Anime Genel

Başlatan Underfined, 23 Mayıs, 2010, 21:43:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Çok uzun zaman önce seyretmiştim, gerçekten muhteşemdir. Hele filmin giriş sahnesi hala aklımdadır. Dur bulup bir daha seyredeyim  :D

kültürelgüncel

Karşılarında Dante varsa "İblisler De Ağlar"

Bugün sizlere Japon oyun firması Capcom'un bir Playstation oyunundan uyarlanan animesinden (Japon çizgi dizisi) bahsedeceğim. Animenin adı "Devil May Cry". Türkçesini söylersek "İblisler De Ağlar". Anime, oyundan uyarlama olsa da kahramanın ana yapısı olarak çok farklı olduğunu düşünenler var. Bu konuda yorum yapamam; oyunu oynamadım. Tabii bu, izlerken büyük keyif aldığım animesinden bahsetmeme bir engel oluşturmuyor.

"Devil May Cry" birkaç silah ve kılıç darbesiyle öldürülen cehennem yaratıklarının yok edilişlerini anlatmıyor yalnız. Aynı zamanda olayların arka planının; gerektiği yerde komedi unsurlarıyla verilmesi 2007 yapımı diziye karşı büyük bir hayranlık duymanıza yol açıyor.

Kahramanımız; iblis baba(Sparda) ve insan annenin(Eva) mutlu evliliğinden doğan Dante, dünyayı korumak adına iblis avcısı olmuştur. Belki meslek seçiminde iblislerin, onu öldürüp, ruhunu ele geçirdiklerinde babası Sparda'nın güçlerine sahip olarak iblis dünyasının kralı olacaklarını düşünmeleri gizlidir. Dizi boyunca ruh avcısı iblislerden çok çekmiştir bahtsız; ancak karizmatik kahramanımız. (...)

Devamı blogumda: http://kulturelguncel.blogspot.com/2011/05/karslarnda-dante-varsa-iblisler-de.html

V

Oyununu Play Stationda az oynamadım.Animesi oldukça iyiydi ama devamı gelmedi.
İblis avcısı Dante'nin tarzı farklı olmakla birlikte Dylan ve Dampyr'i hatırlattığını söyleyebilirim.
"İstemem,eksik olsun.."

cankazmaci

Çok sevdiğim animelerdendir. mangası da mevcut. yazı çok açıklayıcı ve güzel olmuş. :)

Teşekkürler,

C.

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: cankazmaci - 28 Mayıs, 2011, 15:25:06Çok sevdiğim animelerdendir. mangası da mevcut. yazı çok açıklayıcı ve güzel olmuş. :)
Teşekkürler,

C.
Ben teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.  :D :D

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 28 Mayıs, 2011, 15:22:51
İblis avcısı Dante'nin tarzı farklı olmakla birlikte Dylan ve Dampyr'i hatırlattığını söyleyebilirim.
Tarz olarak kesinlikle hatırlatıyor. Ama ben ilk başlarda çok daha "tanıdık", sıradan bir iblis avcısı bulacağımı sanmıştım. Çok şükür yanılmışım. :) Bence izlenmesi gereken bir anime...

Saint2

[IMG]http://i56.tinypic.com/mw40mg.jpg[/img]

Noir - 2001 yapımı olan 26 bölümlük animeyi, kanlı canlı insanlarla televizyona aktarmaya karar vermişler.
2011 Haziran'ında Starz'ın yeşil ışık yaktığı bu projenin yapımcıları arasında Sam Raimi ile Rob Tapert (Zeyna, Legend of the Seeker) da var. İlk sezonun 8-13 bölüm civarında sürmesi planlanıyormuş.
Animenin konusu çok genel olarak şöyle : İki tane süikastçı hanım kızımız var. Bunlar geçmişlerindeki birtakım olaylarla yüzleşmek için birlikte çalışıyorlar.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Alperen

Selam,
Blade'in animesinde 11. bolumu seyrettim. Bence senaryosu oldukca guzel bir anime. Marvel'in daha once japonlara yaptirdigi (tumunu izledigim) Wolverine'i de begenmistim. Demir Adam'a baslamistim ve begenmistim. X-men'e bir turlu baslayamadim. Blade'in animesine Wolverine'in misafir oldugunu soyleyeyim. 12. bolumde Wolverine gibi bitecegini dusunuyorum. Blade'in film ve cizgiromanlarini sevenlere tavsiye ediyorum. Hosca kalin.

HacıGeraltEmmi

Elfen Lied (Elf Şarkısı)

[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/737/elfena.jpg[/img]

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme ihtiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler. Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır.

Müthiş, sarsıcı bir anime. 13 bölüm olarak yayınlanmıştır. Aşırı bir şekilde duygusal ve fiziksel şiddet içermektedir. +18

V

Tam bir seksenler klasiği.Bitirdim ve yıllar sonra tekrardan aynı keyfi aldım.Daha önce izlemediğim

OVA'lar var sırada..
"İstemem,eksik olsun.."

mandrake66

Arkadaşlar,

diziye nereden ulaşabilir veya alabiliriz?

HacıGeraltEmmi

[IMG]http://imageshack.us/a/img818/7024/asuraanimeposter.jpg[/img]

Annesi tarafından ölüme terkedilmiş bir çocuk, savaşların ve kıtlığın hüküm sürdüğü bir ortamda yaşayabilmek için neleri göze alır? 15.yy Japonya'sında geçen bir anime. Oldukça ağır şiddet sahneleri içerir.

ASURA - Movie Trailer