Hangi Seri ?

Başlatan hennessy, 18 Nisan, 2011, 21:35:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Sevgili arkadaşlarım kafanızı şişireceğim ama :)

Sayenizde bir kaç seri birden gitmeye başladım

Şu an Martin, Mister No, Swing yayınlanmamış seri, Diabolik ve Julia okumaya bailadım.
Martin iki ayda bir çıkıyor, klasik seri ve swing de şimdilik bitti.
Yenisi çıkana kadar yani devamlı gideceğim bir çizgi roman daha arıyorum.
Yukardaki okuduklarıma göre Dampyr okumak iyi bir başlangıç mı ? (Dylan ve Teks sarmadı)
Yoksa başka bir seri mi tavsiye edersiniz, her ay en az 4 seri ile gitmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz ?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Yakında Gordon, Kızılmaske, Mandrake ve Johnny Hazard başlıyor.

Bunlar arasında düşündüğün var mı ?

Şu an devam etmekte olan serilerden ise Yürüyen Ölüler, Zagor, Thorgal'ı tavsiye ederim.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 18 Nisan, 2011, 21:44:29
Yakında Gordon, Kızılmaske, Mandrake ve Johnny Hazard başlıyor.

Bunlar arasında düşündüğün var mı ?

Şu an devam etmekte olan serilerden ise Yürüyen Ölüler, Zagor, Thorgal'ı tavsiye ederim.

Sevgili Hasan işin ehli olarak mister no yu tavsiye ettin sardı kızıl maske ve mandreke zamanında okudum flash hiç okumadım o zaman zagor ve flash hangisi diyecem zagor diyecen ama ben martin tarzı birşey arıyorum o zaman flash mı yoksa başka birşey mi (julia polisiye, mister no insan yanlarıma, martin hayallerime cevap veriyor, geriye şöyle vampirli bişi okuyasım geliyor ondan Dampyr dedim ama zagor'uda merak ediyorum flash'ıda bütçeyi de :)) yürüyen ölüler de enteresan o zaman hangisi yürüyen ölüler mi yoksa Dampyr mi ?

hanac

Zombileri seversen Yürüyen Ölüler

Vampirleri seversen Dampyr  :)

Büyülü Rüzgar da olabilir, ne dersin ?

kalidor

Sevgili Hennessy, türlere göre ayıracak olursak; fantasy ve gizem için Thorgal, kılıç&büyü için Red Sonja, gerilim için Yürüyen Ölüler, bilimkurgu için de Nathan Never, western için Judas'ı önerebilirim. Türk okumak istersen de Deli Gücük 1 ve 2 (özellikle 1. sayı) oldukça farklı gelecektir.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 18 Nisan, 2011, 21:56:28
Zombileri seversen Yürüyen Ölüler

Vampirleri seversen Dampyr  :)

Büyülü Rüzgar da olabilir, ne dersin ?

Baba aslında western istiyorum ama teks sarmadı büyülü rüzgar ok o zaman bu hafta sonu alacağım hangisinden başlayayım o zaman baba

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Nisan, 2011, 22:08:30
Baba aslında western istiyorum ama teks sarmadı büyülü rüzgar ok o zaman bu hafta sonu alacağım hangisinden başlayayım o zaman baba

Tabii ki 1.sayıdan  :)

Büyülü Rüzgar'ın ilk 20 sayısı muhteşemdir.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 18 Nisan, 2011, 22:10:47
Alıntı yapılan: hennessy - 18 Nisan, 2011, 22:08:30

Tabii ki 1.sayıdan  :)

Büyülü Rüzgar'ın ilk 20 sayısı muhteşemdir.

ok o zaman sevgili hasan ın önerini deneyeceğim sagol arkadaşım.......

rumar80

Ben derim ki frankofon da seviyorsan Blueberry'i de bir dene

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Nisan, 2011, 22:14:03
   Ben derim ki frankofon da seviyorsan Blueberry'i de bir dene

durangodan aldığım lezizi ve keyifle evet sevdim

rumar80

O zaman Blueberry'i de seversin. Bu arada imkânın olduğunda mutlaka Dampyr'e bir bak

altay1944

Bu kadar yorumdan sonra birkaç satırda ben eklemek istedim.Yukarıda tex ve dylan sarmadı gibi bir tümce geçince ister istemek açıklama yapmak gereği duydum.Tex 50 yıldır kırılması güç bir rekora imza atmıştır ...Tamam dönem dönem hoşlanmadığımız çizerler tarafından çizilmiş olabilir(ki ben cıvıtelliyi sevemedim) ama beni texten soğutmadı...dylan doga gelince italyada aylık,almanak ve speciallerle 300 lere dayanan bir fenomen...Kısacası değerli dostum bu iki kahramana bence bir şans daha tanı sanırım seni yanıltmayacaklar.Bir diğer husus ken parkerleri bence oku pişman olmazsın...Saygı ve muhabbetle.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Alıntı yapılan: altay1944 - 18 Nisan, 2011, 22:25:53
Bu kadar yorumdan sonra birkaç satırda ben eklemek istedim.Yukarıda tex ve dylan sarmadı gibi bir tümce geçince ister istemek açıklama yapmak gereği duydum.Tex 50 yıldır kırılması güç bir rekora imza atmıştır ...Tamam dönem dönem hoşlanmadığımız çizerler tarafından çizilmiş olabilir(ki ben cıvıtelliyi sevemedim) ama beni texten soğutmadı...dylan doga gelince italyada aylık,almanak ve speciallerle 300 lere dayanan bir fenomen...Kısacası değerli dostum bu iki kahramana bence bir şans daha tanı sanırım seni yanıltmayacaklar.Bir diğer husus ken parkerleri bence oku pişman olmazsın...Saygı ve muhabbetle.

Teşekkür ederim yorumlarınız için dylan ve teks hakketten italyada ve türkiyede fanatikleri olan bir seri ama şimdilik rafa kaldırdım belki ileride Blueberry ve büyülü rüzgarın ilk sayısını alıp okuyacağım ikisinden biri ile devam edeceğim malum bütçe imkan oldukça da Dampyr'e bakacağım söz sagolun arkadaşlar ha tavsiyelere devam benim gibi kısıtlı bütçe ile devam eden arkadaşlara yardımcı olur sagolun sevgili arkadaşlar.

aa

Bende Zagor ve büyülü rüzgar diyorum. Defalarca önermelerine rağmen Teks bir türlü beni de sarmadı. Bazı çizerler gerçekten çok kötü..göz estetiği diye birşey kalmıyor..o zaman da senaryo ne kadar iyi olursa olsun sarmıyor...Aslında benzer durum son birkaç yıldır Zagorda da başladı...
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Büyülü Rüzgar'ın ilk 50 sayısı... Western arka planında fantastik öğeler, mitoloji, büyü, gizli tarikatlar vs.

Dylan için de özellikle bazı hikayeler, mesela Johnny Freak, Golconda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...