Martin Mystere Lal Özel Seri

Başlatan mcyz, 02 Mart, 2011, 02:08:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

-

Pasifik Okyanusu'nun göbeğinde, polenezya'da bir kurtarma gemisi sığ sulara yüklü miktarda kimyevi artık boşaltarak kirliliğe neden olur. Çevre kirliliği ve suların zehirlenmesiyle Samoa Adalar'ında salgın hastalıklar yayılır... Java da kurbanlar arasındadır...İnsanların çıldırmaları ve sigma dalgalarının artmasının altındaki nedenleri araştırmak Martin ve Java'ya düşmüştür. Bilim adamı Bernard Kneale ise olaylardaki kilit adamdır. Ve dostlarımız hiç beklemedikleri bir sonla karşılaşacaklardır.Gerçekten keyifle okuduğum bir martin amca hikayesi daha karşınızda new york ta herkez bir frekans ile kendilerinden geçerler ve martinede bunu çözmek kalır güzel bir hikaye idi.Dizi olarak bile yayınlanacak bir konusu vardı.

- -

Amerika, ve Avrupa arasında karayolu bağlantısı sağlayacak ve kuzey kutbundan geçecek yolun yapım çalışmaları başlamıştır. Ancak garip kaybolma olayları yaşanmaktadır. Martin bu gizemi çözmek için kuzey kutbuna davet edilir. Orada garip bir geçitten geçerek, kendilerini eski çağları andıran farklı bir dünyada bulurlar.CIA ajanları, Samoa adaları açıklarında denize atılan ve çevreyi zehirleyen cisimlerin ne olduğunu anlaması için Martin Mystére'i engellemeye çalışırlar. İmkansızlıklar Dedektifi, hipnoz altında, kişilik bölünmesi yaşayarak araştırmalarına devam eder. Ona 'rehberlik' eden kişi ise Alize rüzgarları adasında yaşayan Polinezyalı ihtiyar bilge Konga'dır. Yeni şartlar altında Mystére, olağanüstü güçlere kavuşmuştur. Harika bir balina ordusunu takipçilerinden kurtarır.Bugüne kadar okuduğum özel serideki en vasat hikaye idi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

-

Java, Martin'i derin endişeler içinde bırakarak, anlaşılmaz bir nedenle evden ayrılır. İmkansızlıklar Dedektifi, dostunu bulmak için müfettiş Travis'den yardım ister ve ona yıllar önce Hangaj dağlarında rastladığı Neanderthal adamlar topluluğunun inanılmaz hikayesini anlatır.. Belki de Java'nın kaybolmasının esrarengiz nedeni geçmişinde saklıdır...Gerçekten güzel bir hikaye idi Martin amca javayı nasıl bulduğunu tam anlamda öğreniyoruz klasik seriyi okuyanların bildiği java diana evliliğinin tam iç yüzünü öğreniyoruz ayrıca javanın çılgınca meksikaya neden gittiğini öğreniyoruz. Ayrıca Java java ya karşı kitabının 29.sayfasında arabayı kullanan kişiyi birine çok benzettim bakalım sizde bulacakmısınız.

hennessy

-

New York'ta olacakları bilen ve bir gün önce polise haber veren kimliği belirsiz bir kahin vardır. Söyledikleri aynen gerçekleşir. Müfettiş Travis, esrarengiz adamın gerçekten zaman engelini aştığına inandığı için Mystére'den yardım ister. Böylece gerçek bir 'kâhin avı' başlar. Oysa Mystére ve Travis izlenmektedir. Mystére, Cassandra Gold Chester adlı güzel ve zengin bir iş kadınının da olayla ilgilendiğini öğrenince esrarengiz kahini bulmak için güçlerini birleştirmeyi teklif eder.Martin amcadan güzel bir hikaye daha kahinin peşindeyiz bu sefer afet gibi bir hatun var olayları önceden bilen kahin i çözmek martin amcaya kalıyor yine.........

hennessy

-

1548'de İspanyollar tarafından kurulan, Bolivya'nın başkenti, politik ve ekonomik merkezi... Şehrin esas adı, And bölgesinde İspanyol sömürgeciliğine son veren anlaşmanın ismini taşımaktadır. "La Paz De Ayacucho"...Amerika, ve Avrupa arasında karayolu bağlantısı sağlayacak ve kuzey kutbundan geçecek yolun yapım çalışmaları başlamıştır. Ancak garip kaybolma olayları yaşanmaktadır. Martin bu gizemi çözmek için kuzey kutbuna davet edilir. Orada garip bir geçitten geçerek, kendilerini eski çağları andıran farklı bir dünyada bulurlar.Nazi imparatorluğuna ve bermuda şeytan üçgenine ilginç bir bakış açışı martin amca efsane olan iç dünya olarak söylenen agarthi medeniyetine gidiyor ve nazilerle ve savaşlarla karşılaşıyor...

DAMPYR

Dün akşam Lal Özel seride çıkan Aksoy ve DD'nin atladığı dizileri aralara yerine koydum. (orjinal sıraya göre bonelli sitesinden kontrol ederek) Gerçektende Lal Kitap orjinal sayı 107'den sonrasını tamamladı.Yani KM 4 kitap sonra seri eksiksiz tamamlanmış olacak.

hennessy

Martin amcanın İtalya'da yayınlanmasının 10.senesi özel sayı "Kasabanın küçük kilisesi yıllardan beri onarım istiyordu ve rahip François Berenger Sauniere, bu iş için güçlükle para toplamayı başardı...""...Öncelikle ayin masası ile ilgilendi. Masayı meydana getirecek mermer levha, çimento ile yapıştığı duvardan söküldü ve onu taşıyacak sütunların üzerine kondu...Sonunda bitiş sahnesi güzel olmuş

-

Garip bir rüya, evrenin sırrını bilen Jaspar adlı çocuğun belirdiğ bir rüya, Martin'in şartların ve tesadüflerin insanın hayatını nasıl etkilediğini düşünmesine neden olur sonra imkansızlıklar dedektifi, "rastlantı" olarak Frank Johnson adlı New Yorklu kitap dükkanları zinciri sahibi bir adamla karşılaşır. Johnson karşılaşmalarının tesadüf olduğundan şüphelidir.Bir adamın programlanmış hayatı ile ilgili ilginç gelişmeler oluyor

rumar80

Peki milliyet gazetesi göndermesi burada da var mı?

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Eylül, 2011, 22:57:32
   Peki milliyet gazetesi göndermesi burada da var mı?

Var umar abi

hennessy

Konu : *****

-

Berlin, 18 Mart 1945. Sovyet Topçu Birliği ve Müttefik Hava Kuvvetleri, Sistematik Ateşleriyle, Almanya'nın Başkentini Harabe Haline Getiriyorlardı....
...Bir zamanlar nazi Almanyası'nın gururu olan Luftwaffe, artık tamamen güçsüzdü. Alanların çoğu tahrip olmuş, pilotlar azalmıştı ve yakıt sıkıntısı çekilmekteydi...
...Yalnız küçük bir nakliye uçağı, özel bir nakliye uçağı, özel bir alandan kalkmış, yoluna devam ediyordu. Görevi adeta imkansızdı...
...Düşman ateş hattından geçmek...
...Ve tarafsız İsviçre'ye ulaşarak, elverişli bankalarına, Adolf Hitler'in Sığınağından alınan yükü teslim etmek!
Walhalla Operasyonu, gizli silahların kullanımıyla ilgili nazi planlarının kod adıdır. Doğa üstü ordu hala varlığını korumaktadır. Eski nazi subayının amacı ise bu orduya hükmederek dünyayı ele geçirmektir. Martin Mystére ve dostları tüm olanların tam ortasında yer almaktadır.

darkwood

Sevgili Murat, yazılarını okudukça itki katsayım artıyor. Bu okuduğum maceraları bana tekrardan okutacaksın.  :D Martin Forever
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Eylül, 2011, 10:11:24
Konu : *****

-

Berlin, 18 Mart 1945. Sovyet Topçu Birliği ve Müttefik Hava Kuvvetleri, Sistematik Ateşleriyle, Almanya'nın Başkentini Harabe Haline Getiriyorlardı....
...Bir zamanlar nazi Almanyası'nın gururu olan Luftwaffe, artık tamamen güçsüzdü. Alanların çoğu tahrip olmuş, pilotlar azalmıştı ve yakıt sıkıntısı çekilmekteydi...
...Yalnız küçük bir nakliye uçağı, özel bir nakliye uçağı, özel bir alandan kalkmış, yoluna devam ediyordu. Görevi adeta imkansızdı...
...Düşman ateş hattından geçmek...
...Ve tarafsız İsviçre'ye ulaşarak, elverişli bankalarına, Adolf Hitler'in Sığınağından alınan yükü teslim etmek!
Walhalla Operasyonu, gizli silahların kullanımıyla ilgili nazi planlarının kod adıdır. Doğa üstü ordu hala varlığını korumaktadır. Eski nazi subayının amacı ise bu orduya hükmederek dünyayı ele geçirmektir. Martin Mystére ve dostları tüm olanların tam ortasında yer almaktadır.

Bu macera benimde çok hoşuma gitti.Martinin en iyi maceralarından biri Hitlerin ölü askerler projesini anlatıyor.okumanızı tavsiye ederim....... ;)

hennessy

Sevgili Java dediğin gibi iki hikayede hakketten okurken keyif alınacak güzel hikayeler özel seride de güzel hikayeler ile karşılaşmak çok güzel hakketten korku filmi yapılacak bir seneryosu var

hennessy

-

- Durun yerimiz burası...-Çektiğimiz onca acı ve zahmet sonunda mükafatlandırıldı. İşte vaadedilen topraklar...- Bundan emin misiniz yüce firavun?...Martin Mystere, "İtalya'nın Gizemleri" adlı bir televizyon serisi hazırlamak için İtalya'ya gitmiştir. Oraya varır varmaz kendisini eski Mısır'la ilgili bir seri gizemli olayın içinde bulur ve cevabı hatta daha da fazlasını bulacağı yer de yine İtalya'dır. Çünkü Thut Rym olarak ta bilinen gizli şehir Yeni Güneş Şehri'ni bulacaktır.

M.Ö.14.y.y.da tahta geçen IV Amenofis'in ondan önce gelen firavunların aksine tek tanrılı dine inanışı ile ilgili ilginç bir öykü ve Martin amcanın İtalya ya dönüşünün ilk öyküsü ile devam etmektedir

Not : Bu inanışından dolayı firavun tarihten silinmesi için ondan sonra gelen firavunlar tarafından lanetlenmiştir

Firavunun yazığı mısralar

Tanrı uludur birdir tekdir
ondan başkası yoktur
bir tanedir
o dur her varlığı yaratan
bir ruhtur tanrı görülmeyen bir ruh
ta başlangıçta vardır Tanrı......

hennessy

-

Oregon, Bridal Veil...
-Geldik, Java. İşte Ev Orada
-Şimdi işin beteri başlıyor, dostum. İçimden arabayaı çevirip New York'a geri dönmek geliyor.

Jaspar tekrar karşımıza çıkıyor ama bu sefer büyümüş muhteşem bir hikaye okudum çizimler ve hikaye ilk karşılaşmamızdan çok daha mükemmel şekilde yazılmış.Deccal'ın dünya üzerinde yaptığı kötü olayların peşine düşen Martin amca ve Jaspar karşılarına çıkan tarikat ile mücadele ederken bir yandan da gizli rahiplerle karşılaşıyorlar olaylar çok ilginç gelişmeler ile son bulurken hikaye içinde yapılan göndermeler okuyucuyuda hikaye hakkında düşüncelere daldırıyor Martin amca okumanın keyfini çok iyi anladım gene iyiki varsın Martin amca......

darkwood

Yeni Güneş Şehrinin olduğu macerayı bende çok severek okudum. Ve Jaspar ın olduğu hikayede kendini okutturuyor. İyiki varsın Marti amca..  :)
Darkwood Sakinleri..