Tex Süper Cilt - Oğlak

Başlatan hennessy, 30 Temmuz, 2011, 19:53:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

40. cilt çıkmadan, Tex süper cilt 41'in satışta sunulması gerçekten ilginç olmuş.
Acaba 2 cilt birdenmi çıktı, yoksa 40 ı arada unuttularmı?  ???
Darkwood Sakinleri..

hennessy

yeni oluyor sanki hatırlayın tex altın serimiydi gitti gidiyorda daha çıkmadan çıkmıştı bir iki sayı öncesi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Şimdi Oğlak ile telefon görüşmesi yaptım. O 40. sayıymış. Yanlış kapak verilmiş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Bundan da şu anlaşılıyorki 41. sayı hazır arkadaşlar.

darkwood

Alıntı yapılan: s.b - 19 Şubat, 2013, 16:57:13
Şimdi Oğlak ile telefon görüşmesi yaptım. O 40. sayıymış. Yanlış kapak verilmiş.

İdefix o zaman elinde olmayan kitabımı satmaya çalışıyor?
Darkwood Sakinleri..

s.b

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Şubat, 2013, 17:22:15
İdefix o zaman elinde olmayan kitabımı satmaya çalışıyor?

Kim bilir belki her iki sayıda ellerinde vardır.

hennessy

Demekki benim düşündüğümde doğru.Ben hala oğlağın sadece telif için geciktirdiğine inanmıyorum.Her sene başında birkaç sayıyı önceden basıp sene içinde daha rahat hareket etmek istiyorlar tabi bu benim fikrim

hanac

Süper Cilt 26'yı okudum.

Orijinal sayı 501 - 504 arası.

501. sayıda başlayan ve 504. sayının başında biten Mefisto'nın dönüşünü anlatan macerayı Nizzi yazmış ve Villa çizmiş.

504. sayıda başlayan macerayı ise yine Nizzi yazmış ve Meraklı Çizgi Tayfun Abi'nin favorisi  Miguel Angel Repetto çizmiş.

Mefisto'lu macera çok kötü, Villa'nın enfes çizimleri bile hikayeyi kurtaramıyor.

Çok zorlama bir senaryo olmuş ve bu tip doğaüstü olaylar Teks'e çok yakışmıyor.

Halbuki Zagor maceraları içinde bu tip senaryoları çok çabuk benimseyebiliyoruz.

Neyse sonuçta Mefisto geri döndü ve ilerleyen sayılarda yine Teks'in karşısına çıkacaktır.

504. sayıda başlayan macerada çok kötü başladı ve yine çizimler enfes.

Eee, sonuçta ikisini de Nizzi yazmış   :)

NIC

Oğlak tex 25. sayıda Nızzı ile ilgili ayrıntılı bir yazısı var Zeynep Akkuş'un.

35 yaşında Tex yazmaya başlayan Nizzi 90'lı yıllarda yükün ağırlığını kaldıramayıp yaratıcılık krizine girmiş ve başka senaristlerden yardım istemiş.

Birçok yazar devreye girmiş fakat kalıcı olarak Boselli devam etmiş ama bu defada senaryolarda Teksin geri planda kalması rahatsız etmiş Nizzi amcamızı

Ben teksin hikayelerin merkezinde olmadığı maceraları daha çok seviyorum ama Nizzi'nin yazdığı güzel hikeyelerde yok değil tabi.

Çöldeki kayıp gemi

ad yayıncılığın ilk sayısı

Kamçılı adam (çok seksi bir ismi var  ;D)

Kara Kaplan (favorilerimden)

Oğluyla kapıştığı hikaye

El moriscolu hikaye

Son olarak, mademki Tex bonellieditore'nin Lokomatif yayını yazar kadrosunuda çizerler kadar çeşitlendirmeliler

Mazallah Boselliye birşey olursa yandı gülüm keten helva

caretta

Senaryo konusunda Hanac'a katılıyorum.Şimdi ilk defa Mefisto Teks'i kıstırmış ve bırakıp gidiyor.Zaten Mefisto bu
hatayı hep yapıyor.Dörtlü ekipten Teks'i herzaman en sona bırakıyor ve sonunda duvara tosluyor.Bu macerada
Mefisto'nun sevgili hemşiresi Lily de uzun yıllardan sonra ortaya çıkıyor.Benim beklediğim Mefisto,oğul Yama,kızkardeş Lily'nin aileboyu birlikte  yeraldıkları Teks ve şürekasına karşı bir macera!

hennessy

Ben Tex Süper cilt 25.ciltteki MEfisto hikayesini beğenmiştim birkaç sayfa öncede söylemiştim.Villa çizimleri ise çok nefisti

Oğluyla kapıştığı hikaye

Yukardaki süper ciltte veya altın seride yayınlandımı kaç sayı yayınlanmadıysa elinde olan varmı okumak isterim?

hennessy

rumar80

Benim için yazar Boselli'dir. Gerisi teferruatır.

DAMPYR

Zaten yazar değiştimi konular bambaşka yerlere gidiyor.en iyisi alışılan yazarların değişmemesi... :-\ :P :(

NIC

Daha öncede yazmıştım yine yazayım

40. ciltteki Kit Willeri öldürün hikayesi oldukça sağlam

İnsan avı,Mormonlar,dini fanatizm ve bir dostun ölümü Boselli'nin elinde yağ gibi akıyor mübarek,kesinlikle okuyun!