YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aitor03

Hadi bakalım, bir çizgiroman sever olarak kafamı kurcalayan o soruyu sorayım.
Malum, Alan Moore-Kevin O'Neill işi Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti hikayesi aslında bir seri. Black Dossier - Century - Tempest diye gidiyor. Bunlardan Century ve Tempest, biri 3 bölüm, diğeri 4 bölümlük 200 küsur sayfalık kitaplar. Tabii bir de Nemo Trilogy var...
Son yıllarda "gereken ilgiyi görmüyor" diye iptal edilen işleri giderek artan YKY bu seriyi tamamlar mı dersiniz?

Bu arada YKY Valerian'a giriştiğinde, bir gayret ebay'den bulup buluşturup CINEBOOK baskılarını edinmiştim. 7 cilt, her bir ciltte ortalama 3 hikayenin olduğu, şahane baskılar. Arada röportajlar, makaleler vs. de cabası. İyi ki de edinmişim, yoksa hem yayının iptaline, hem de dövizin alıp başını gitmesine çok ama çok üzülürdüm.

Sheva

Alıntı yapılan: aitor03 - 18 Ocak, 2021, 21:46:54
Malum, Alan Moore-Kevin O'Neill işi Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti hikayesi aslında bir seri. Black Dossier - Century - Tempest diye gidiyor. Bunlardan Century ve Tempest, biri 3 bölüm, diğeri 4 bölümlük 200 küsur sayfalık kitaplar. Tabii bir de Nemo Trilogy var...
Son yıllarda "gereken ilgiyi görmüyor" diye iptal edilen işleri giderek artan YKY bu seriyi tamamlar mı dersiniz?

Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti 3. cildinin 2021 planlarında olmadığını Kayıp Rıhtım'da okumuştum sanırım.

hellion

Alıntı yapılan: aitor03 - 18 Ocak, 2021, 21:46:54

Bu arada YKY Valerian'a giriştiğinde, bir gayret ebay'den bulup buluşturup CINEBOOK baskılarını edinmiştim. 7 cilt, her bir ciltte ortalama 3 hikayenin olduğu, şahane baskılar. Arada röportajlar, makaleler vs. de cabası. İyi ki de edinmişim, yoksa hem yayının iptaline, hem de dövizin alıp başını gitmesine çok ama çok üzülürdüm.

2021'de baskı planlarında yoksa yine sessiz sedasız bir iptal olayı olabilir. Malum böyle konularda hiçbir açıklama yapmıyorlar. İlk cildin baskısı hızlı bir şekilde bittiğinden tekrar baskı yaptığını biliyorum. Ha keza iptal edilen DC yayınları da tekrar baskılar yapmıştı; hatta JL'in 6. ve ya 7. baskıyı yaptığı gibi bir şey duymuştum. Eğer bunlar doğruysa ve hala satış rakamları kurtarmıyorsa bu DC comics'in telifi nasıl bir şeydir bilemiyorum. Ben hala YKY'nin satmıyor lafına inanmayan taraftayım.

Ha Olağanüstü Beyefendiler Cemiyetini bir sonraki sene basarlarsa bilemem. Orada da Kalkıp Black Dossier ve Nemo Triology'yi atlayp direk vol.3'ten devam edebilirler. YKY bu, yapar. Artık kendilerine güven endeksim Arkabahçenin bir tık üstü, Çizgi Düşlerin bir tık altı seviyesinde. Abartma diyen desin, umurumda değil.

Sayın aitor03; Valerian konusunda çok akıllıca ve öngörülü bir hamle yapmışsınız; tebrik ediyorum. Çizgiroman sektörümüz malum geri dönülemez bir yöne doğru son sürat gittiğinden en akıllıca yol orjinal bir şeylere yönelmek. Ben de artık böyle basımı yarım kalan, basılamayacak olan serilere saçıp savurarak orjinalinden girme tarafındayım. X-men, eski Conan'lar, Hellboy, DC yayınları, İtalyanca Nathan vs.

Gazamız mübarek olsun.

dayıcomics

Alıntı yapılan: hellion - 18 Ocak, 2021, 22:32:54
2021'de baskı planlarında yoksa yine sessiz sedasız bir iptal olayı olabilir. Malum böyle konularda hiçbir açıklama yapmıyorlar. İlk cildin baskısı hızlı bir şekilde bittiğinden tekrar baskı yaptığını biliyorum. Ha keza iptal edilen DC yayınları da tekrar baskılar yapmıştı; hatta JL'in 6. ve ya 7. baskıyı yaptığı gibi bir şey duymuştum. Eğer bunlar doğruysa ve hala satış rakamları kurtarmıyorsa bu DC comics'in telifi nasıl bir şeydir bilemiyorum. Ben hala YKY'nin satmıyor lafına inanmayan taraftayım.

Ha Olağanüstü Beyefendiler Cemiyetini bir sonraki sene basarlarsa bilemem. Orada da Kalkıp Black Dossier ve Nemo Triology'yi atlayp direk vol.3'ten devam edebilirler. YKY bu, yapar. Artık kendilerine güven endeksim Arkabahçenin bir tık üstü, Çizgi Düşlerin bir tık altı seviyesinde. Abartma diyen desin, umurumda değil.

Sayın aitor03; Valerian konusunda çok akıllıca ve öngörülü bir hamle yapmışsınız; tebrik ediyorum. Çizgiroman sektörümüz malum geri dönülemez bir yöne doğru son sürat gittiğinden en akıllıca yol orjinal bir şeylere yönelmek. Ben de artık böyle basımı yarım kalan, basılamayacak olan serilere saçıp savurarak orjinalinden girme tarafındayım. X-men, eski Conan'lar, Hellboy, DC yayınları, İtalyanca Nathan vs.

Gazamız mübarek olsun.

Justice League'in ilk kitabı dediğiniz gibi 7-8 baskı falan gördü hatta New52 JL'de ikinci baskıyı görmeyen kitap yok gibi. JL hariç en çok baskı gören DC eseri Superman Red Son, o da 3. baskıyı gördü. Superman'de satışta sıkıntılar var doğru ama bu sıkıntıların YKY kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Superman'in efsane olan pek çok kitabını basmadılar, New52 superman ve Action comics yarım yamalak basıldı. Haliyle okuyucu biraz soğudu bu işten. Superman düzenli basılsa Türkiye'de rahat basılacak işlerden.

Rebirth serilerinin iptalinde şöyle bir durumda var. Jedbang'tan Ertan abi bir canlı yayınında "DC, rebirth basılmasını pek istemiyor daha çok yeni serilere yönelin diye tavsiye veriyor" demişti. Yani DC Universe'den devam edin diyormuş DC. YKY, DC'nin bu teklifini olumlu bulmuş olabilir ve rebirthlerin iptal nedeni belki budur.

memospinoz

Hepsinin bırakılıp Trinity'nin devam etme nedeni bitmiş bir seri olması ve 4 cilt olması herhalde. Diğerlerinin devam etmemesi üzücü.

gamlıbaykuş

Wonder woman da kesin olarak yok mu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

KenParker

Blacksad 5 denmiş. Bakalım önceki biten baskılar yapılacak mı?

Nightrain

Luthor'un bandrolü alınmış. Çıkması yakındır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Nightrain selam,

Bandrolleri takip ettiğin sitenin linkini atabilir misin?
They drew first blood...

Nightrain

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Ocak, 2021, 21:02:25
Nightrain selam,

Bandrolleri takip ettiğin sitenin linkini atabilir misin?

Kayıprıhtım da gördüm ben de. Sitenin adını biliyordum fakat unuttum. ;D

lemazmatik

dayıcomics

Trinity 2nin de bandrolu alınmış, Red Kit toplu albümde geliyor  ;D

Nightrain

Devam cildi geldiğine göre; Trinity, Superman ve Action Comics'ten daha fazla sattı demek ki!

darbove

Bandrol takipte blacksad 1 görüntülenmiş. Sanırım tekli albüm olarak yayınlanacak. Önceki yorumlarda yazıldığı gibi.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

worldman

Evet bandrol takip sisteminde gözüküyor. :D