Corto Maltese

Başlatan hanac, 24 Ocak, 2011, 15:43:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Çok özür elbette Dost . Teşekkürler düzeltme için
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Corto'nun orjinali kaç sayı bilen var mı?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Temmuz, 2015, 15:24:46
Corto'nun orjinali kaç sayı bilen var mı?
aşağıdaki liste ve açıklamalar bir cevap olabilir (Türkçe olması ayrı güzel..)
https://tr.wikipedia.org/wiki/Corto_Maltese
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nightrain

Teşekkürler. Lakin aşağıdaki linkte daha fazla gözüküyor.

http://www.comicvine.com/corto-maltese/4050-49394/

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Temmuz, 2015, 17:10:42
Teşekkürler. Lakin aşağıdaki linkte daha fazla gözüküyor.

http://www.comicvine.com/corto-maltese/4050-49394/
yok dostum onlar "corto maltese" adında çıkan çizgi roman magazin dergisinin sayıları ..
not:içlerinde çizgi romanın avrupa ekollerinden, özellikle italyan kökenden gelen çok iyi sanatçıların çizgi romanları yer alır..

Nightrain

Ha tamam o zaman. O zaman Corto'nun maceralarının hepsi biz de basılmış mı oluyor?

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Temmuz, 2015, 18:07:11
Ha tamam o zaman. O zaman Corto'nun maceralarının hepsi biz de basılmış mı oluyor?
hayır  :) eksik albümlerin hangileri olduğu ve orjinalleri hakkında verdiğim linkte ayrıntı mevcut..

Nightrain

The Early Years ve The Secret Rose basılmamış. Gerçi NTV The Early Years'i basmıştı. Keşke Dost hepsini bassaymış.

Teşekkürler.

yunusmeyra

aslında orjinal seri dost'un bastıkları..ntv ne kadar basılmayan bir albümü basmış olsada veya basılmamış görülen son albümü basacak olsada dost'un edisyonu en tam ve orjinal edisyon olacaktı..hala da olabilir..yani albümleri orjinal edisyonlarıyla tamamlayabilirler..çünkü cep boy ve renkli  yeni ticari şekildeki edisyonda farklı müdaheleler(ki bu şekil ntv yayınlarının değil yabancı yayıncısının bir tasarrufu..) bulunuyor..bu da seriyi kimi okura göre "az" kimi okura göre "çok" aslından uzaklaştırıyor..(ayrıca bu başlık altındaki sayfalarda çeviri ve edisyon farklarına yönelik bir takım görüşler sunulmuştu..)

aşağıya ingilizce 2 tip baskıdan örnek koyuyorum..böylece hem balon içi metinlerle ilgili bir tasarrufu görebilir hem de çizim ve kadrajlara müdahaleler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..üstteki siyah-beyaz ve yatayda 4 bant edisyon orjinal(aslında orjinali italyancadır da yani orjinale sadık edisyon anlamında..) haldir..

nicholaihel

Zamanında NTV iki cilt aynı anda piyasaya çıkarmıştı. Efsane olduğunu bildiğim bu çizgi romanı hemen okumak istemiştim. Ama senaryo, hikaye nedense benim için çok havada kalmış, sevememiş ve devam etmemiştim. Çeviri de iyi değil hissi uyandırıyordu. Hala ara ara aklıma gelir, şans versem mi diye.

Mrtekin

Dost'un Colto'larından devam edebilirsin. Ama onlar renkli değil.
They drew first blood...

Tuco Ramirez

NTV yayınlarına mail attım serinin devamı gelecek mi diye; ama cevap maalesef olumsuz oldu...

bongzilla

dost'un yayınladıklarından bir kısmı bulmak çok zor. elimde serinin 6 sayısı var (dost basımı) ama geriye kalan 4 sayıyı bulmak biraz zahmetli özellikle "corto, git gidebildiğin kadar" neredeyse piyasada yok

nikopol

Blacksad'in yazari Juan Diaz Canales tarafindan yazilan ve Ruben Pellejero tarafindan cizilen yeni Corto Maltese cildi ayni anda Fransizca, Italyanca, Ispanyolca ve Katalanca olarak yakinda cikiyor imis.

nicholaihel

Maltese, Tenten gibi yeniden yazılıp çizilmiyor diye biliyordum. İlginç bir haber. Detay varsa öğrenmek isterim.