Star Wars Kitapları

Başlatan hennessy, 06 Nisan, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bu kitap ne zaman çıkacak, bilgisi olan var mı?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Gambit

Nightrain

Türkiye de çıkarsa okuyacağım ilk Star Wars kitabı olacak. Öte yandan Star Wars'a olan sevgim filmlerinden ibaret sadece. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

alıp okuyacağız inşallah bu kitabıda sevindirici haber bayağı soruya cevap verir diye düşünüyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Eski cumhuriyet serisi star wars dünyasında yepyeni bir alan açıyor ve macera 2.kitap ile devam ediyor.

Hayatta kalan son Sith olarak Darth Bane, yeni ve katı bir kural kabul etmişti: İkili Yönetim. Bu kararını hayata geçirmek isteyen Bane kendisine mükemmel bir çırak bulduğunu düşünüyordu. Zannah'ın genç olmasına rağmen karanlık tarafla arasında kendisininkine bile rakip olabilecek içgüdüsel bir bağ vardı. Darth Bane'in himayesi altında, bu kız onun Jedi'ları ortadan kaldırıp galaksiye hükmetme arayışında vazgeçilmez bir rol üstlenecekti.

Fakat Darth Bane'i durdurmayı kafasına koymuş birisi vardı: Johun Othone, Sith Savaşları sırasında Bane yüzünden hayatını kaybetmiş olan Jedi Üstadı Hoth'un Padawan'ı. Diğer Jedi'lar kendisine inanmasa da onun Sith'lerin hâlâ hayatta olduğuna inancı tamdı. Fakat Bane'in Güç'e bağlı imgelemler vasıtasıyla elde ettiği yeni güç ve bilgileri Johun bile öngörememişti, onu hayal bile edemeyeceği şekilde değiştirecek güçler.

Berkdinho

Daha önceden Kötülük Labirenti ve Bölüm 3'ün kitaplarını okuduğum için Dark Lord üçlemesini tamamlamak açısından bu kitabı okumam gerekiyordu ve bugün bitirdim.Kötülük Labirenti'ni beğendiğim gibi bu kitabını da beğendim Luceno'nun.Yazarın kendine has stili herhalde olayları kitabı-çoğu 10 sayfanın altında- 50-60 bölüme yayarak anlatıyor.Amacının uzun bölümlerle okuyucuyu sıkmamak ve kitaba ilgiyi canlı tutmak olduğunu düşünüyor ve devam ediyorum.
   Kitap boyunca Emir 66'dan kurtulan birkaç Jedi'ı tanıyoruz ve Darth Vader'ın zırhına alışması,Karanlık Taraf'ın derinliklerine doğru yola çıkması,Tarkin'le tanışması gibi olayları takip ediyoruz.Bir de '' I am your father '' dan sonra '' I am your mother '' olayı gerçekleşiyor ki buna hem şaşırdım hem güldüm.  :)
   Darth Vader'ın bildiğimiz Vader olmaya başlaması,arada ortaya çıkan birkaç eski dost ve James Luceno'nun akıcı tarzıyla Kara Lord Darth Vader okunmaya değer bir kitap diye düşünüyorum.
The Right Man When Things Go Wrong

hennessy

Tatilde kitabı bitirdim.Ben beğendim Tek sith ve tek çırak uygulaması kalkalı yıllarca olmuş yeni sith Kaan önderliğinde jedilerle savaşan sithler karanlık kardeşliği kurmuştur.Tek hoca ve tek öğrenci öğretisi bir kenera atılmış bu yüzdende Darth kelimesi sithlerin unvanlarından atılmıştır.Bane eski bir sith ustasının hologramını bularak (Darth revan) ondan bulduğu öğretiler ile tekrar yeni bir fazla nede bir az gücü elinde tutacak öğrenci ve onu arzulayacak çıkara kuralını uygulamak için geri döner beğeneceksiniz ikinci kitaba geçeceğim

pukay

eğer bu kitap episode 2 yerine filme çekilseydi en iyi star wars filmi olabilirdi.
biraz büyük konuştum galiba, james luceno ne yazmış arkadaş resmen soluk soluğa okumuştum.

pukay

işin içinde jedi olmadığından mıdır bilmem, lakin ilk kitabı okurken resmen bunaldım
akabinde seriyi de bıraktım.

hennessy

Alıntı yapılan: pukay - 21 Eylül, 2012, 23:49:17
eğer bu kitap episode 2 yerine filme çekilseydi en iyi star wars filmi olabilirdi.
biraz büyük konuştum galiba, james luceno ne yazmış arkadaş resmen soluk soluğa okumuştum.

Bende çok beğendim bu kitabı hatta Anakin'in Obi-Wan ı kurtarmak için dark side nasıl geçtiğini ayrıca Obi-Wan'ın kafası güzelken düşman bırakmadığını çok iyi anlatmıştır.

pukay

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Eylül, 2012, 00:10:48
Bende çok beğendim bu kitabı hatta Anakin'in Obi-Wan ı kurtarmak için dark side nasıl geçtiğini ayrıca Obi-Wan'ın kafası güzelken düşman bırakmadığını çok iyi anlatmıştır.

birde coruscant baskını ve palpatine'nin kaçırılma bölümleri inanılmazdı, clone wars'ta bir nebze yaptılar ama yok arkadai olmadı bu kitaptaki gibi

hennessy

John Jackson Miller
Yayın Tarihi: 27 Ağustos 2013

Bu yaz çıkacak olan ve Obi-Wan Kenobi'nin EP3'ten sonra Tatooine'e gelip nasıl Obi-Wan olmayı bırakıp Ben Kenobi olduğunu anlatan kitap Star Wars: Kenobi'nin konusu hakkında yeni bilgiler var. Yayınevi Random House'un web sayfasında kitap ile ilgili sayfada yayınlanan özet şöyle:

Cumhuriyet Düştü.
Sith Lord'ları galaksiyi yönetiyor.
Jedi Ustası Obi-Wan Kenobi her şeyi kaybetti...
Herşeyi fakat umut hariç.

Tatooine, çiftçilerin gezegenin iki güneşinin sıcağından kavruldukları ve aynı anda kendilerini Tusken Yağmacılarından korumak zorunda oldukları, çok sert çöl gezegen. Bilinen sivil medeniyetlerin olduğu uzay bölgesinin en sonunda yer alan ihmal edilmiş gezegen. Ya da bir Jedi ustasının ve galaksinin geleceğini omuzlarında taşıyacak olan yetim bir çocuğun saklanma ihtimalinin en az olduğu yer.

Yerlilerin "Ben" diye tanıdığı, sakallı ve cübbeli, geçmişi hakkında hiçbir şey anlatmayan, bu gezegenden olmayan ve hep bir yabancı olarak kalmaya özen gösteren bir yabancı. Fakat Rutubet Çiftçileri ile acımasız bir savaş şefinin liderliğindeki Tuskan Yağmacıları arasında gerilim tırmanınca, Ben Kenobi kendisini savaşın içine çekiliyorken bulur, bu durum bu gezegendeki gerçek görevini tehlikeye atmaktadır.

Ben - Jedi Ustası Obi-Wan Kenobi, Klon Savaşları kahramanı, İmparatorluğa karşı asi olan kişi ve galaksinin son umudu olan çocuğu koruyan bir koruyucu – bu kötülüğe sırtını, Jedi eğitimine sırtını döndüğünden daha fazla, dönemeyecektir. Nihayet kan adaletsiz bir şekilde akmaya başlayınca, masum hayatlar tehlikeye girince ve acımasız düşman maskesini indirince, Ben adalet için hiçbir zaman bitmeyen mücadelesinde, Jedi bilgeliğini bir kez daha göstermekten –ve tabii ki Kudretin korkutucu gücünü bir kez daha göstermekten- başka bir çare bulamayacaktır
çıkması çok iyi oldu inziva zamanlarını gerçekten merak ediyordum ha bide yazanın hakkını yemeyeyim alıntıdır ....yildizsavaslari.com........

Türkçe yayınlanır bizde okuruz bu kitabı çok merak ediyorum....

hennessy

Eğer karanlık tarafın en güçlü Üstadı sırların en büyüğünü ele geçirmeyi başarırsa ne Sith'ler ne de Darth Bane asla ölmeyecek.

Sith'lerin Kara Lordu Darth Bane'in karanlık tarafa adanmış tarikatı iki kişiden oluşacak şekilde yeniden inşa etmesinin üzerinden yirmi yıl geçmişti: bir Üstat gücü ve bilgiyi elinde tutacak ve çırak da ondan öğrenip sonunda ona meydan okuyarak Kara Lord unvanını ele geçirecek. Ama Bane'in çırağı Zannah henüz değerli bir halef olduğunu ispat etmiş değildi. Sith'lerin galaksiye hükmetme sevdasının kendisiyle birlikte ölmesine izin vermemeye kararlı olan Bane, Sith'lerin -ve kendisinin- ölümsüzlüğünü sağlayacak unutulmuş Kara Lordların sırlarını öğrenmeye karar verdi.

Zannah, merhametsiz Üstadının kendisinden şüphelenmeye başladığını bildiğinden Kara Lord unvanını onun elinden alabilmek için planlar yapmaya başlamıştı. Zannah, Üstadını harap olmuş bir dünyanın derinliklerinden terk edilmiş bir dünyanın kurak çöllerine kadar takip etti, orada karanlık tarafın en güçlü takipçilerinin kaderi ışın kılıçlarının son ve öldürücü bir darbesiyle tayin edilecekti.
(Tanım Bülteninden)

Solomon Kane

Biraz önce odamdaki kitaplığı yıllar sonra düzenleyeyim dedim. Ve karşıma Sabah Gazetesinin verdiği Star Wars Yıldız savaşları  çıktı. 2 adet fasikül halinde star wars. Sanırım 3 sayı çıkmıştı. bende üçüncüsü mevcut değil tabi. görünce çok heyecanlandım. Birinci sayısının ilk 3 sayfası üstten yırtılmış. Bantla güzel bir hale getireceğim. ve saklayacağım. O kütüphanede bulduğum diğer şeylerde çok güzel sırasıyla:

Conan Lal Kitap 8. Sayı ( Fasikül)
Conan Alfa Yayınları 15 Haziran 1984 Sayı 86
Empire Dergisi: 1- 2- 5 ve 6. Sayılar.
5. Sayıda 20 sayfalık çizgiroman ve sinema özel sayısı var. Keşke tarayıcım olsa hepsini tarar size ulaştırırdım. :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Ras Al Ghul

Harika bir kitap.Bencede en iyi Star wars filmi olabilirmiş ama bence 2 part buna daha iyi olurmuş