Üçüncü Ahit-Çizgi Düşler

Başlatan V, 31 Mart, 2011, 00:39:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tunaorhun

rumar80

Bunda haklısın Serhan, ama bazı frankofonlar var ki kaç sayı olursa olsun kaliteli maceralar ile sonuna kadar okunabiliyor ve beklenebiliyor. Blueberry, Buddy Longaway ilk aklıma gelenler.

darkwood

Kitabı hafta sonu Kadıköyde gördüm, çizimlerini ve baskısını beğendim.
Sevgili İlker i kutluyorum, kısıtlı imkanları ile güzel kitaplar bulup güzel işler çıkarıyor. Umarım emeklerinin karşılığını alır.
Darkwood Sakinleri..

hanac

rumar80

pearl jam

Ben de İzmir e gelir gelmez alacağım. Fiyat bence de makul. Forumlardaki ilgiye bakıyorum da Türkiye de frankofon satmaz anlayışı değişiyor sanki yavaş yavaş..

Serhan bey e katılıyorum bu arada. Limitli seriler beni de daha çok cezbediyor. Sürekli olarak aynı karakterin benzer maceralarını okumak bir zaman sonra sıkmaya başlıyor beni.

nacho_grande

Çizer Alex Alice' in kişisel blogu. Çok başarılı bir sanatçı, hayranım kendisine.

http://alexaliceblog.blogspot.com/

rumar80

Kitabı yeni okumaya başlıyorum. Mevcut dört bölümün adlarının 4 incilden gelmekte olduğu ilgimi çekti. Umarım güzel bir frankofondur. (genelde kötü frankofon olmuyor ama)

darkwood

Kitabın güzel kapağını çevirir çevirmez, şöyle bir iki sayfasını okuyum dedim. Birde baktım yarısı bitmiş bile, tamamını bitirmek için fırsat kolluyorum  :o sürükleyici bir frankofon...
Darkwood Sakinleri..

rumar80

İlk bölümü az önce bitirdim. Gerçekten çok güzel. Bunu yayınlamayı kim düşündüyse helal olsun, ellerine sağlık. Çizimler güzel, konu süper.
    Orta çağın karanlık Avrupa'sı din ve şeytan tartışmaları yazarlar için bulunmaz bir nimet. Kitabı okurken birebir benzemese de aklıma Umberto Eco'nun efsanevi kitabı Gülün adı, tapınak şövalyeleri geldi.
   İyi okumalar

nacho_grande

Çizer tam bir virtüöz. Tanrının eli ile kızın karda yürürken arkalarında bıraktıkları izlere takılı kaldım. Bu nasıl bir betimlemedir, nefesim kesildi.

darkwood

1.cildi bitirdim, esrarengiz bir şekilde başlıyan macerada, kahramanlarımız gizimleri çözmeye uğraşırken bir anda kendilerini nefes kesici bir kovalamaca içinde buluyorlar. Esrar perdesi yavaş yavaş aralanırken 1.cilt sona erdi.. Şimdi devamı için 2.Kitabı bekle.  ???
2.Cilt Mayıs ta yayınlanacak şeklinde kitabın arkasında bir reklam var. Umarım İlker Özer bizi fazla merakta bırakmadan cildi Mayıs başında çıkarır.  :)
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Keşke orijinal boyutlarda yayımlansaymış bunu hakeden bir çzgi roman, ama buna da şükür tabi :) sabırsızlıkla 2. cildi bekliyorum.

kalidor

Çizimler çok güzel ama daha iyi bekliyordum. Bazı önemli hususlar çabucak gelişip bitiyor. 4 sayılı değil de 12 sayılık bir seri olsaymış daha doyurucu olurdu galiba. Yine de birinci kitapta sırların hepsi biriktiği için ikincisinde bol bol şaşıracağız gibi. Ayrıca tarihi altyapısı olması güzel. 4. haçlı seferi ve İstanbul'un yağmalanmasından bahsedip oradan getirilen eserler için batının henüz hazır olmadığı vurgulanıyor.  Bir de Rıza Abi'nin dediği gibi gerçek boyutlarıyla yayınlansa ne güzel olurdu. Thorgal'de öyle yayınlansa keşke ahh ahh...
Crom! Ölüleri Say...