NARUTO - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan Alperen, 18 Eylül, 2010, 15:35:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

ilk 4 sayısını okudum. oldukça heyecanlı ve güzel bir seri. ama aksatmadan aylık periyotlarla çıkması gerekli çünkü hikaye birbirini takip ediyor ve çok sürükleyici.
okurken farkettiğim şey, 20-30 yıl öncesi için fumettiler neyse bugün için de mangalar o. türk okuyucusunun comics veya frankofondan daha çok fumetti formatını tutmuş olmasının nedenlerini (hikaye akıcılığı, sayfa sayısı, yayın sıklığı vs.) yeni nesilde karşılayan ekol manga. umarım daha fazla yayın raflarda görürüz. çizgiromanın bu ülkedeki geleceği mangaya bağlı diye düşünüyorum.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: omega red - 17 Mayıs, 2012, 19:37:04
okurken farkettiğim şey, 20-30 yıl öncesi için fumettiler neyse bugün için de mangalar o. türk okuyucusunun comics veya frankofondan daha çok fumetti formatını tutmuş olmasının nedenlerini (hikaye akıcılığı, sayfa sayısı, yayın sıklığı vs.) yeni nesilde karşılayan ekol manga.

dogru bi analiz hocam bence de. aynen katiliyorum.

dean

dean

hanac

Maşallah.

Ben birinci sayıdan sonra satın almayı bırakmıştım.

Şimdi toptan alırım herhalde.

Nightrain

Ben de ilk cildi almıştım daha sonra ses seda çıkmayınca "kesin iptal ettiler" demiştim. Yine de güvenemiyorum ben. Her an iptal edilecek zannediyorum. Biraz biriksinde One Piece'leri alayım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Bence alım işini hemen halledin cesaret verin.5. sayı çıkmış olacak.Aslında Death Note ile kıyaslanınca Gerekli Şeyler'de 10 sayı manga çıkarmış durumda.Başa baş durumdalar.Yalnız Mişel abinin yaptığı en büyük hata tarih verip o tarihte çıkaramaması.New Avengers olayında da aynısını yaşıyoruz.

Nightrain

Zaten söz verdikleri tarihte çıkarsalardı, şimdi hem Naruto'nun hem de One Piece'in 20.cildini alıyor olurduk. Naruto ilgimi çekmiyor açıkcası. Ama One Piece'i kesinlikle alacağım. 5.cilt çıksın, toplu alım yaparım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

HacıGeraltEmmi

Naruto demişken; ANIMEZ kanalında (akşam saat 09,00 - 04,30 arası) animeler yayınlıyor. Belki bilmeyenler vardır diye hatırlatayım istedim.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 07 Haziran, 2012, 12:13:22
Naruto demişken; ANIMEZ kanalında (akşam saat 09,00 - 04,30 arası) animeler yayınlıyor. Belki bilmeyenler vardır diye hatırlatayım istedim.

Evet 2-3 kez bende seyretmiştim.
Narutonun ilk 3 cildini zaten almıştım. 5.cilt çıkarsa 4 ile 5 i birlikte alırım.
Malum okullar kapanıyor kızım şimdiden manga diye tutturdu.
One Piece ise 1 ve 2.ciltler elimde var, 3 ve 4.ü de satın almam gerekecek.
Gereklinin diğer yeni yayınlarını ise kendim için bekliyorum.
Umarım fuardan önce 2-3 tane daha yayını çıkar. Fuar zamanı ise malum.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

5.inci cildi de sonunda okudum (2 hafta olacak ama idare edin ;D ) Son zamanlarda okuduğum en keyifli çr.Yani okurken karnıma gerçekten ağrılar girdi.Naruto gerçekten okurken hem insanı dinlendiriyor hemde hüzünlendirebiliyor.Mangaları bu kahraman sayesinde daha da çok sevdim.Diğer sayısını heyecanla bekliyorum.Gerekli Şeyler duyuyor musunuz sesimizi?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: gunessemerci - 19 Temmuz, 2012, 10:51:42
5.inci cildi de sonunda okudum (2 hafta olacak ama idare edin ;D ) Son zamanlarda okuduğum en keyifli çr.Yani okurken karnıma gerçekten ağrılar girdi.Naruto gerçekten okurken hem insanı dinlendiriyor hemde hüzünlendirebiliyor.Mangaları bu kahraman sayesinde daha da çok sevdim.Diğer sayısını heyecanla bekliyorum.Gerekli Şeyler duyuyor musunuz sesimizi?

Selam Güneş, Naruto'yu ciddi anlamda merak etmeye başladım. Konu ve içerik olarak güzel gibi. Lakin kafamı karıştıran bir konu var o da Gerekli Şeyler'in yayın politikası. Seri devam eder mi yarım mı kalır güvenemiyorum. Bazen sayılar epey bir ilerlesin öyle alayım diyorum bazen hemen atlamak istiyorum. Bİlmiyorum bakalım ne olacak. Senin dediğin kadar var mı gerçekten? Çok mu sulu konular içeriyor (Katıla katıla gülmenden ötürü söylüyorum) yoksa yer yer ciddi yer yer espirili konular mı var? Biraz detaylandır bakalım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Abi Naruto karakter olarak yalnız ve yetim biri.Yani herkesin içinde yabancı biri.Bu yalnızlığını çok hissetmesine karşın belli etmemeye çalışıyor.Bu yalnızlık okurken bazen o kadar insanı hüzünlendiriyor ki.Sululuk olayına gelince ben Leyla ile Mecnun dizisini çok seviyorum.Farklı bakış açısının yanında ciddiye alınabilecek herşeyi almayan ve alınmayacak herşeyi ciddiye alan bir Mecnun karakteri var dizide.Aynı şey Naruto içinde geçerli.Çok ciddi bir olayın ortasında o kadar salakça birşey yapıyor ki gülmekten ağzın acıyor.Çok komik bir olayın ortasında seni de hüzünlendirebiliyor.

Naruto'yu kısaca anlatacak olursak,Ninja okulunda usta ninja olmak isteyen bir çocuk bu.Arkadaşlarıyla beraber bir grubun içinde ve arkadaşları da bunu istemiyorlar.Onlara göre salak ve sakar biri.Yalnız hiç umulmadık anlarda herkesi şaşırtabiliyor.Dayak yedikçe bayılan ama bunu ehehehe bilerek bayılmıştım gibi kendisiyle dalga geçebilen biri.Hele son sayıda bir sınav var ki görmelisin.

Gerekliye ve yayıncılık anlayışına bakacak olursak.Bence arızaları devam ediyor ama genel performansa bakılacak olursa Ölüm defteriyle aynı sayıda manga çıkardılar.One piece ve Naruto toplamda 10 sayı çıktı diğeri de. Bence alıp destek olmak lazım.Fiyat olarakta çok uygun.

darkwood

Alıntı yapılan: dean - 07 Haziran, 2012, 00:18:19
Temmuz başı olarak duyuruldu.

Temmuz sonu oldu, benim kız hergün bana soruyor.  ??? 6.sayıdan haber varmı?
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Gereklinin duyuru tarihine bak, verilen tarihin üstüne 1 ay da sen ekle, çıkan rakamı 2 ile çarp ;D ;D ;D şaka bir tarafa, bende bekliyorum sabırsızlıkla. Eminim çıkarmak için gayret ediyorlardır.