Yayınevlerinin Fiyat Politikaları

Başlatan tunaorhun, 25 Ocak, 2011, 21:51:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Ama çizgiroman dediğimiz zevk sadece birbiri ardına dizilmiş panellerde göz gezdirmek değil ki! Bir yandan da o albümü ellerinde tutma, sayfalarını çevirme, kitaplığına yerleşririp 'ne de güzel durdu burada' demek... O yüzden, dijitali sadece merak giderir, bir albümün tadını vermez...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Cık cık cık sen neden okursun netten.Güzelim çrleri alsana ayda 250 dolara sende.Veya benim gibi yap belki birgün çıkar diye çr duasına çık ama ucuzundan olsun  ;D

rumar80

Netten okunmasına kimse karşı değil, hatta King features, marvel kendi sitelerinde digital okunması için çizgi roman veriyor. Marvel'inkinde sürüsüne bereket çizgi roman var.
   Önemli olan YASAL olarak bunu yapmak, ayrıca bu konuyu tekrar tartışmayı da biraz zûl buluyorum.

tommikser

zül ? çok ilginç geldi umar abim.Bence bize yeni bir slogan lazım ben hemen araklama yaptım ;D

Arkadaş eğer çr okumak istiyorsan pahalı da olsa "Ya oku ve al veya okuma ve alma" hadi biraz slogan bulalım.Hmmmmm düşünmeye başladım.

Çizgi roman içeri,saygı duyup okumayanlar dışarı(Aceden arak)

Çizgi roman yayıncıları gaza geldi(Meyveler gaza geldiden arak)

Çizgi romandan başka eğlence aramaaaaa

Fiyatı kalitesi var mı çizgi roman gibisiiiiii

Çocuğun olduğu heryerdeeee.....

Çizgi romanınız kontrol altında(lal için uygun)

Çizgi roman dünyasında tekS

Çizgi romancılığın yeni rotasıııı

Siz okuyun farkı hissediiiin.

Nasıl ama yaaaaa..... ;D

tunaorhun

Arkadaşlar, konu biraz karıştı herhalde. Çizgi roman pahalandı, bizde internetten okuyalım diyen mi oldu?

Tarkan Kurt

Bu korsan konusunun ikide bir açılması beni rahatsız ediyor. Birçoğumuz belki de hepimiz korsan CD Kitap almış olabilir ya da internetten Korsan paylaşımları indirmiş ya da indiriyor olabilir, bu beni ilgilendirmez ama bunun doğal bir şey olduğunu ya da bunun bir hak olduğunu ifade eden yazıların ya da fikirlerin Altın Madalyon'da yayınlanmasına ya da bu konunun bizim forumda tartışılmasına karşıyım. Yayınevlerinin fiyat politikalarına bende kızıyorum ve bu fiyatlardan sonunda zararı yine yayınevlerinin göreceğini düşünüyorum ama sırf yayınevlerine kızıyoruz diye bu platformda Korsan paylaşımla ilgili teşvik edici fikirler beyan etmeye gerek yok.

rumar80

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 08 Şubat, 2011, 19:37:37
Bu korsan konusunun ikide bir açılması beni rahatsız ediyor. Birçoğumuz belki de hepimiz korsan CD Kitap almış olabilir ya da internetten Korsan paylaşımları indirmiş ya da indiriyor olabilir, bu beni ilgilendirmez ama bunun doğal bir şey olduğunu ya da bunun bir hak olduğunu ifade eden yazıların ya da fikirlerin Altın Madalyon'da yayınlanmasına ya da bu konunun bizim forumda tartışılmasına karşıyım. Yayınevlerinin fiyat politikalarına bende kızıyorum ve bu fiyatlardan sonunda zararı yine yayınevlerinin göreceğini düşünüyorum ama sırf yayınevlerine kızıyoruz diye bu platformda Korsan paylaşımla ilgili teşvik edici fikirler beyan etmeye gerek yok.

Yüzde yüz katıldığım bir yazı. Artık bu konuda başka yazı yazılmamalı. Zaten forum kurallarında (üye olmak isteyen herkesin önceden okuması gereken) korsanı desteklemek amaçlı yazı yazılamaz diye bir ibaremiz bile var. Bazen arkadaşlar duygularının gazına gelip bu konuyu deşiyorlar. Biz mümkün olduğunca otokontrol taraftarıyız ama kontrol dışına çıkıldığında yazan arkadaşa bir uyarı ile yazısı genelde siliniyor.
Daha önce buna benzer bir yazıyı ben, Hasan, Lami ve diğer yönetici dostlar da yazdı. Artık bu konuda daha fazla yazılmamalı bence de.

Lami Tiryaki

Forumda korsan reklamı teşvik edici lafları filan (Rıza, Eyyüp yazmış işte bir güzel) yazmak yasaktır. Konuyu ana mecrasına döndürüp fiyat kalite muhabbetlerine devam edelim.

Selamlar
Lami

rumar80

Bu soruyu daha önce de sormuştum burada da sorayım. İkmal istasyonu 8.5 TL'sına satıp kâr edebiliyorsa. Dışarıdan alan bizlerin verdiği fiyatla arasındaki fark nereye gidiyor? Bu kadar farkı bizim sırtıma yükleyenler kim?
   Bu farktan kısılarak dergi daha ucuza satılamaz mı?

gamlıbaykuş

Umar abi tek dert nereden ne şekilde gelirse gelsin, para gelsin bence. Dediğin gibi Yürüyen Ölüler etiket fiyatı 15 TL, Kadıköy'de 12 TL, ikmal İstasyonunda 8,5 TL. 15'den 8,5' a kadar düşüyorsa ürünün maliyeti ile amaçlanan kar durumunu düşünün artık. 8,5 TL' de bile eminim ki 1-2 TL'de olsa kar ediliyordur. Çizgiroman'ın Altın Çağ'ını yeniden yaşadığını düşünmüştüm; ama artan fiyatlar, kalitesiz baskılar, yanlış seçimler ve beni çileden çıkaran düzensiz yayın anlayışı çizgiromanda bırakın Altın Çağ'ı Karanlık Çağlar'a sürükleyecek ve bu durum beni üzüyor  :-[
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Ticaretin altın kurallarından birisi şudur:Her daim üretenden ve tüketenden daha karlı çıkan
bir zümre vardır ki biz ona "aracı" deriz.Pastada büyük dilimi yiyen her zaman  aracılar olmuştur.
Tüketiciler olarak bizim açımızdan ürünleri daha karlı alabilmenin tek yolu olarak,üreticiden ürünü doğrudan
temin etmek,aracıya verdiği fiyattan ürünü  almak,üreticiyi buna razı etmek kalıyor.

"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Örnekleri arttıralım. Watchmen 35 TL etiket fiyatı ile yayınlandı Kadıköy'de 20 TL. Fark neredeyse yarı yarıya. Sonra Lal KM'ler 24 TL etiket fiyatı varken peşin para ile 12 TL'ye çok aldım. Fark yine yarı yarıya... Gece gece celallendim yine >:(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Benim de bahsettiğim zümre Engin'in tarifledikleri zaten. Yayınevleri bunun için mutlaka bir çözüm bulmalı. Sonuçta herkes Kadıköy'den ya da internetten alabilme şansına sahip değil.

alan ford

Maalesef tek sorun aracılar değil. Gamlıbaykuş Watchmen örneğini vermiş. Şu anda gerekli şeylerde baskı tükenmiş durumda ve 28 TL diyorlar fiyata. Ciltlisi'nin etiket fiyatı 60 TL ve yayıncısı internet üzerinden hiç indirim yapmadan  60 TL 'ye satıyor. Sorduğunuzda baskısı bitiyor ondan indirim yapmıyoruz gibi çok açıklayıcı !! ! bir cevap alıyorsunuz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Ciltlisini fuarda 30 veya 35 liraya aldım siz düşünün artık.