Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Tek şanssızlığı bu hanede doğmuş olması. Çok çekti garibim, ki hala da çekiyor. Kurdu da dahil, şimdiye dek kimseye zararı olmayan, her daim adaletli, yapmış mis gibi listesini temizleyecek Yedi'nin izni ile alayını. Gerçi Cofri veledi paçayı sıyırdı ama iğneyi saplamıştı vaktinde, ona sayarız artık. Kuzeydeki orduyu Arya yönetse böylemi olurdu o güzelim topraklar allahaşkına :D

Targaryen hanesinden olaydı şimdiye dek krallıkta huzuru ve güvenliği çoktan sağlamıştı ;)

Sakızlı Ohannes Paşa

Olay en baştan Ned Stark'tan başlıyor. Adam sandık o da kolpacı çıktı. Arthur Dayne'i öldürüş biçimleri içime oturdu.

haysat

Beni en çok etkileyen anne Stark ve oğlunun düğün de öldürülmeleri olmuştu.
Şok olmuş ekrana baka kalmıştım.

Arya benim de favori karekterim,kör olduğun da çok üzülmüştüm.
Onun da b.k yoluna gittiğini düşünüp  yazarın sülalesini anmiştim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Alıntı yapılan: doktor1881 - 25 Mayıs, 2016, 20:31:48

Sn Kalidor  o sahneleri seyrederken sizde ağladınız mı :'( :'( :'(

Doktorum kalbimiz taşlaşmış, ağladım desem yalan olur ::) Kitapta Hodor'un asıl adının Walder olduğu birkaç yerde geçiyordu. Ne yazık ki bu 6. sezon, kitabı okuyanlara acayip spoiler oluyor. Farklılıklar olsa da ana tema olarak kitapla dizinin değişiklik göstereceğini düşünmüyorum. Bu arada kitapta Dorne prensi, Cersei'nin kızı prenses Myrcella, Robb'un karısı, Stannis, Stannis'in kızı, ve ulu kurtlar ölmedi. (Sansa ve Robb Stark'ın kurtları hariç) Dizi senaristleri bu konuda çok patavatsız gidiyorlar. Bir de Catelyn Stark'ı Rhollor'un müritleri geri döndürdü şimdi Nehirova'da çetesiyle bol bol Frey avlıyor ;) Dizide bu mevzu çok fantastik kaçacağı için işlenmeyecek herhalde.
Crom! Ölüleri Say...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Mayıs, 2016, 08:32:09
Doktorum kalbimiz taşlaşmış, ağladım desem yalan olur ::) Kitapta Hodor'un asıl adının Walder olduğu birkaç yerde geçiyordu. Ne yazık ki bu 6. sezon, kitabı okuyanlara acayip spoiler oluyor. Farklılıklar olsa da ana tema olarak kitapla dizinin değişiklik göstereceğini düşünmüyorum. Bu arada kitapta Dorne prensi, Cersei'nin kızı prenses Myrcella, Robb'un karısı, Stannis, Stannis'in kızı, ve ulu kurtlar ölmedi. (Sansa ve Robb Stark'ın kurtları hariç) Dizi senaristleri bu konuda çok patavatsız gidiyorlar. Bir de Catelyn Stark'ı Rhollor'un müritleri geri döndürdü şimdi Nehirova'da çetesiyle bol bol Frey avlıyor ;) Dizide bu mevzu çok fantastik kaçacağı için işlenmeyecek herhalde.

Fantastik olmasindan ziyade hikaye akisina hicbir katkisi olmadigi icin koymazlar. En azindan 5. kitap itibariyle oyleydi. Gerci en son Brienne ve Jamie Lady Stoneheart'in kucagina gidiyordu orada bitmisti. Jamie dizide nehir topraklarina hic gitmedi. Brienne de Sansa ile birlikte. O nedenle Lady Stoneheart olmayacak sanirim.

Gerci yazarken hatirldim. Dizide Sansa Brienne'i amcasini bulmasi icin Nehirova'ya gondercek sanirim. Orada Lady Stoneheart cikar mi bilemem. Dusuk ihtimal tabi.

kalidor

6. sezon 6. bölüm itibarıyla Kral Tommen dayısını Nehirova'ya Karabalık'ın üzerine gönderdi. Olaylar romandan farklı bir silsileyle ilerliyor. İleriki bölümlerde bir  Brienne ve Jamie buluşması göreceğiz büyük ihtimal. Lady Stoneheart'ın bu sezon çıkacağını ama IMDB'de spoiler olmaması için başka bir oyuncu tarafından canlandırılacağını düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

1
Bölüm:6/6 (GünceL) Dizinin her bölgesindeki olaylar önemli olmakla beraber benim en çok merak ettiğim kısım akgezenler
Bölümde tüm oklar Nehirovasını işaret etmekte
Ayrıca Din-siyaset ilişkilerinin her daim populer olduğunu görüyoruz

Bölüm Notu:9/10

Chuck

Bu diziyi ikinci sezondan sonra sebepsiz yere bırakmıştım. Daha sonra bir çok spoiler aldığım için(Red Wedding, Joffrey ve Jon Snow'un ölümü gibi) diziye karşı da soğumuştum. En son Hodor'dan sonra nedense içim de izle artıııkk gibisinden sesler yükselmeye başladı. İnternetten ilk iki sezonun özetini izleyip 3. sezondan başladım. 6. bölümle güncele yetiştim. En çok merak ettiğim karakterlerden biri olan Mad King'i ve ölümünü bir kaç saniyede olsa görmek çok iyiydi.

Velhasılıkelam bir çok spoiler yememe rağmen diziye fena halde bağlandım. Şimdiye kadar en sevdiğim sezon da 4. sezon oldu.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

doktor1881

Digitürk'ün bastırmasıyla birçok büyük site diziyi yayınlamayı bıraktı.Ama arayınca bir sitede buldum

1
Bölüm:6/7 (GünceL) Bölüm öldü sanılan bir kişinin dönüşü ile başladı
Jon'un ordu kurma çabaları Stark ailesinin geçmiş hataları ile karşılasıyor
Bölüm sonu sitedeki bir çok arkadaşı üzeceğine eminim
Bu arada çeviri Arthion'dan (Eşekherif yapmamış)

Bölüm Notu:8/10

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Bu hırs ve azimle onu da yaparlar, beklerim. O değil de, şu diziyi sitelerden izleyemenlerin Digitürk almasını falan mı bekliyor bunlar?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Haziran, 2016, 14:33:09
Bu hırs ve azimle onu da yaparlar, beklerim. O değil de, şu diziyi sitelerden izleyemenlerin Digitürk almasını falan mı bekliyor bunlar?

Tam tersi halihazırda açık olanı kapattırasım geliyor. Bir de bunlara kapattırmak istediğini söylediğinde sebebini soruyorlar. Orada vereceksin işte ağızlarının payını. Ama ah işte babam da ben de fanatik Galatasaraylıyız. Maçları izlemeden duramayız.

alan ford

Hayır sanki diziyi tam yayınlayabiliyorlar da interneti yasaklatıyorlar. Ulan sırf Mezzo yüzünden üyeyim ama bu kaçıncı vukuatları yahu.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

doktor1881