Konungar

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Temmuz, 2011, 15:46:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Stockholm'de yasayan, zamaninda sans eseri Isvecce kursunda tanistigim cizgi roman yazari bir arkadas var, Sylvain Runberg adli. Kendisinin son cikan kitabi Konungar.
Kitabi okumadim (malum Fransizca) ama cizimler ve fragman inanilmaz.
Cizer Juhzen Cinli bu arada. Show yapmis essek herif bazi sayfalarda :)

http://www.youtube.com/watch?v=idgRMS0zS6E

HacıGeraltEmmi

Gerçekten şahane çizimleri var. Tebrik ederim.

pearl jam

"bi yerden parayı bulursam  basacağım çizgi romanlar" listeme ekleyeyim hemen  ;D  ;D

Peyami

Aslında konu biraz "Game of Thrones" u anımsatıyor. Yine mutlak egemenlik için savaşlar var. Yine düşmanları ayıran bir duvar var (üstten ikinci resimde görülüyor).

Yeni çikan Fransız-Belçika ekolü çizgiromanlardan burada tanıtmak üzere 3 tane seçmiştim. Biri "Fraternity" idi. Tanıttım. Diğeri "Svoboda" idi. Sonuncusu da "Konungar"dı. Emre arkadaşımız benden önce davranmış oldu.

Çizgiromanı henüz okumadım ama çizimler ve konu biraz "Hammerfall" izleri taşıyor. Ama çizimler ona kıyasla daha gerçekçi. Galiba 3 cilt olarak planlanıyormuş ama emin değilim. Çizimler epey kaliteli gözüküyor. Umarım senaryo da sağlam olur.

hanac

Çizgiroman fragmanı diye bir şey olduğunu bilmiyordum.

Çizimler çok iyi ama fragmandaki müzik de çok iyi.  :)

BAHADIR

Her zaman frankofon olsun çamurdan olsun derim ama acaip yaratıkların ve fantastik öğelerin çok olduğu bu tip çizgiromanlara da nedense ısınamıyorum...İtki bile işe yaramıyor desem yeridir...Aslında orta dünya bazında ele alırsak yüzüklerin efendisinden sonra fantastik edebiyat adına yapılan her şey bana sanki biraz yavan geliyor gibi ( gibi,gibi) ...Bu sonuçta zevk meselesi...Çizgilere diyecek hiç bir şey yok tabi ki...

Herşeye rağmen ben yine de dinazorluğumu yapacak ve frankofon olursa iyi ama frankowestern olursa daha iyidir diyeceğim...Kusura bakmayın ;)

ferzan

Görsellerin kalitesine bakarsak rahatlıkla iddia edebilirim ki,elimde olsa bu albüm,okumaya kıyamazdım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com