2010 En İyiler Seçimi

Başlatan hanac, 17 Mart, 2011, 10:23:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tunaorhun

Hangi çizgi romanın kaç oy aldığı da açıklansa iyi olur.

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 01 Mayıs, 2011, 00:10:37
eyvah! ben son gün 1 mayıs zannediyodum. bugün yarın gönderecektim oylarımı. her işi son dakikaya bırakma hastalığıma lanet olsun  :-[

oy sayıları da açıklanacak mı acaba?

Senin foruma yazdığın oylar dikkate alındı, merak etme.

Kaç oy aldıklarını da birazdan açıklayacağım.

pearl jam

oy kullanamadım ama sonuçları dikkate alıcam tabi. zaten daha önceden de "itki" ye maruz kaldığım gözler ve karanlık, greystorm, iç savaş ve thorgal ı kesinlikle alacağım

hanac

Alınan puanlar aşağıda verilmiştir.

Fumetti En İyi Seri

1- Büyülü Rüzgar (66 puan) - LAL
2- Tex Seri (63 puan) - OĞLAK
3- Zagor KM (61 puan) - LAL

Comics En İyi Seri

1- Yürüyen Ölüler (129 puan) - Marmara Çizgi
2- The Amazing Spider Man (87 puan) - HOZ
3- Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı (75 puan) - Marmara Çizgi

Frankofon En İyi Seri

1- Thorgal (126 puan) - Özer Sahaf
2- Blacksad (112 puan) - YKY
3- Red Kit (79 puan) - YKY

Türk ÇR En İyi Seri

1- Tarkan (152 puan - rekor) - Turkuvaz
2- En Kahraman Rıdvan (84 puan) - Mürekkep
3- Tolga (67 puan) - Özer Sahaf

En İyi Tek Sayılık Macera (One-Shot)

1- Joker (89 puan) - Gerekli Şeyler
2- Darth Vader (65 puan) - JBC
3- Gözler ve Karanlık (49 puan) - HOZ

En İyi Mini Seri

1- Greystorm (146 puan) - 1001 Roman
2- Volto Nascasto (94 puan) - 1001 Roman
3- Berlin (68 puan) - Marmara Çizgi

En İyi Limited Comics Seri

1- İç Savaş (98 puan) - HOZ
2- Solomon Cane (82 puan) - Özer Sahaf
3- 1602 (78 puan) - Gerekli Şeyler

En İyi Klasik Uyarlaması Çizgiroman

1- Dracula (108 puan) - NTV

En İyi Çizgiroman Uyarlaması Film

1-Iron Man II (108 puan)

Yayınlanmasını İstediğiniz Çizgiroman

1- Batman (121 puan)
2- Nathan Never (56 puan)
3- Gordon, Mandrake ve Kızılmaske (54 puan)

pearl jam

oy kullanmışım da haberim yokmuş ;D

oylamalarda beni tek şaşırtan iç savaş ın birinciliği oldu.  doğrusu hiç almayı düşünmediğim bir kitaptı.

onu dışında birincilikler beklediğim kitaplara gitmiş. en büyük çekişme de thorgal la blacksad arasında olmuştur herhalde.

hanac

En büyük çekişme Fumetti de oldu.

Zagor, Teks, Mister No, Martin Mystere'nin 1 den fazla serisi olduğu için oyları bölündü ve Büyülü Rüzgar aradan sıyrıldı.

En çok oyu da Tarkan aldı.

tunaorhun

İlk üçe giremeyen çizgi romanların da kaç oy aldığı açıklanabilir mi?

rumar80

Anket başladığı andan itibaren iki başlıkta ciddi micadele oldu:
  Frankofonda Thorgal hep önde gitti. Blacksad yakaladı Thorgal kaçtı ve ipi göğüsledi
    Asıl heyecan fumettilerde oldu.... Her oyla birincilik değişti ve en sonunda Manitou'nun desteğini alan Büyülü rüzgar ilk anketin birincisi oldu.
    Diğer başlıklarda genelde rahat galibiyetler vardı.
    En ilgi çekici sonuçlardan biri de yayınlanmasını istediğiniz çizgi romanlar bölümünde oldu: Arkadaşlarımız tam 54  farklı çizgi romanın adını verdiler. Bir bıraksak neler olacak düşünseniz.... ;D

rumar80

Alıntı yapılan: Kagan - 01 Mayıs, 2011, 00:26:34

Acaba oylamayı kahraman bazında mı yapsaydık?.. Geeetti Zagor'umun birinciliğiiii...  :P

Özellikle bunu yapmadık sevgili Kağan. Forumda da gördüğün gibi bazı yayınların (örneğin Martin Mystere) klasik sayıları yenilerine göre daha çok seviliyor.
Biz de 2010'da yayınlanmış yayınları baz aldığımız için insanlar hangisini seviyorsa onu yazsın böylece bazı noktalar aydınlanır dedik.
Tex dışındaki diğer klasik maceraları yayınlanan kahramanların klasik maceraları yeni maceralarına göre daha çok oy aldı. Sadece Tex'in yeni maceraları altın seriyi geçti.

hanac

Alıntı yapılan: tunaorhun - 01 Mayıs, 2011, 00:28:09
İlk üçe giremeyen çizgi romanların da kaç oy aldığı açıklanabilir mi ?

Tabii, sorun değil.

Burada herşey şeffaf.  :)

Ama bu gecelik bana müsade, yarın devam ederim.

hennessy

Bizim Martin amcanın ilk 3 e girememezi beni üzdü bilseydim başka isimlerle girer martini birinci yapardım :) ama benim gibi batmanın türkiyede yayınlanmasını isteyenin çok olması sevindirdi inşallah birgün olur biraz hayal gibi gözüksede bu oylama ile insanların neyi daha çok sevdiğini görmüş olduk bu yayın evleri için bir fikir yaratır inşallah martin her daim gönüllerin birincisidir :) herkeze teşekkürler
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Özellikle en çok çekişmenin yaşandığı fumettiler de ilk on şöyle:

1- Büyülü Rüzgar :66
  2- Tex Seri :63
  3- Zagor KM: 61
  4- Dylan Dog : 52 ( Umarım seneye yayınlanmasını istediğimiz çizgi romanlar kısmında yer almaz. Birileri el atar >:()

5- Martin klasik maceralar : 36
  6-Mister No Klasik Maceralar ve Diabolik: 35
  7-Ken Parker : 34 ( Biraz daha yavaş yayınlansa en iyi tek macerada da yarışabilirdi :()

8-Tex Altın seri :29
  9- Zagor Seri: 26
10- Martin Mystere seri :21

Bu tabloya göre kahraman bazında yarışsalar : Tex birinci, Zagor ikinci , Büyülü Rüzgar üçüncü sırada  oluyor.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

1001roman

Herkeze günaydın,
Çizgi roman yayıncıları arasında en çömezi olan 1001roman'ın yayınladığı Greystorm ve Volto Nascosto'nun oylamada ilk iki sırayı paylaşması beni çok mutlu etti.Oy veren tüm okurlara teşekkür ederim.
Ayrıca seneye daha fazla kategoride birinci olmak için çelışacağımızı da belirtmek isterim.
Greystorm ve Volto'nun gelecek sayı kapaklarında bu birinciliği belirteceğimden,sizlerden " Altınmadalyon 2010 en iyi mini dizi " ibaresinin yer aldığı 3-3,5 cm çapında bir çalışma istiyorum.İçinde forum logosu ve web adresi de yer alırsa daha şık olur bence.İsterseniz ufak bir yarışma yapın ve birinciyi siz seçin,ben de kendisine komple 1 takım Greystorm hediye edeyim.
Tekrar teşekkürler
Fuat AKTÜRE

s.b

Fuat Beyin düşüncesi gayet güzel. Kendisine teşekkür ediyorum. Arkadaşlarım eninim bu imkanı değerlendireceklerdir.

Bu arada En İyi Fumetti yarışında West harcanmış gibime geliyor. Ben Teks hastası olduğum halde tek seçenek olarak West'i yazmıştım. Garip kalmış zavallı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Fuat Bey'e bu jesti için teşekkür ederiz. Umarız aynı kalitede nice yayınları uzun süre yayınlasın. Biz de okuyalım.