Üçüncü Ahit-Çizgi Düşler

Başlatan V, 31 Mart, 2011, 00:39:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Tolga'nın 3. sayısının kapak içerisinde Nisan ayında "Üçüncü Ahit" isimli,
iki ciltten oluşan bir çizgi romanın yayınına başlayacaklarını duyurmuşlar.
Bu çizgi roman hakkında bilgisi olan var mı?
"İstemem,eksik olsun.."

İlhan Yılmaz

Güzel bir çizgiroman.. Baskı hazırlık sayfalarını görme şansım oldu. Türkçe Thorgal ile aynı formatta olacak. Kısmen tarihi, biraz da gizemli bir macera bizi bekliyor.

johnyfreak

Çizgi Düşler
Renkli
100 sayfa

''Yıl 1307... Avrupa'nın ortasındaki bir manastırın gizli bölmelerinde ortaya çıkan şifreli bir dille yazılmış metinler... Papalığın, engizisyonun, tapınak şövalyelerinin ve daha karanlık güçlerin birbiriyle acımasızca mücadele ettiği ve dünyanın öbür ucunda sonlanacak bir serüvenin orta yerinde kimsesiz bir genç kız ve geçmişi karanlık bir adam... Yedinci mührün peşinde bin yıla uzanan bir arayış ve intikam öyküsü...''

darkwood

Yazılanlara bakılırsa, Tapınak şövalyeleri, karanlı güçler v.s. Da Vinci nin şifreleri gibi esrarengiz hikayelerden oluşan bir kitap geliyor.  8)
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Bir kapak veya iç sayfa örneği yok mu yahu :) nasıl bir şey olduğunu çok merak ettim

darkwood

İlker bey'e bir rica edelim. Birkaç çizim koysun. Sevgili Hasan toplantıda bunu halleder sanıyorum.  :)
Darkwood Sakinleri..

hudaverdi

fransızca isim ile dün gece internette arayınca  bulmuştum,çeviri araçları ile fransızca ya çevirip çok rahat bulabilirsiniz.
      bu günde kadıköyden satın aldım.bildik frankofon:)okumadım ama güzel öyküye benziyor.ortaçağ,manastırlar,şövalyeler falan filan.biraz küçültüp torgal ebatlarında basmışlar.güzel bir kağıt kullanılmış,ntv baskılarına benziyor.2.cilti de 1 ay sonra filan çıkartacaklarmış diye söylediler....
   türkçesi nasıl,henüz okumadım.aynı yayınevinin solomon cane cildinin çevirisi iyi ama sunuş yazısının çevirisi acemice idi.....(şu an kabaca bi baktım,fena değil gibi....
kısaca tavsiye ederim.troisieme testament diye bi aratın isterseniz.sunuş yazısındada zaten vkipedia bağlantısı kaynak gösterilmiş.

V

Daha fazlasını Alex Alice'nin bloğunda bulabilirsiniz..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Dün satın aldım.

Hikaye 4 sayıdan oluşan bir frankofon.

2'şer sayılık 2 cilt ile yayınlanacak.

Thorgal büyüklüğünde ve kalitesinde.

2. cilt için Mayıs tarihi verilmiş.

nacho_grande

Hasan ile beraber ben de dün aldım ve bir çırpıda okudum. Hem çizim ve renklendirme tarzı, hem de baskı kalitesi çok iyi. Hikaye zaten merakım olan konuların içinde olduğundan büyük bir keyifle okudum. Çizerin iç ve dış mekan gözlemleri, perspektife hakimiyeti filan inanılmaz üst düzeyde. Bilinen isimler dışında, uzundur bu kadar kaliteli bir çizerin çalışmasına Heavy Metal' de dahi denk gelmemiştim. Şiddetle tavsiye ediyorum.

rumar80

Frankofonlar artmaya başladı. En kısa zamanda Kadıköy'deyim

nacho_grande

Rıza Bey, kesin edinin, tam arşivlik bir seri bence.

Tarkan Kurt

İzmir'e geldiğinde mutlaka alacağım yayınlardan biri.

rumar80

Sevgili Serhan,
   Çocukluğumdan beri frankofonları çocuk dergilerinden dolayı severim. Hep eksikliklerini hissettim. Tabii ki alacağım.

nacho_grande

Rıza Bey, bir de kısa seri olması beni çok cezbediyor. Enki Bilal gibi üçlemeler, dörtlemeler vs çok uzun süreli yayınlara nazaran daha çok iştahımı kabartıyor.