Fables - Masallar / Arkabahçe

Başlatan pearl jam, 03 Ağustos, 2011, 11:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lancelot88

anladığım kadarıyla gelmeyecek. yine yarıda kalmış güzel bi seri oldu. belki felix el atar bu duruma :D

Abysmal

rumar80

Bence zor.
  Sonuçta Felix Iredeemable basarken, bu seri belli bir sayıda bitti ve sanırım ABD'nde de aynı şekilde kalın bir baskısı var.
  Fables'a gelince daha önümüzde sadece ana seriye ait 10'un üstünde cilt var ki tek seferde basılması bence Felix için bile imkansız.
  Ama umarım ki bir yayınevi riski göze alıp seriye devam eder de, biz de bu güzel seriyi tamamlayabiliriz.

doktor1881

Felix'den beklentimiz iyice yükseldi İnşallah ilk işinden yüzünün akıyla çıkar da bizimde başka işler istemek için yüzümüz tutar

hellion

Anladığım kadarıyla Felix'in yayın stratejisi öncelikle tek omnibüs ile bitecek yayınlar olacak ki gayet mantıklı. Kendileri olaya hakim görünüyorlar ve eminim yayınlamak istediklerini içeren bir liste yapmışlardır. Ha arada taktiksel manevralarla sürpriz yayınlar gelebilir, bunu bilemeyiz.
  Fables için ise durum pek aydınlık görünmüyor. Şimdiye kadar basılan ciltlerin zaman içindeki satış sayısı ve hızı gibi parametreler baz alınarak, belki de masrafları da düşürmesi için aynı kalitede basmayı içeren bir yayın stratejisi düşünülebilir. Bunun için arkası biraz sağlam bir yayınevi gerekiyor. Başka Vertigo yayınlarını bastığını düşünürsek elimizdeki en uygun ve hatta belki de tek adam İthaki oluyor.

rumar80

En sevdiğim serilerden birinin ülkemizde basılan son cildini ne yazık ki bu kadar zaman sonra okuyabildim. İlk sayıdan beri gelmesi beklenen savaş ile karşı karşıyayız. ancak çok epik bir savaş beklemeyin. Masalkent dersine çok iyi çalışmış. Mavi çocuğun anlatımı ile heyecanlı bir şekilde su gibi alıp gidiyor savaş.
   Bildiğim kadarıyla bu serinin devamı basılmayacak. Benim gibi sevenleri için gerçekten üzücü. Tel teselli olabilecek yanı; serinin bu cilt ile sanki tamamlanmış gibi de durabildiği. Diğer cilt ile birlikte yeni bir hikaye örgüsü başlayacak gibi.
   Kötü kurt, mavi çocuk, pamuk prenses ve diğerlerini çok özleyeceğim. Ama en merak edeceklerimden biri de bu ciltte karşımıza çıkan Cinderella.

someoneofgod

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Ağustos, 2021, 13:51:48
   En sevdiğim serilerden birinin ülkemizde basılan son cildini ne yazık ki bu kadar zaman sonra okuyabildim. İlk sayıdan beri gelmesi beklenen savaş ile karşı karşıyayız. ancak çok epik bir savaş beklemeyin. Masalkent dersine çok iyi çalışmış. Mavi çocuğun anlatımı ile heyecanlı bir şekilde su gibi alıp gidiyor savaş.
   Bildiğim kadarıyla bu serinin devamı basılmayacak. Benim gibi sevenleri için gerçekten üzücü. Tel teselli olabilecek yanı; serinin bu cilt ile sanki tamamlanmış gibi de durabildiği. Diğer cilt ile birlikte yeni bir hikaye örgüsü başlayacak gibi.
   Kötü kurt, mavi çocuk, pamuk prenses ve diğerlerini çok özleyeceğim. Ama en merak edeceklerimden biri de bu ciltte karşımıza çıkan Cinderella.
Neden basılmayacakmış? Hatırladığım kadarı ile 20 küsür ciltti Fables.

pizagor

Alıntı yapılan: bugracaglayan - 05 Ağustos, 2021, 16:02:11
Neden basılmayacakmış? Hatırladığım kadarı ile 20 küsür ciltti Fables.

Sebebi ARKABAHÇE'nin bundan böyle DC basmayacağı söylentisi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

DC'nin telifleri çok pahalıymış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

someoneofgod

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Ağustos, 2021, 16:16:13
Sebebi ARKABAHÇE'nin bundan böyle DC basmayacağı söylentisi...
...

Flash ve Green Lantern telifleri? Hadi Green Lantern'da çok önemli kısım tamamlandı. Brightest Day basıp bitirsinler bari...

Flash, titans rebirth vb hiç girmiyorum oralara. Çok yazık.

pizagor

Böyle böyle okurda oluşan 'Tek sayılık bir albüm değilse uzak durayım, nasıl olsa tamamlanmayacak" algısı bakalım aşılabilecek mi! Birçok okur biliyorum, 'seri tamamlansın öyle alırım' noktasında ve doğal olarak ortaya çıkan fasit daire serinin daha ilk sayısında satış yokluğundan sonunu getiriyor.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Ağustos, 2021, 17:49:54
Böyle böyle okurda oluşan 'Tek sayılık bir albüm değilse uzak durayım, nasıl olsa tamamlanmayacak" algısı bakalım aşılabilecek mi! Birçok okur biliyorum, 'seri tamamlansın öyle alırım' noktasında ve doğal olarak ortaya çıkan fasit daire serinin daha ilk sayısında satış yokluğundan sonunu getiriyor.

Bu durum Arkabahçe özelinde değil, serzenişimin kapsamı çok daha geniş. Bu başlıkta yazıldığı için günah keçisi olmasın yayıncı :)

Nightrain

Uzun bir aradan sonra 12.cilt duyuruldu. Serinin devam edecek olmasına sevindim. Sevenlerine duyurulur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

Almak isteyenler kidegada tüm ciltler 450 tl ben aldım sorunsuz geldi bence kaçmaz

KenParker

Kaçmaz seri. Almak isteyenler, zaten bu zamana kadar yayınlanmış 11 sayıda konu bütünlüğü var. Yani hikaye belli bir sona eriyor.

Bakalım bundan sonra neler oluyormuş?