Martin Mystere Lal Özel Seri

Başlatan mcyz, 02 Mart, 2011, 02:08:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mcyz

Merhabalar.
Lal Özel seride çıkan ve aylık maceralara dahil olmayan bis, almanak gibi sayılar hangileri acaba?
Ben ilk 10 sayıyı alabildim ama bunların içinde sadece 4 tane bis sayısı vardı;
Lal Özel Seri No 3 ve 4; 131bis
Lal Özel Seri No 5 ve 6; 107bis
Zaten bunların dışında kalan 5 bis sayısı daha var; 115bis, 119bis, 127bis, 139bis ve 206bis. Uzun zamandır da çıkmamış. Bu bislerin tümü özel seride yayınlandı mı acaba?
Lal yeni seride 206bis'i atlamış, bu yüzden klasik maceralarda da bu bisleri atlayacaklarını düşünüyorum. Umarım özel seri içinde hepsini vermişlerdir.

Lami Tiryaki

Mehmet merhaba,

http://groups.yahoo.com/group/cizgilihayat/ adresinde bulunan Çizgili Hayat yahoo grubumun Files bölümünde pek çok macera listesi mevcut. Martin listemi de bu gün güncelledim. Gruba üye olarak listeyi indirebilirsin. Ocak 2011'e kadar olan Türkiye'deki tüm Martin Mystere yayınlarının detaylı kronolojisini burada bulabilirsin. Listede sadece Meydan gazetesinin verdiği Moha Moha ekleri eksik. Onu da ilk fırsatta ekleyeceğim.

Senin de bahsettiğin gibi tek bir bis albüm telif sorunu nedeniyle ülkemizde yayınlanmadı. Yayınlanma ihtimali de yok görünüyor. Lal Klasik Maceralar serisinde bisleri tekrar yayınlarmı bilmiyorum.

bis deyince Martin'in düştüğü üzücü durum geldi aklıma. Bir zamanlar aylık maylık bir sürü seri okuyucuya yetmeyince ekstra bis albümleriyle okuyucunun Martin açlığını gidermeye çalışmışlardı. Oysa şimdi iki aylık seri bile zar zor yürüyor.

Selamlar
Lami

mcyz

Cevabınız için çok teşekkürler. Gruba üyelik başvurusunu yolladım.

Bahsettiğiniz şekilde bir database olmasına çok sevindim. Keşke Türkiye'de çıkan tüm yayınlar için bu şekilde bir database olsa.

Aslında online, herkesin veri ekleyebildiği bir site yapılabilecek bir şey gibi duruyor. Böyle bir site nasıl olur sizce?

Lami Tiryaki

Dostum senin ve Güneş'in üyeliklerini onayladım. Oradaki listelerde güncel olmayanlar ya da istediğiniz başka listeler varsa haber verin yükleyeyim.

Selamlar
Lami

tommikser

Lami abi çok sağol ben tekofsetleri bulamadım nerede acaba?

Lami Tiryaki

Tekofset ve Bilka Süpermen listesi. Mesaj alınmıştır. Gün içinde yüklerim.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Süpermen lsteleri Çizgili Hayat'a yüklenmiştir. Tekofset 46-47-48 ve bazı Bilka sayıları bende olmadığı için eksiktir. Elinizdeki sayılarda bunlar varsa ve listeye ekleme yapabilirseniz sevinirim.

Selamlar
Lami

rumar80

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 02 Mart, 2011, 13:59:02
Süpermen lsteleri Çizgili Hayat'a yüklenmiştir. Tekofset 46-47-48 ve bazı Bilka sayıları bende olmadığı için eksiktir. Elinizdeki sayılarda bunlar varsa ve listeye ekleme yapabilirseniz sevinirim.

Selamlar
Lami

Onları Güneş'ten alacaksın ya  :D

tommikser

Gerekli bağlantılarıma haber yollandı abi.O sayılar ellerinde varsa bana haber yollayacaklar.Haberin olsun.

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Mart, 2011, 13:59:58
Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 02 Mart, 2011, 13:59:02

Selamlar
Lami

Onları Güneş'ten alacaksın ya  :D

;D ;D

hennessy

Bugün martin amca özel seriyide arşivime ekledim böylece yeni seri hariç tam takım oldu okudukça buraya yazacağım birde bişi soracağım bu özel seri hala devam ediyormu italyada yoksa 53 ad. mi oda ? Bu arada umar abi kadıköy semalarında görünmüş kuşlar söyledi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Matin Özel Seri İtalya'da yayımlanan ayrı bir seri değil Murat.  Lal Yeni Seri'ye gelene kadar Tay , AD ve Aksoy'un çeşitli sebeblerle yayınlamadığı maceraları kapsar. daha önce yayınlanan tek macera Tay'ın yarım bıraktığı "Ölüm Adası"dır. Bu arada Zagor'daki gibi Almanaklar da araya sıkıştırılmıştır. Keyifli okumalar
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Bir de iki maxi
  Evet bugün Kadıköy'deydim. Altan, İlyas, Gerekli şeyler, Flaneur gezdim. Yeri gelince yerinde yazarım

hennessy

Pat adlı güzel bir mutantın yardımıyla, Martin Mystére, mutantları kendine hedef seçmiş bir seri katilin izini sürmektedir. Konu ile ilgili Nazi Almanya'sından kalan bir belge İmkansızlıklar Dedektifi'ni, önce Berlin'e sonra da New York'a sürükler.Martin amca mutantlar ile ve kara adamlar ile yine yolu kesişiyor bir dizi olayda mutantlar öldürülüyor bazı şifreler ortaya çıkıyor kara adamalr delilleri yok etmeye çalışıyor mutantlardan biri martin amcaya sulanıyor güzel bir hikaye idi.

-

Martin Mystere, Java ile beraber uzay mekiğindedir. Bir dizi kötü rastlantı Martin'e birilerinin onu öldürmeye çalıştığını düşündürür. Uzay mekiğinin görevi ise ekibin bildiğinden çok farklıdır ve keşfettikleri şey Martin'i eski anılara götürecektir. Atlantis, Kara Adamlar, Patsy hatta mutant yaratıklar... Martin amca nasaya yaptığı bir kıyaktan dolayı seneler sonra uzaya gitme hakkı kazanıyr (benim bildiğim ilk martin uzay macerası) bir dizi eğitimden geçtikten sonra ilginç olaylar olmaya başlıyor ve ekibe sonradan katılan biri işi değiştiriyor martin amca ve javayı bir sürü olay bekliyor..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

sefik

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ağustos, 2011, 21:29:45
  Bir de iki maxi
  Evet bugün Kadıköy'deydim. Altan, İlyas, Gerekli şeyler, Flaneur gezdim. Yeri gelince yerinde yazarım
Bildigim kadariyla 3 tane maxi yayinlandi ozel seride,bende 3 tane var da o acidan :)