerden biriyim. Bu konuda çok hata yaptılar çünkü DC telifi almayı prestij gibi gördüler. Ellerinde Superman, Justice League gibi iki lokomotif ve Wonder Woman gibi yeni dönemde atak yapmış bir kahraman varken saçma bir baskı politikası uyguladılar. YKY, DC hariç diğer çizgi roman baskılarında epey iyi bir firma bana göre.  Mesela arkadaşımın hediye ettiği Martin Eden müthiş bir baskıydı,  keza Red Kit toplu albümlerde epey iyi. Fakat iş DC'ye gelince nasıl basacaklarını pek bilemediler.  New52 basılırken Superman'in yanında Wonder Woman new52 basılmalıydı bence ama yapmadılar.  Superman'in basılmasını gereken All star, For all Seasons, Death of Superman gibi pek çok kitabını basmadılar. JL olarak özellikle crisis serilerini basmaları gerekiyordu basmadılar. DC konusunda yaptıkları tek olumlun iş JL New52 yi türkçeye kazandırmaları oldu. Umarım telifleri bırakırlar ve basabilecek bir firma alır.

hbegec

Alıntı yapılan: Vassago007 - 17 Ocak, 2021, 01:23:31
Açıkcası, bende okurken atlamışım Hbegec nickli arkadaşın yazdıklarını, görseydim bende itiraz ederdim kendisine, forum artık insanların beğenmediği yayınevlerini aşağıladığı bir noktaya geldi, daha önce yazılanları, deneyimleri keyifle okurken şu anda sadece kim hangi yayınevine okkalı küfür ediyor onu görüyoruz. Evvelden Kara Karga yayınları hepimizin kesesine uygun fiyatlarla yayın çıkartırken herkesin gözbebeğiydi ne zaman 100 lira bandını aştı tü kaka oldu, keşke Karakarga çıkarmasa da X yayınevi çıkarsaya gitti. Bahadır abi Türkiye'de belki bir ilki deniyor umarımda çok başarılı olur ama başka yerlerde bu fiyata çizgi roman mı olur eleştirileri saçma sapan tespitlerle yapılıyor. (omnibus basıyorlar çok doğal bilemem kaç fasikül var içinde hardcover aynı zamanda para da kazanacak tabi), sosyal medya da genel çizgi roman muhabbetleri zaten içler acısı. Amacım kimseyi kırmak, incitmek değil ama bir de şu pencereden bakmak zor olmamalı bir yayın satmıyorsa adam para babası değilse tabi de devam etmeyecek bu basit ve net (buna rağmen satılmayacağını bile bile alınan telifler de saçmalık). Gene aynı şeyi söylüyorum buradaki bir avuç insan (küçümseme sözü değil) ama destek amaçlı ama çok sevdiği için her yayını alabiliyor olabilir ama dışarı da durum öyle değil okuyucu sayısı çok az. Her ay 50-60 kitap çıkarken artık başı artan fasiküller alıyor cilt sayısı düşüyor. Kendime gelince bende her çizgi romanı almak isterim, keşke daha düşük fiyatlar olsa ama artık mümkün olmuyor her taraftan hayatın içinde fiyatlar uçtu, çizgi roman bütçesi ister istemez azalıyor. Her şeye rağmen benim de eleştirilerim oluyor ama hakaret etmeden! ben de muhataplarına soruyorum niye böyle niye öyle değil diye, İstanbul veya Ankara da ikamet etmeyenler için mail ve telefon yolu açık. Bir yayınevi sahibi gelip arkadaşlar diye başlayıp anlatıyor masraf şu şu kadar çıkarsa kendini döndürür, şu kadar satarsa para kazanırız vs diye sanki bu olmamış gibi 3 mesaj altında küfür, hakaret edenler, keşle başka yayınevi bassa diyenler. Yayıncılar mı evet onlarda çok ama çok hatalı ne Marvel ne Dc de telif bırakmadılar hepsini aldılar piyasayı boğdular, 1 sayı çıktı 2 ? 1 sene sonra 2 sene sonra ne oldu okuyucu da soğudu piyasa da soğudu okunan akılda kalmadı. Yavaş yavaş al telifi bırak diğer yayınevi alsın boş ver 2 telif al sırayla bas seri bitsin gene al ama ne yazık ki çığırından çıktı iş, arada birde dolar euro fırladı maaliyet üstüne maaliyet, sonra tıkandı her şey.

Ez cümle amacım kimseyi kırmak ve incitmek değil sözüm, hiç kimseyi hedef almıyorum, kimsenin de avukatı değilim sadece bir çizgi roman severim.

Vassago arkadaşım kimseyi hedef almıyorum demişsin ama en üstte hbegec nickli arkadaşın yazdığını görsem itiraz ederidm yazmışsın.Bu mu hedef almamak?! Forumda yeni misin bilmiyorum ancak şöyle söyleyeyim ben forumda yeri geldi tartıştım yeri geldi övdüm.Ancak yazdıklarımı okumadığın çok açık.Bayadır bu forumdayım ve senin bahsettiğin mail yolu açık telefon var gibi "önerilerinin" hepsi denenmiş ve hep saçma sapan cevaplar alınmış olmasa,"güzellikle de eleştirilebilir yayıncılar" kısmı her yapıldığında şükredin ki biz varız yoksa çizgi-roman okuyamayacaksınız zavallılar tarzında imalarla cevaplar verilmemiş olsa,rica minnet konuşulmuş ve karşılığında biz bunu basıyoruz yayın periyodumuz da yok canımız ne zaman isterse o zaman basarız minvalinde cevaplar alınmamış olsa acaba eleştiriler neredeyse sinkaflı sözcüklere varılacak aşamaya gelir miydi?
Yapılan güzel işleri hiç mi beğenmedik alkışlamadık.Sezar'ın hakkını Sezar'a hep vermişimdir.O başka mesele.
Bakın çok basit günümüz koşulları,pandemi evet ok çok zorluyor.Bu konuda hem fikiriz ancaak daha önceki dönemler de sadece filmlerin gazına gelip çizgiroman çıkarmalar hep dediğim gibi 25 çizgiromanın telifini alıp hiç etmeler ilk sayıyı basıp ikinci sayıyı 2 sene sonra basmalar periyodsuzluklar hep sorun hep sorun..
Bir tane çizgiroman ya da hadi bilemedin iki seri al yayınla periyodik olarak insanlar ne zaman ne çıkacağını bilsin seriyi bitir.Yeni seriye geç.Bak ne kadar kolay değil mi? Açgözlülük yapma ! Ama X yayınevi şunun telifini almadan şunu da alayım,bunu da alayım ki Y basamasın, aman dur şunu da katalım basmasak bile 5 yıl Z yayınevi alamaz,dur şunu alayım 2 hafta sonra filmi geliyor diğer sayıları basmasakta olur,aaa dur şununda telifini alalım fuar da şu kadar satarız sonra zaten basmasakta olur tarzı okuyucuyu salak yerine koyan tavırlar da en sert eleştiriyi hak ediyor.
Be güzel kardeşim eskilerin bir lafı vardır da yine alınır buradakiler yeni nickli mösyö gibiler rahatsız olur şimdi boşverin yazmayayım...
Ama şunu eklemeden de geçemeyeceğim...
Hani bilirsiniz Hakim Can Yücel'e;sayın Yücel neden böyle yazdınız? biliyorsunuz ki bu tür kelimeleri yazmak yasaktır ve suçtur demiş.
Can Yücel de ; valla hakim bey bizim köyde ***e *** denir de ondan !! cevabını vermiş.
Mesele tamamen bundan ibarettir.

aitor03

ben de yky gibi, çizgi roman işine 50lerde başlayan, türkiye'de çizgi romanın mihenk taşı sayılabilecek bir yayınevinin frankofon çizgisinden ayrılarak prestij yayınları bir yana, neden periyodik comics işine girdiğini merak eder dururum. baskı, maliyet, dağıtım gibi kaygıların yok, arkanda koca holding ve banka var ama klasiklerden vazgeçip (valerian son örneği) biten baskıları es geçip (okko, tetikçi, samuray vs -genelde 2. ciltler), dc'lere saldırıyorsun, onları da elinin tersiyle itiyorsun...
yky'yi, karnı tok olsa da diğer ufaklara göz açtırmayan, denk geldiğini de dişleyip bırakıp mundar eden iri yırtıcı hayvanlara benzetiyorum.

ilerleyen zamanda yky'nin çizgi roman sektöründe "edebiyle" iş yapması dileğiyle.

hbegec

Ya moderasyon Can Yücel'den alıntı olan "bizim köyde göte göt denir" alıntısını da mı sansürlediniz. Ya bırakın Allah aşkına.
Bu kadar da değil. Tamam bu kadar bundan sonra yazmıyorum hiçbir şekilde siz kendiniz seviyeli seviyeli yazın.

Vassago007

Alıntı yapılan: hbegec - 17 Ocak, 2021, 12:45:49
Vassago arkadaşım kimseyi hedef almıyorum demişsin ama en üstte hbegec nickli arkadaşın yazdığını görsem itiraz ederidm yazmışsın.Bu mu hedef almamak?! Forumda yeni misin bilmiyorum ancak şöyle söyleyeyim ben forumda yeri geldi tartıştım yeri geldi övdüm.Ancak yazdıklarımı okumadığın çok açık.Bayadır bu forumdayım ve senin bahsettiğin mail yolu açık telefon var gibi "önerilerinin" hepsi denenmiş ve hep saçma sapan cevaplar alınmış olmasa,"güzellikle de eleştirilebilir yayıncılar" kısmı her yapıldığında şükredin ki biz varız yoksa çizgi-roman okuyamayacaksınız zavallılar tarzında imalarla cevaplar verilmemiş olsa,rica minnet konuşulmuş ve karşılığında biz bunu basıyoruz yayın periyodumuz da yok canımız ne zaman isterse o zaman basarız minvalinde cevaplar alınmamış olsa acaba eleştiriler neredeyse sinkaflı sözcüklere varılacak aşamaya gelir miydi?
Yapılan güzel işleri hiç mi beğenmedik alkışlamadık.Sezar'ın hakkını Sezar'a hep vermişimdir.O başka mesele.
Bakın çok basit günümüz koşulları,pandemi evet ok çok zorluyor.Bu konuda hem fikiriz ancaak daha önceki dönemler de sadece filmlerin gazına gelip çizgiroman çıkarmalar hep dediğim gibi 25 çizgiromanın telifini alıp hiç etmeler ilk sayıyı basıp ikinci sayıyı 2 sene sonra basmalar periyodsuzluklar hep sorun hep sorun..
Bir tane çizgiroman ya da hadi bilemedin iki seri al yayınla periyodik olarak insanlar ne zaman ne çıkacağını bilsin seriyi bitir.Yeni seriye geç.Bak ne kadar kolay değil mi? Açgözlülük yapma ! Ama X yayınevi şunun telifini almadan şunu da alayım,bunu da alayım ki Y basamasın, aman dur şunu da katalım basmasak bile 5 yıl Z yayınevi alamaz,dur şunu alayım 2 hafta sonra filmi geliyor diğer sayıları basmasakta olur,aaa dur şununda telifini alalım fuar da şu kadar satarız sonra zaten basmasakta olur tarzı okuyucuyu salak yerine koyan tavırlar da en sert eleştiriyi hak ediyor.
Be güzel kardeşim eskilerin bir lafı vardır da yine alınır buradakiler yeni nickli mösyö gibiler rahatsız olur şimdi boşverin yazmayayım...
Ama şunu eklemeden de geçemeyeceğim...
Hani bilirsiniz Hakim Can Yücel'e;sayın Yücel neden böyle yazdınız? biliyorsunuz ki bu tür kelimeleri yazmak yasaktır ve suçtur demiş.
Can Yücel de ; valla hakim bey bizim köyde ***e *** denir de ondan !! cevabını vermiş.
Mesele tamamen bundan ibarettir.

Sevgili Hbegec arkadaşım itiraz etmek sizi hedef almak anlamında kurmadım bunu da ifade etmeye çalıştım, sadece forumun geldiği nokta artık  memnuniyetsizlik kısmında insanların yayınevlerine salladığı noktaya geldi çok uzun zamandır forumdayım ve son dönemde bu çok artmaya başladı. Sizin söylediğinizin aksine buradaki bazı arkadaşları ve abileri şahsen tanırken, tüm yayıncıları da yakından tanıyorum. Ben de sorular soruyorum bu ne zaman çıkacak, bunu niye böyle yaptınız, uzamadı mı ara artık basın ama kimseden ben sizin gördüğünüz tavrı görmedim, zaten öyle tavır içinde olsalar ben kendi adıma o yayınevinin kitaplarını almam, dükkanlarına uğramam. Sizin yorumunuzun altına yazılanlara istinaden şu cevabı vereyim, YKY satamıyorsa bu kitapları bence başka yayınevi basmaya kalksa onlarda satamaz bu kadar net. Son söz çizgi roman sever olarak bende yayınevlerinin eleştirilmeleri konusunda kendimde hak buluyorum ama hakaret etmeden. Bizler hakaret ettikçe artık yayınevleri ile ilgili haber alamaz olduk farkındaysanız çünkü ilgilileri girmiyor foruma.

hercai

😡😡 ÖFKE KONTROLÜ😡😡

- Öfkelendiğinizde cevap vermeden önce
5 dakika düşünün...
- Öfkeyi mizahla değerlendirin...
- Kaçının;
  Dağınıklık rahatsız ediyorsa, kapıyı kapatın...
-Ortam Değişikliği;
İki ortam arasındaki değişikliği iyi yapın...
- Yorgunluk;
Uyumaya 15 dak.kala önemli konular konuşmayın...
- Kişisel alanlara müdahele etmeyin;
Bu sizin bakış açınız, diğer kişilerle empati kurmalısınız!!!
- Gevşeme teknikleri;
Karından ve diyaframdan nefes alın...
- Bilişsel yeniden yapılandırma;
Kesin kelimeler kullanmayın:
"...asla...her zaman...kesinlikle kelimeleri
DUYGU DURUMU' nu çözmeyi zorlayıcı kelimelerdir...Kullanmayın".

Naçizane siz forum dostlarına arz ediyorum...
Özel hayattaki tavır, davranış ve sarfedilen sözler sizi ve iletişim içinde olduğunuz kişileri bağlar...lâkin, hakaretâmiz ve sinkâflı sözler sosyal medya aracığıyla duyuruluyorsa sarfedeni sorumluluğa sevkeder.
Bu forumun kadın üyelerinden birisiyim...şöyle dönüp baktığımda, foruma çok katkı sunmuşum...takdir edildim, takip edildim hiç önemsemedim...
.Benim okur olarak hayatımda YKY''nın azımsanmayacak yeri vardır...
Ayrıca, okuma devranı sadece "Çizgi Roman"lar üzerinde dönmüyor...
Netice itibariyle;
Edebî eserlerde sansüre karşıyım...ama,
Forum dilini bayağılaştırmayalım!
Sevgiler sizinle olsun...

Mrtekin

Valerian'ın bırakılmasındaki sebebi çok da anlamış değilim. Yani gerçekten yazık oldu. Büyük ihtimalle yine "filminin gazına" gelinerek alındı ve fakat beklenen gerçekleşmeyince bırakma kararı verildi.

Hani bunu diğerleri yapıyor, onların arkalarında banka bir sponsor da yok ama bari "YKY" yapmasın ya? Gitti gül gibi güzel bir frankofon örneği.
They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 18 Ocak, 2021, 15:12:06
Valerian'ın bırakılmasındaki sebebi çok da anlamış değilim. Yani gerçekten yazık oldu. Büyük ihtimalle yine "filminin gazına" gelinerek alındı ve fakat beklenen gerçekleşmeyince bırakma kararı verildi.

Hani bunu diğerleri yapıyor, onların arkalarında banka bir sponsor da yok ama bari "YKY" yapmasın ya? Gitti gül gibi güzel bir frankofon örneği.

Ne zaman bahsedildi bundan? Tartışmalar arası kaçırmışım. Bende biraz daha çıksın diye okumayı bekletiyordum. Çıkan dört sayıyı da çıkar çıkmaz aldım bu arada. Okumayı bekletiyordum. Filmi de beğenmiştim. Kötü olmuş. YKY'ye yakışmamış.

Banka yayınevleri özelinde, yayıncılığı kardan da öte bir kültür sanat faaliyeti olarak yaptıklarını düşünüyorum. Ki böyle olmasına rağmen kar ettiklerine eminim. Hem banka gücü hem bazı serilerden aldıkları müthiş rakamlar onların kar amacı gütmeden bazı Kitaplar da basabilmelerini beslemeli aslında. Harry Potter, dün telif düşene kadar Sabahattin Ali, Amin Maalouf kaç baskı yaptığının hesabı olamayacak isimler. Bunlar ilk aklıma gelenler. Kazuo İşiguro, başta Feridun Oral çocuk kitapları...

Yani bence bırakmamak için bi sürü donr var. Üzüldüm.

ghostrider

Corto Maltese büyük boy olarak basılan seri artık basılmayacak mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Alıntı yapılan: ghostrider - 18 Ocak, 2021, 16:06:07
Corto Maltese büyük boy olarak basılan seri artık basılmayacak mı?

Corto devam. Bu sene 4 ve 5.albümler çıkacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BAHADIR

Alıntı yapılan: Mrtekin - 18 Ocak, 2021, 15:12:06

Yani tamamlasa tamamlasa YKY tamamlar dediğimiz bir seriydi... Ve açıkçası umutluydum da... Eğer bıraktıysa gerçekten yazık olmuş...