DYLAN DOG ve BÜLENT ORTAÇGİL ŞARKISI

Başlatan Hayal Kahvem, 06 Şubat, 2011, 10:31:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Olmalı mı olmamalı mı
Yoksa hiç değişmemeli mi
Ama ben değişmezsem,
Ben olamam ki

Görmeli mi görmemeli mi
Yoksa hiç bakınmamalı mı
Ama ben bakınmazsam,
Hiç göremem ki

Sevmeli mi sevmemeli mi
Yoksa hiç beğenmemeli mi
Ama ben beğenmezsem,
Hiç konuşmam ki

darkwood

Dylan Dog'un karakteristik özelliklerini hiç bu şekilde düşünmemiştim. Resimlerle birlikte ilginç bir konu çıkmış ortaya. Burada yazılan şeyler aslında her insanın iç dünyasında var. Önemli olan bunların ne ölçüde ortaya çıktığı.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Selam darkwood

Bu şarkı ya da şiirlerle çizgi roman karelerini eşleştirmek bende bir alışkanlık oldu :)
O kadar iyi geliyor ki.. Nasıl dinlendiriyor anlatamam.. Hem edebiyat dünyasında geziniyorum
hem çizgi roman dünyasını tarıyorum.. Müşterek neler buluyorum bir bilseniz..
Bir ara yapacağım müşterek çizgi roman kareleri halleri diye hazırlayacağım birşeyler..
Beğendiğinize  ve yazdığınıza sevindim. Çünkü biraz korkuyorum. Fanatik çizgi romancılar rahatsız olurlar mı diye..
Ayrıca şarkının sözleri şahanedir tabii.. Düşündürücü..
Teşekkür ederim.

darkwood

Sevgili Hayal Kahvem, bu güzellikleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.
Şiir, roman, resim aslında hepsi iç içe geçmiş konular, hepsinin bir arada kullanımı ise zaten çizgiromanın temel prensiplerini ortaya koyuyor. İşin içine birazda duygusallık ve romantizm girdimi okumanın keyfine varılmaz diye düşünüyorum.
Fanatik okur kardeşlerimizinde bu güzellikleri paylaşacağını ve onlarında üzerlerine birşeyler koyacağını ümit ediyorum.
Hazırlamayı düşündüğünüz, müşterek çizgi roman kareleri hallerini ise şimdiden merak etmeye başladım bile...  :)
Darkwood Sakinleri..