Star Wars Kitapları

Başlatan hennessy, 06 Nisan, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Ras Al Ghul

Ras Al Ghul

Kötülük Labirentinden sonra bunu okumak farz oldu

hennessy

Çocuklara yönelik iki Star Wars kitabı çıkmış

Starwars Asiler - Era'nın Riskli İşi
Star Wars Asilerinin maceraları devam ediyor!
On dört yaşındaki Era Bridger, Dış Yaka gezegeni Lothal'da tek başına yaşıyor. Tuhaf işler yaparak ya da gafil avladığı fırtına askerlerini kandırarak hayatını sürdürüyor. Güçlü yaratıkların kıyasıya savaştığı ve karanlık tiplerin para kazanmak için gezegenin dört bir yanından akın ettiği Arena Günü geldiğinde, Era bu defa alışılmadık bir iş ortaklığına girişiyor. Hem de korku salan ödül avcısı Bossk ile. Yalnız çalışmaya alışmış bu iki kafadar, amansız fırtına askerleriyle girdikleri tehlikeli kovalamacadan sağ kurtulabilmek için birlik olmayı başarabilecek mi?

Starwars Asiler - Asilerin Yükselişi
Era ve asiler çetesiyle tanış!

Star Wars Asiler 'in en sevdiğimiz kahramanları hain İmparatorlukla savaşmaya hazır! Kanan, Hera ve sadık külüstür 3 Teker, TIE savaş uçaklarıyla mücadele ediyor. Sabine fırtına askerlerini alt etmek için sanat yeteneğinden faydalanıyor. Zeb, İmparatorluğu rezil etmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Era ise İmparatorluğa ait bir savaş uçağı enkazında ganimet avına çıkıyor. Mücadeleye sen de katıl!

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

Facebooktan roman olan kitapları basıp basmayacaklarını sormuştum.Basacaklarını ve bu çarşambadan itibaren sosyal medyada tanıtımlarını yapmaya başlayacaklarını söylediler.

Yeni canon kitaplar fazlalaşmadan takip edebilmek için güzel bir haber.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 01 Şubat, 2016, 11:01:38
Facebooktan roman olan kitapları basıp basmayacaklarını sormuştum.Basacaklarını ve bu çarşambadan itibaren sosyal medyada tanıtımlarını yapmaya başlayacaklarını söylediler.

Yeni canon kitaplar fazlalaşmadan takip edebilmek için güzel bir haber.

Çok güzel bir haber gerçekten. Şimdiye kadar yayınlanan kitaplar da şunlar olması lazım.

- Star Wars: Dark Disciple
- Lords of the Sith
- Tarkin (Şu herifi hiçbir zaman sevemedim.)
- A New Dawn
- Lost Stars
- Battlefront: Twilight Company
- Heir to the Jedi
- The Weapon of a Jedi
- Smuggler's Run
- Moving Target
- Aftermath
- Aftermath - Life Debt

Animvader

The weapon of a Jedi önsiparişte şu an.Ben de zaten onu görüp sormuştum.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 01 Şubat, 2016, 12:30:41
The weapon of a Jedi önsiparişte şu an.Ben de zaten onu görüp sormuştum.

Bu kitap, Smuggler's Run ve Moving Target, Young adult seri olarak geçiyor. Zaten Doğan Egmont çocuk ve genç yetişkin kitaplarında önemli bir yayınevi. Hem kitapların çıkmasına hem de Doğan Egmont'dan çıkmasına sevindim. Bu arada Doğan Egmont, 15 tatil için kampanya başlatmış. D&R'da çocuk edebiyatı kitaplarına %25 indirim yapmış. Arada gidip 2'şer 3'er alıyorum.

Animvader

Aradan geçen iki aylık sürede Doğan ve Egmont'tan bu sefer Han Solo ve Chewbacca'nın maceralarını anlatan bir kitap daha çıktı.

"Star Wars Bölüm IV: Yeni Bir Umut ile Star Wars Bölüm V: İmparator maceralarının arasındaki süreçte gerçekleşenler bu yeni öyküyle gün yüzüne çlklyor. Asiler için çok gizli ve tehlikeli bir görevi kabul eden Han ve Chewie, Millenium Falcon 'u tam gaz uçuruyor, acımasız ödül avcılarından ve pes etmeyi asla öğrenemeyen bir İmparatorluk ajanından kurtulmaya çalışıyorlar. Serinin yeni filmi STAR WARS: GÜÇ UYANIYOR hakkında birçok özel ipucu da öykünün içinde gizli."

Bu seriden çıkacak bir kitap daha kaldı, o da Prenses Leia hakkında olan "Moving Target"

Bir başka kitap ise DEX yayınevinden çıkıyor: Star Wars Kayıp Yıldızlar

"Star Wars Bölüm VI: Jedi'ın Dönüşü macerasının bilinmeyenlerini gün yüzüne çıkaran bu öyküde, serinin yeni filmi STAR WARS: GÜÇ UYANIYOR hakkında birçok özel ipucu da gizli.

Galaktik İmparatorluğun saltanatı Dış Çember gezegenlerinden biri olan Jelucan'a dek ulaşmıştı. Bu gezegende yaşayan soylu Thane Kyrell ile gezegenin yerlilerinden Ciena Ree'yi, paylaştıkları uçuş aşkı bir araya getirmişti. İmparatorluk Akademisi'ne katılmak ikisinin de en büyük hayaliydi.

Ancak Thane, İmparatorluk'un acımasız hükümdarlığını sürdürmek için başvurduğu korkunç yöntemleri kendi gözleriyle görecek ve büsbütün hayal kırıklığı yaşayacaktı. Thane'in üzüntü ve hüsran duyguları içinde Direniş'e katılması, Ciena'yı zorlu bir seçim yapmak zorunda bırakacaktı: İmparatorluk'a olan sadakati mi, yoksa çocukluğundan beri tanıdığı adamın aşkı mı?

Düşman Taraflarda yer alan iki eski dost, acaba tekrar bir araya gelmenin bir yolunu bulabilecekler mi? Yoksa, görevleri onları ve galaksiyi- tamamen ayıracak mı?
"

Bu kitap ise genç yetişkin denilen kategoride bir roman, zaten Açlık Oyunları serisi de dahil olmak üzere genelde ülkemizde bu tür kitapları yayınlayan bir yayınevinden çıkıyor.Umarım artık sıra Canon'u oluşturan asıl romanlara gelir ama şahsen ben umudu kesip ingilizceden okumaya başladım.

hennessy

Bunları en kısa sürede alıp arşive koyayım.....

Ras Al Ghul

Aftermath hakkında bir duyumu olan var mı ???

Animvader

En nihayetinde yeni canon romanlarından birisi ülkemizde yayınlandı.Daha önce Kayıp Yıldızlar isimli gençlere yönelik yazılmış romanı yayınlayan DEX yayınevinden çıktı.

Şimdi bu diğer kitapların da yayınlanabileceği ihtimalini arttırıyor mu derseniz bence arttırmıyor.Çünkü DEX, young adult denilen romanları basmasıyla bilinen bir yayınevi, bastıkları iki Star Wars kitabının yazarı da yine bu türün tanınan isimlerinden Claudia Gray.

Kitabın konusuna gelirsek, Force Awakens filmden 6 sene öncesinde geçiyor ve olayları Prenses Leia'nın perspektifinden anlatıyor.

hennessy

İmparatorluğa karşı savaşımıza kaybettiğimiz milyarlarca hayata dönüp baktığımızda, bazen hiçbir şey bu kadar büyük bir bedel ödemeye değmezmiş gibi gelebilir. Ama savaşta hayatını kaybedenleri düşünürken, onların canlarını ne için verdiklerini unutmayın. Adalet için. Özgürlük için. Şu anda yaşadığımız eşi benzeri olmayan barış için." Senatör Tai-Lin Garr, Hosnian gezegenindeki kutlamaları kucaklarcasına kollarını açtı; aydınlık günü, zümrüt yeşili gökyüzünü, kendi gezegenlerinin rengârenk bayrakları altında, binlerce ırktan gelen sayısız vatandaşı kucaklıyordu. Yeni Cumhuriyet'in bütün güzelliği ve vaatleri karşılarında uzanıyor gibiydi.

"İşte biz bunun için savaştık."
Herkes alkışladı. Tezahürat edenler çoğunluktaydı. Senatör Leia Organa da onlarla birlikte alkışlarken düşünmeden edemedi: Yıkılıyor olması ne yazık.
(Tanıtım Bülteninden)

Nightrain

Umarım daha çok SW basarlar. Daha once basilan Thrawn üçlemesi, Jedi Uclemesi, Darth Bane uclemesi gibi serilerin baskisi bittiği icin ilk kitaplari fahiş fiyattan satiliyor. Bi el atsinlar artık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Aralık, 2016, 21:20:21
Umarım daha çok SW basarlar. Daha once basilan Thrawn üçlemesi, Jedi Uclemesi, Darth Bane uclemesi gibi serilerin baskisi bittiği icin ilk kitaplari fahiş fiyattan satiliyor. Bi el atsinlar artık.

O kitaplar artık canona dahil değil, legends olarak geçiyor.Yani onlarda olan olaylar ileride kullanılabilir, mesela Rebels animasyonunda Thrawn'un gözükmesi gibi, ama genel olarak evrenin dışına atıldılar.Canon kitapları dururken onları basmaları yanlış olur bence.