Fables - Masallar / Arkabahçe

Başlatan pearl jam, 03 Ağustos, 2011, 11:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 20 Eylül, 2018, 20:39:42
68 TL nedir? Şaka mı bu?  ??? İndirimle bile 47.60 TL. Son 1 yıldır -JBC hariç- çizgi roman al(a)mıyordum para ayırıp. Bu gidişle hiç al(a)mayacağım.

Ben de Batman dışındakileri almıyorum artık. Bir de ilgimi çeken grafik romanları alıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

Alıntı yapılan: memospinoz - 21 Eylül, 2018, 14:19:47
Bu fiyatlandırma politikasıyla Arkabahçe'nin çok da uzak olmayan bir gelecekte yayınlar satmıyor diye çoğu yayını sonlandıracağını düşünüyorum. Umarım yanılırım. Tabii bu başlıkta yazdığım için Arkabahçe dedim ama bu aynı mantalitedeki tüm yayınevleri için geçerli.

Valla geçenlerde bir yayımcı arkadaşım bir hesaplama yaptı son döviz artışından sonra yeni basacağı kitabını etiket fiyatından tam %80 arttırdıktan sonra satışa sunarsa anca kurtardığını gösterdi. Biz burada kendi bütçemize cebimize göre hesap yapıyoruz ama arka planda işler ne yazık ki öyle yürümüyor.

pizagor

Pekiyi bu hesaplamadaki satış adedi ve baskı adedi neydi?

Bunu sorma sebebim, aslında 1000 adet basıp ilk alan 300 kişiden masrafı çıkarma, sonrasında gelenlerle de artıya geçme şeklinde olduğunu düşünegeldiğim fiyatlandırma politikası hakkında doğru olup olmadığımı anlamak...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haziran00

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Eylül, 2018, 16:18:40
Pekiyi bu hesaplamadaki satış adedi ve baskı adedi neydi?

Bunu sorma sebebim, aslında 1000 adet basıp ilk alan 300 kişiden masrafı çıkarma, sonrasında gelenlerle de artıya geçme şeklinde olduğunu düşünegeldiğim fiyatlandırma politikası hakkında doğru olup olmadığımı anlamak...

Valla detaylarını yayımcıların kendilerine sorabilirsiniz herkes herkesi tanıyor ama düşüncenizin aksine hiçbirinin katları arabaları yalıları yok en azından bu sektör sayesinde yani o yüzden ilk 300 kitabı satayım sonra kalan 700 kitabı sattığımda bir elim balda bir elim yağda olsun durumu da söz konusu değil. İmkan vardır yoktur bilemiyorum ama ben en azından merak ettiğimi soruyorum cevabını öğreniyorum. Ben yayımcı olsam bu şartlarda da kitap basmazdım. Doların yükselmesi ne yazık ki üreteni de tüketeni de vurdu koca koca şirketler konkordato istiyor.

haziran00

Kendi fikrimce fiyatları arttırmak; satışların düşmesi, insanların daha da ince eleyip sık dokumasına sebep olacağı gibi kısa vadede çözüm olmayacaktır.

pizagor

pardus88

kitap ön siparişe çıkmış aynı yayın evinden çıkan Brooklyn Düşleri 384 sayfa 49 tl iken masallar 240 sayfa 68 tl neden bu kadar fiyat farkı var anlamadım bu fiyatlardan çizgiroman almak çok zor

Nightrain

Alıntı yapılan: pardus88 - 24 Eylül, 2018, 18:05:20
kitap ön siparişe çıkmış aynı yayın evinden çıkan Brooklyn Düşleri 384 sayfa 49 tl iken masallar 240 sayfa 68 tl neden bu kadar fiyat farkı var anlamadım bu fiyatlardan çizgiroman almak çok zor

Çünkü Brooklyn Düşleri siyah beyaz, Fables ise renkli ve kuşe kağıda basılıyor.

nicholaihel

Yeni geçti elime son sayı. Henüz okumadım. Ama baskı kuşe değil, Scalped benzeri bir kağıt kullanılmış. Çok da yakışmış. Keşke tüm seri böyle olsaydı. Şimdi böyle yarım yamalak...

pizagor

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Ekim, 2018, 23:33:50
Yeni geçti elime son sayı. Henüz okumadım. Ama baskı kuşe değil, Scalped benzeri bir kağıt kullanılmış. Çok da yakışmış. Keşke tüm seri böyle olsaydı. Şimdi böyle yarım yamalak...

Eski sayıların yeni baskıları da aynı kağıda yapılıyor diye biliyorum. Hatta yine bu platformdan bir dostumuzun iddiası şu ki ilk baskıdaki çeviri tuhaflıkları da bu yeni baskıda giderilmiş.

nicholaihel

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Ekim, 2018, 08:28:39
Eski sayıların yeni baskıları da aynı kağıda yapılıyor diye biliyorum. Hatta yine bu platformdan bir dostumuzun iddiası şu ki ilk baskıdaki çeviri tuhaflıkları da bu yeni baskıda giderilmiş.

Asap bozucu... Böyle baskı kalitesi de daha iyi. Arka bahçe ciltlerine çok söylenirim normalde.

Bir de fiyatlandırma ile ilgili kuşe kağıt önermesi de çürüyor sanki?

Nightrain

Yanlış hatırlamıyorsam kağıdın adı Ivory ve kuşe kağıt ile aynı fiyata alıyorlarmış. Ya da daha pahalıya.

Nightrain

Bu cilt yeni mi? Edessa yeni diye listelemiş yine de sormak istedim. Sanırım sert kapak değil. Arkabahçe'nin sitesinde yok.

https://www.edessakitabevi.com/masallar-koleksiyon-cilt-1

darbove

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Ağustos, 2019, 18:38:32
Bu cilt yeni mi? Edessa yeni diye listelemiş yine de sormak istedim. Sanırım sert kapak değil. Arkabahçe'nin sitesinde yok.

https://www.edessakitabevi.com/masallar-koleksiyon-cilt-1
2in1 ciltler 1. ve 2. cildi kapsıyor. Aynı şekilde outcast ve kara bilim için de var aynı ciltler var. Devamı geleceğini pek düşünmüyor ve güvenemiyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

KenParker

Almayı düşündüğüm bir sesiydi ama pahalı bulduğum için vaz geçtim.
Kitaptan alınan KDV'nin sıfırlanması durumu değiştirmemiş anlaşılan