Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nacho_grande

Kendi cevabımı kendim buldum. :D

"Game of Thrones Season 3 premieres March 31, 2013 on HBO."

rumar80

Demek ki bu sefer Nisan'a kadar beklemeye gerek olmayacak.  ;)

nacho_grande

Bir gün, bir gündür değil mi? ;)

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Ağustos, 2012, 08:08:11
   Demek ki bu sefer Nisan'a kadar beklemeye gerek olmayacak.  ;)

emre ozdamarlar

amerika 31 mart, 1 nisan'da bizde torrente duser :)

nacho_grande

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 30 Ağustos, 2012, 14:23:37
amerika 31 mart, 1 nisan'da bizde torrente duser :)

Çok ayıp, çok. Sanatçının emeğine saygı lütfen :)

tommikser

Gece gündüz demeden yemeden içmeden 2. sezonu bitirebildim.Şunu diyebilirim adamlar yapmış arkadaş.Ne dizi ne kurgu ne görüntü.Enfes kelimesi yetersiz kalıyor.Dizi yavaş başlamasına karşın gümbür gümbür devam edip nefes kesici bir sonla bitti.3. sezonu nasıl bekleyeceğim bilemiyorum.Bence diğer sezon işin içine büyü,canavarlar ve doğa üstü güçlerin girmesiyle doruğa çıkacak.Bekleye bekleye göreceğiz artık...

konyakficilari

Alıntı yapılan: NIC 39 - 05 Haziran, 2012, 08:53:25
Dün gece soluksuz izledim

Gerçekten de son sahne enfesti ama yinede benim favorim 9. bölüm

Kitabını forumda okuyan var mı?Şimdi 2. kitap bitmiş mi oldu?

ben de ikinci sezon finalindeki "dracarys" sahnesinden sonra "bu ne lan bu kadar karakter altyapi fantastik bilimkurgu lord of the rings allah allah" demek suretiyle bir hışım A Song of Ice and Fire serisini aldim box set olarak D&R'dan...
Turkce cevirisini almama sebebim cevremden duyduklarima gore oldukca egreti durmasi; örneğin bazı şehir isimlerini birebir çevirmişler ve siritmis.. dolayisiyla ingilizce bilenlere yazildigi dilde okumalarini tavsiye ederim..

kitaptan ipucu asla vermem merak etmeyin; sadece sunu soyleyeyim: diziyi çok mu sevdiniz? Hayran mi kaldiniz? UNUTUN! Bu kitap cooook coook daha fazlasi!!! Gunes demis ya adamlar yapmis diye :) esas soyle demek lazim; Martin yazmis arkadas :)))

ilk sezon neredeyse %95lik bir ilkkitaba sadik kalma orani var, ikinci sezon ise önemli oranda ikinci kitap A Clash Of Kings'i takip ediyor, ama hatri sayilir miktarda farkliliklar var. Lakin bence ana akışı bozacak düzeyde değil...

ikinci sezon bittiğinde nisana çok var diye üzülürken şimdi kitaplari yavaş okumaya calisiyorum zira şu anda 5. kitap yayinlandi ve insanlar 6. kitabı bekliyor...

bu arada bir yorum daha eklemek isterim; bence esas dizilik senaryo tüm Westeros halkının farklı ataları (First Men, Andals, Children of the Forest vb.) hakkında çıkar.. Özetle; adam bildiğiniz ayrı bir evren ve o evrene de kapsamlı bir tarih yaratmış...

Tex okumaya ara vermeme sebep oldu bu seri o kadar diyim siz anlayin :)

konyakficilari

bu arada üçüncü sezon için; üçüncü kitabın ilk yarısını işleyecek diye okudum nette..
üçüncü kitap ilk kısım: A Storm of Swords: Steel and Snow (kiliclarin firtinasi: celik ve kar)

nacho_grande

konyakfıcilari ben de kitaplara çok hevesleniyorum... da bir girersem, LOTR ve "Sword & Sorcery" hayranı olarak içinden çıkamam diye korkuyorum.

kalidor

D&R'dan ben de İngilizce kitapları sipariş verdim. 3. Sezon başlayıncaya kadar bayağı meşgul eder
Crom! Ölüleri Say...

konyakficilari

Alıntı yapılan: nacho_grande - 08 Eylül, 2012, 10:27:29
konyakfıcilari ben de kitaplara çok hevesleniyorum... da bir girersem, LOTR ve "Sword & Sorcery" hayranı olarak içinden çıkamam diye korkuyorum.
dun aksam itibariyle a storm of swords da bitti... a feast for crows'a baslayacagim; yeni sezondan once kitaplar bitmis olacak sanirim...
yalniz 6. kitap henuz yazilmadi ve G.R.R Martin de yazacaga pek benzemiyormus :)

NIC

Wikide şöyle birşey var

#   Başlık                                          ABD baskısı
1.   A Game of Thrones                          Ağustos 1996
2.   A Clash of Kings                         Şubat 1999
3.   A Storm of Swords                           Kasım 2000
4.   A Feast for Crows                         Kasım 2005
5.   A Dance with Dragons              Temmuz 2011
6.   The Winds of Winter   (Çıkacak)
7.   A Dream of Spring           (Çıkacak)

kalidor

The winds of winter'ın birkaç sayfası Martin'in web sayfasında yayınlandı. Son kitap içinse Martin ömrüm yetmezse şu şekilde bitirmeyi planlıyorum diye dizi yapımcılarına iletmiş. Kitap bitmezse de dizi biter yani :)
Crom! Ölüleri Say...

NIC

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Eylül, 2012, 09:00:34
The winds of winter'ın birkaç sayfası Martin'in web sayfasında yayınlandı. Son kitap içinse Martin ömrüm yetmezse şu şekilde bitirmeyi planlıyorum diye dizi yapımcılarına iletmiş. Kitap bitmezse de dizi biter yani :)

Allah uzun ömür versin inşallah çünkü yayıncılara kalırsa diziye sulandırabilirler

Neme lazım öyle bir durumda son sezonlarda Bihter ve Behlül'ü bile görebiliriz  dizide  :P