Dylan Dog Case Files

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2011, 23:15:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Geçenlerde 13gezegen'de dolaşırken rastgeldim ve düşünmeden sepete ekledim. Nisan 2009'da Dark Horse tarafından yayınlanmış 7 adet ünlü Dylan Dog öyküsünü barındıran ve İngilizce basılmış ilk Dylan Dog kitabı... Tanıtım yazısında Dylan'ın beyazperde de görüleceği not düşülmüş. Bu film sanırım geçtiğimiz ay ABD'de gösterime girdi ve Türkiye'de de büyük ihtimal gösterime girmeyecek. Yalnız İtalyan versiyon Rupert Everett'li "Dellamore Dellamorte" ne kadar iyiyse bu filmin de o kadar hayalkırıklığı olduğunu okudum. Neyse çizgiromana dönecek olursak siyah beyaz ve ön kapak ile öykülerin başındaki ara kapaklar Mike Mignola'ya ait. İyi bir Dylan Dog okuru değilim fakat bu öykülerin tamamı sanırım Türkiye'de yayınlandı:

1.Dawn of the Living Dead
2.Johhny Freak
3.Memories from the Invisible World
4.The Return of the Monster
5.Morgana
6.After Midnight
7.Zed

680 sayfalık hacimli ve ne yazık ki hiçbir editoryal yazının olmadığı bu kitabın fiyatı ise gayet makul, 40 TL.

İngilizcesi gayet kolay anlaşılır, intermediate seviyesinde. Dylan'ı bir de İngilizce okumak veya arşivinde bulunmasını isteyenler için kaçmaz...

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Bu yedi macera daha önce Dark Horse tarafından tek tek yayınlanmıştı. Daha önce de yazdım Dark horse 6 adet Martin Mystere, 6 adet Nathan Never ve sayısını hatırlamadığım adette Dampyr yayınlamıştı.
   Gerekli şeyler Nişantaşında Migros'un üstündeki dev mağazasında çalışırken bu yayınları satmıştı. Hatta ben Dampyr dışındakileri (Dampyr daha sonra bina değişmesini takiben gelmişti ve bende türkçeleri vardı) almış ve okumuştum.