Hangi Seri ?

Başlatan hennessy, 18 Nisan, 2011, 21:35:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErenKoyunoglu

Herkes Büyülü Rüzgarın ilk 40- 50 sayısı diyor. Devamında noluyor ki? Seriyi tamamladım ama hala okumaya başlayamadım.

hanac

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 19 Nisan, 2011, 09:34:46
Herkes Büyülü Rüzgarın ilk 40- 50 sayısı diyor. Devamında noluyor ki? Seriyi tamamladım ama hala okumaya başlayamadım.

Seri yine fena gitmiyor.

Ama bence eski havasını kaybetti.

Çok fazla politik konulara girmeye başladı.

İlk sayılardaki fantastik öğeler, mitoloji, büyü konulu maceralar azaldı.

Tabii bu benim fikrim.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 19 Nisan, 2011, 09:34:46

Bence olay çok politik değil. ABD tarihini anlatmaya çalışıyor. Temposu düşüyor bazen doğru, ama güzelliğini yitirmiyor.

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Nisan, 2011, 08:48:25
Büyülü Rüzgar'ın ilk 50 sayısı... Western arka planında fantastik öğeler, mitoloji, büyü, gizli tarikatlar vs.

Dylan için de özellikle bazı hikayeler, mesela Johnny Freak, Golconda...

İşte aradığımda böyle bir hikaye hafta sonu ilyasın oraya gidip çay içmek caiz oldu gene zaten alacağım kitaplarda vardı :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Buyulu Ruzgar'in ilk 20 sayisini okudum gayet iyiydi. devamini da okumaya yakinda basliyorum.

Nathan Never da sevdigim ve tavsiye edebilecegim bir seridir.

pizagor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Nisan, 2011, 22:22:48
Nathan Never da sevdigim ve tavsiye edebilecegim bir seridir.

Benim de... Nathan Never sona erdirildi ama tadı damağımızda kaldı. Keşke birileri çıksa da kaldığı yerden devam ettirse...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: aa - 19 Nisan, 2011, 07:37:26
Bende Zagor ve büyülü rüzgar diyorum. Defalarca önermelerine rağmen Teks bir türlü beni de sarmadı. Bazı çizerler gerçekten çok kötü..göz estetiği diye birşey kalmıyor..o zaman da senaryo ne kadar iyi olursa olsun sarmıyor...Aslında benzer durum son birkaç yıldır Zagorda da başladı...

Evet hafta sonunu bekleyemedim ve gittim sevgili İlyas'a büyülü rüzgarın ilk sayısını aldım bu akşam okuyacağım ayrıca Dampyr 1.sayıyı aldım çok merak ettiğim yürüyen ölüler 1.sayıyı aldım okuyacak kitap çok ay sonuna kadar idare eder diabolik 3 var mister no var okuyacağım of offff Aynen benide Teks sarmadı geriye verdim çok hevesle başlamıştım. Zagor artık seneye :)

hennessy

Sevgili arkadaşlar yeni bir seriye başlamayı düşünüyorum Teksas veya Tommiks ama ikisi arasında kaldım.Sizden ricam ikisinide okuyanlar bunlardan biri karizmatik adminim Hasan abi gibi ikisi arasındaki hikaye farklılıkları varmı konuları bir birine benziyormu hangisine öncelik vermemi tavsiye edersiniz.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

hanac

Tommiks - 1860 larda Nevada da geçer ve kendisi Nevada Ranceridir. Konyakçı ve Dr. Sallasso ile maceralara girer.

Teksas - 1770  lerde Boston civarında geçer, Rodi ve Prof. Oklitüs ile maceralara girer.

Ama Murat seni uyarmalıyım, bu 2 EsseGesse serisi biraz çocuklara yönelikdir.

Sen Swing'i okuduğuna göre Tommiks'i tavsiye edeyim sana.

Swing ve Teksas birbirine az da olsa benzer.

Sonuçta Kırmızı Urbalara karşı mücadele vardır.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Aralık, 2011, 21:31:07
Sevgili arkadaşlar yeni bir seriye başlamayı düşünüyorum Teksas veya Tommiks ama ikisi arasında kaldım.Sizden ricam ikisinide okuyanlar bunlardan biri karizmatik adminim Hasan abi gibi ikisi arasındaki hikaye farklılıkları varmı konuları bir birine benziyormu hangisine öncelik vermemi tavsiye edersiniz.Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
hennessy bu iki seriyi ben yıllar önce çok okurdum birisi (Teksas) ingiliz askerleriyle ve kızılderelilerle birisi (tommiks) haydutlar ve kızılderelilerle uğraşıyor.kaptan swing okuyup beğendiysen teksasa başla beğenmediysen tommikse başla derim ben... ;)

hennessy

öncelikle cevabın için teşekkür edeirm Hasan abi.Yani şunumu demek istiyorsun daha okunacak çok şey varken çocuklara yönelik bu tarz serilere başlama mı diyorsun abi ki zamanında Tommiksi'i biraz okudum

gamlıbaykuş

Tommiks konu bakımından daha detaylı daha renkli geliyor bana.

Teksas ağılıklı olarak İngilizlerle mücadele ediyor. Swing külliyatını okuduysan, Tommiks ile başla derim ben de...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ErenKoyunoglu

Muratım bırak onları Ken Parker oku... Ken Parker bitince Teksas veya Tommiks'e geç bence :)

pearl jam

bence de önce ken parker' a başla.

hennessy

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 19 Aralık, 2011, 21:42:58
Muratım bırak onları Ken Parker oku... Ken Parker bitince Teksas veya Tommiks'e geç bence :)

Erenim malesef Ken Parker'a ısınamadım :( biliyorum zevksiz bir adamım ama okudum bir türlü devamını getiremedim nedenide bilmiyorum bu kadar seveni olan bir karakterken...