Marvel cizgiromanlarinin Animeleri

Başlatan emre ozdamarlar, 11 Şubat, 2011, 20:53:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Hic haberim yoktu bugun gördum ilk kez, zaten baslayali fazla olmamis, 12 bölum cikmis simdilik.

Basliktan anlasilacagi uzere, Iron Man'in cizgi filmini bi de japonlar ceksin demis Marvel. Ilk bölumu izledim aksiyon harika.

Gaza gelmek icin fragmani burada:
http://www.youtube.com/watch?v=L4Q7xgxDJh4

Bu da posteri:

rumar80

Emre'nin iron man hatırlatması sonrası ben de şu anda wolverine'in de bir animesi olduğunu belirteyim 5-6 bölüm oldu. Anime seven dostlar bir deneyin isterseniz.

emre ozdamarlar

Ilk bölumunu izledim, yine aksiyon itibariyle doyurucu bir yapimdi. Japonlar guzel dövus sekanslari koymayi beceriyorlar zaten. Özellikle Wolverine'e Japonya/samuray ortamlari, katana kavgalari cok yakisiyor.

Ilk basta Wolverine'nin tipi ince uzun cizilmis oldugu icin göze batsa da insan alisiyor.

V

Konusu kısaca:

Stark Endüstrisinin başkanı Tony Stark (Iron Man) Japonyada gelişmiş bir enerji santrali kurmaktadır. Bu santral sayesinde halka bedava enerji verilebilecektir. Ayrıca Yeni Iron Man giysizi olan Iron Man Dio'nun da son çalışmaları tamamlanmıştır. Yeni zırhın halka açık ilk denemesi de Japonya'da gerçekleştirilecektir. Lakin yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Kendilerine Zodyak diyen  bir suç örgütü zırhın peşindedir.

İlk 5 bölümü izledim.Hayli kaliteli bir anime olmuş.Sony bu işi biliyor.4. bölüme konuk oyuncu
olarak Logan'da katılıyor.Zodyak'ın her bölümde "şövalye" adı verilen farklı robotlarla Iron Man'ın
karşısına çıkması bana Voltron'ı anımsattı.Yarın bu seriyi bitirebilirsem Wolverine'nin Japon'ya macerasını izlemeye başlayacağım.
"İstemem,eksik olsun.."

V

İlk 6 bölümü izledim.Konusu kısaca şöyle:

Sevgilisi Mariko  kaçırılan Lagon eski dostu Asono'yla karşılaşır.On yıldır görmediği arkadaşı Asano'yu bir grup mekanik asker tarafından sarıldığını görür ve ona yardımcı olur.Asano Japonyada bulunan organize suç örütünün lideri olan Yashida Shingen'in peşindedir.Yashida Shingen aynı zamanda Lagon'un sevdiği kızın babasıdır. Asano sayesinde Mariko'nun nerede olduğunu öğrenmiş olur ve onu kurtarmak için yola koyulurlar. Shingen kızını  menfaatleri doğrultusunda bir başka suç imparatoruyla evlendirmeye çalışmaktadır.Mariko ise Logan'a olan aşkından dolayı bu evliliği kesinlikle istememektedir.Mariko babasının kendisi için belirlediği geleceği mi seçecek yoksa Lagon'ın aşkını  mı...?

Konu olarak 80'li yıllarda ülkemizde moda olan arabesk şarkıcılarının çevirdikleri
biri birinin kopyası  filmlerin konusunu andırsa da yüksek aksiyon temposuyla
kendisini izlettiren bir anime olmuş.Özellikle Logan'ın kadim düşmanı Omega Red ile kapışmasını izlemek keyif vericiydi..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Sevgili Engin her ne kadar arabesk filmlere gönderme yapsa da, konunun temeli Claremont/Miller ikilisinin yaptığı wolverine limited series'i baz alıyor bence.

Alperen

Arkadaslar Wolverine ve Demir Adam'in animeleri varmis. Wolverine'i biraz seyrettim. Guzeldi (Japoncada Uluferin gibi bir sekilde teleffuz ediyorlar). Tavsiye ederim. Demir Adam'in cizimleri iyiydi. Yakinda goz atacagim. Hosca kalin.

V

Iron Man'ın animesi tamamlandı Reşat.

Wolverine ise 10 bölüm oldu.

Bu kadar da değil.Nisan ayında X-Men animesi de ilk olarak Japonya'da gösterime giriyor.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Arkadaşlar x-men'in de animesi yayınlanmaya başlamış. İki bölüm olmuş bile. Engin Beyciğim haberiniz olsun

V

Tamamlanmadan izlemeyeceğim bu kez. :) Wolverine'den sonra ekibin kalanı da çekik gözlü oldu sonunda.. ;)

Trailer için: http://www.comicbookmovie.com/fansites/Dustin03Comics/news/?a=30421
"İstemem,eksik olsun.."

V

Konusu:

Sıradan insanlardan farklı olarak türlü üstün yeteneklere sahip olan insanlara "mutant" denmekte ve yetenekleri sebebiylen toplumdan dışlanmaktadırlar. Psişik mutant Charles Xavier'da, ergenlik sürecinde güçleri ortaya çıkan bu bireylere, güçlerini kontrol edebilmeyi öğretip, sıradan insanlar ile barış içerisinde yaşamasını hedeflemek adına Xavier Enstitüsünü kurmuştur. Enstitünün yetişkin mutantlardan oluşan X-Men ekibi ise gerek mutantların gerekse insanları, büyük tehlikelere karşı korumayı hedeflemektedir. Ekibin değerli üyesi Jean Grey, başka bir mutant topluluğunun etkisinde kalarak Phoneix adlı güçlü mutanta dönüşerek yeryüzündeki tüm canlıları tehdit etme noktasına gelir. Ekip onu durdurmaya çabalarken bir anlığına Jean Grey benliğine geri dönen Phoneix, kendini yakarak intihar eder.

Bu trajik olaydan sonra ise Xavier Enstitüsü kapılarını kapatır ve X-Men'de dağılır. Yaşananlardan bir sene sonra Xavier'a gelen bir telefon ile eski X-Men ekibinden geri kalanların tekrar toplanması söz konusu olur; Profesörün, Japonya'da ikamet eden dostlarının mutant kızları kaçırılmıştır. Üstelik Xavier'ın yeryüzündeki mutantlara psişik olarak ulaşmasını sağlayan makinesi de tuhaf bir şekilde, Japonya bölgesindeki mutantlara dair sinyal verdirememektedir...

"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 13 Nisan, 2011, 18:23:45
Tamamlanmadan izlemeyeceğim bu kez.

Dayanamadım,ilk bölümü izledim.Çizimler diğer iki animeye(Iron Man,Wolverine)
göre çok daha iyi olmuş.Müzikler de iyi.Yanlız Wolverine'in animesinin müzikleri de
gayet iyiydi.Karakterlerden erkeklerin oldukça sert mizaçlı çizildiklerini,kadınların
ise tam manasıyla X-Women'lik olduklarını belirteyim. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

arkadaşlar, bu animeleri nerden bulup seyredebiliriz? bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler.

boca1907

Alıntı yapılan: designer73 - 16 Nisan, 2011, 23:10:30
arkadaşlar, bu animeleri nerden bulup seyredebiliriz? bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler.

http://www.animetake.com/anime/x-men/

Bu adresde diğer marvel animeleriyle beraber bulabilirsin...

hennessy

Madhouse ve Marvel'in işbirliği yaptığı dört kısımlı anime projesi olan Marvel Anime'nin Ironman ve Wolverine'in ardından üçüncü kısım anime serisi X-MEN'i 1 nisan itibariyle AnimaxTV de yayınlanmaya başladı Animede başrollerdeki mutantlar ise Wolverine, Cyclops, Storm ve Beast.Jean Grey'in ölümünün sonra, Hisako Ichiki (Armor)'nin kaçırılması olayının üzerine Charles Xavier (Prof. X) çağırdığı X-men üyeleriyle beraber Hisako'yu bulmak için Japonyaya yolculuk ederler ve U-men grubuyla yüz yüze gelir.

izledikten sonra yorumlarımı yapacağım

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları