Zombiler, canavarlar, vampirler ve uzaylıların bir arada görülebileceği tek yer

Başlatan kültürelgüncel, 24 Haziran, 2011, 22:31:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

Zombiler, canavarlar, vampirler ve uzaylıların bir arada görülebileceği tek yer: ABD

Filmlerde, dizilerde, çizgi romanlarda, kitaplarda hep ABD, ABD. Nereye kadar? UFO'su gelir ABD'ye, olmadı az güneyi; Meksika'ya iner. Virüsü gelir, ABD'de yayılır. En çılgın deneyleri orada yaparlar. Zombi'si gelir ABD'yi bulur. Kasırgası gelir, canavarı gelir, arada "Vampir Edward" da geçerken bir uğrayıp, birilerini dişlemeyi ihmal etmez. "Süper kahraman" desen, biri ikisi hariç, çoğu okyanus ötesinden çıkma. Nedir bunun sırrı, düşünüyorum ne zamandır? Ama yanıt bulamıyorum bir türlü.

Bugüne kadarki en güzel Zombi dizisi mesela... Walking Dead... Türkçesi "Yürüyen Ölüler". Robert Kirkman'ın yaratıcısı olduğu aynı isimli çizgi romandan uyarlama bir yapım.

(...)
Devamı Kültürel Güncel'de:
http://kulturelguncel.blogspot.com/2011/06/zombiler-canavarlar-vampirler-ve.html

kalidor

En çok enerji kullanılan, en yüksek frekanslı radarlara sahip olan ve uzaydan bakınca  en ışıl ışıl yer muhtemelen ABD olduğu için uzaylıların dikkatini çekiyordur :D
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Ya abi Zombilerin benim memleketim olan Trabzon'a gelecek halleri yok ya. Farzedilim ki geldiler. Dayayacaklar onlara her gün hamsiyi. Zombi ne anlar hamsiden.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

hennessy

Uzaylı işte nerden bilir bizim türk kahvesini gider coco cola içer :) Sinema adamların elinde para desen öyle seneryoyuda onlar yazıyor ama iş değişiyor dikkatinizi çekerim superman amerikan vatandaşlığından ayrıldı öbürleride yolda
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Bu uzaylı - ABD çelişkisi üzerine District 9 filmi bence en güzel örnektir. Filmin henüz başlangıcında uzaylıların indiği yer olarak Johannesburg'un gösterilmesi, türün 'uzaylıların en sevdiği tatil mekanı ABD' klişesini yıkarak seyircide 'Galiba farklı bir filmle karşı karşıyayım!' beklentisini yaratır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...