"Altın Madalyon E-Dergi" Hazırlanıyor!...

Başlatan kültürelgüncel, 09 Ağustos, 2011, 19:27:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

E Dergide
1- önsöz(giriş bölümü)
2-ayın kahramanı (biografisi,şimdiye kadar çıkan sayılar ve maceraları,türkiyedeki yeri)
3-üyelerden gelen yazılar
4-biraz eğlenelim kısmı (gelecekte bu forumda mesajlar gibi)
5-ayın sorusu(ödüllü sorduğunuz sorular gibi)
6-çizgi roman piyasası sorunları(her ay ayrı bi konu)
7-üyelerden gelen çizimler(çizgi roman kahramanı çizimleri yada güzellikler kısmında olduğu gibi)
8-ayın filmi(tanıtım,tartışma şeklinde)olursa daha çok ilgi çekeceği kanısındayım..... ;)

hanac

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 07 Eylül, 2011, 12:21:51
E Dergide
1- önsöz(giriş bölümü)
2-ayın kahramanı (biografisi,şimdiye kadar çıkan sayılar ve maceraları,türkiyedeki yeri)
3-üyelerden gelen yazılar
4-biraz eğlenelim kısmı (gelecekte bu forumda mesajlar gibi)
5-ayın sorusu(ödüllü sorduğunuz sorular gibi)
6-çizgi roman piyasası sorunları(her ay ayrı bi konu)
7-üyelerden gelen çizimler(çizgi roman kahramanı çizimleri yada güzellikler kısmında olduğu gibi)
8-ayın filmi(tanıtım,tartışma şeklinde)olursa daha çok ilgi çekeceği kanısındayım..... ;)

Dergi aylık çıkamayacak.

İlk dergi Aralık sonu. Belirli bir periyodu olamayacak.

Buaradan a5555 abimize sesleniyorum, yayın tarihi belirsiz.  :)

tommikser

Abi şuna kafamıza göre çıkacaz desene ;D

Vega

Alıntı yapılan: JuDaS - 07 Eylül, 2011, 00:44:31
Dergi Yayın Kurulumuza "Madalyonun Öteki Yüzünden Hikayeler" i ile tanıdığımız sevgili Umut(Vega)'da katılmıştır.

Kendisine "hoş geldin" diyoruz.

Dergi içeriğine atılımda bulunmak isteyen tüm üyelerimizin 30 EKİM 2011 tarihine kadar hazırladıkları yazılı-çizili

tüm çalışmalarını;

e-dergi@altinmadalyon.com

mail adresine,kısa iletişim bilgilerinizi de ekleyerek(isim,soyisim,tel yada mail adresi) göndermelerini rica ediyoruz..

Öncelikle bu projenin yayın kurulunda yer almam istendiği, bu konuda bana güvenildiği için teşekkür ederim.

Kendimce fikirleri aramızda konuşmaya yeni yeni başlamış olmakla beraber bir kaç küçük öneri, tavsiye, fikir ya da adına ne derseniz deyin burada da paylaşmak isterim.

Öncelikle yayın tarihi Aralık sonu yerine 2012 nin hemen başı olmalı derim. Mümkünse 1-2 Ocak. Bu başlık altında gördüğüm ve kesinlikle uygulanmalı diye düşündüğüm üç aylık yayın periyodunun dergi şekillendikçe dört aylık periyod bile olabilir. Yeter ki işimizi yeterince profesyonel yapmak adına kafamıza göre değil de, disiplinli bir şekilde yapmak için periyodlara uyalım.

Biraz da eğlenelim bölümüne kesinlikle karşıyım. :) Nedense bu bölümün ismi bana direk Yalvaç Ural tarzı esprileri hatırlatıyor.

Dergi için "Bir Süper Kahramanın Anıları" olarak kısa hikayeler ve yayın periyoduna göre 3-4 bölümde bitecek daha uzun soluklu bir öykü yazmak istiyorum. Bu konudaki fikir ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdilik bu kadar. Hepimize başarılar.

Ha unutmadan bir de sadece kendimiz çıkarıp kendimiz okuyacaksak böyle bir dergi çıkarmanın hiç bir anlamı yok. Foruma yazalım daha iyi. Bu nedenle derginin başka platformlarda okunması ve yazar,çizer için en önemli motive unsuru olan olumlu veya olumsuz geri dönüşün sağlanması dergi çıkarıldıktan sonraki ikinci unsur olmalıdır.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

V

Derginin içeriğini ve yayın periyodunu gelen malzemenin muhteviyatı ve bolluğu belirleyecek.30 Ekim'e kadar ilk sayının malzemesini toparlayacağız.Kaliteyi yüksek tutacağız tabi ki.(Serüven gibi)Bunun yanısıra forumda benzerlerini paylaştığımız yarı profösyonel,sıcak-samimi yazılı-çizili paylaşımlarımızda olacak tabiki.
Dergiyi net üzerinde çizgi roman üzerine neresi varsa,ayrıca bütün dost forum,site,sosyal ağlar ve bloglarda duyuracağız.
İlk sayının kalitesi ve başarısı
periyodu belirler zaten.
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Hep böyle bir aksiyonun içinde yer almak istemişimdir. Hatta Dylan Dog'un Cadı Avı macerası ile ilgili bir inceleme yazısı tarzında birşeyler karalamıştım ;ama bitiremedim. Mesleğim sağolsun, şu aralar sadece eve yatmaya gidiyorum. Günlerdir doğru dürüst çizgiroman okuyamadım. Eğer o yazıyı bitirebilirsem ve işinize yararsa benimde nacizane küçük bir katkım olmasını isterim. Bakalım zaman ne gösterecek...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 07 Eylül, 2011, 18:45:20
Hep böyle bir aksiyonun içinde yer almak istemişimdir. Hatta Dylan Dog'un Cadı Avı macerası ile ilgili bir inceleme yazısı tarzında birşeyler karalamıştım ;ama bitiremedim. Mesleğim sağolsun, şu aralar sadece eve yatmaya gidiyorum. Günlerdir doğru dürüst çizgiroman okuyamadım. Eğer o yazıyı bitirebilirsem ve işinize yararsa benimde nacizane küçük bir katkım olmasını isterim. Bakalım zaman ne gösterecek...
Yazını bekliyorum Ekrem. :)
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Dediğim gibi abi, inşallah bitirebilirsem yardımcı olmak beni mutlu eder...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Al Simmons_Spawn

Ben çizimden filan anlamam ama vaktim oldukça yazılarımla katkı yapmaya çalışırım. Fakat benden profesyonel bir şeyler beklemeyin.

V

Alıntı yapılan: Al Simmons_Spawn - 07 Eylül, 2011, 19:48:37
Ben çizimden filan anlamam ama vaktim oldukça yazılarımla katkı yapmaya çalışırım. Fakat benden profesyonel bir şeyler beklemeyin.

Dostum Marvel ve Dc evrenine hakimiyetin ve güncel comics takibin yardımcı olmana yeterli.

Comics evreninde güncel gelişmeler üzerine yazabilirsin.Bir X-Men dosyası da olabilir.

Hatta bu dosyayı sevgili  Umar(rumar80) ile birlikte hazırlayabilirsiniz de.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Aslında olmayacak birşey değil Engin, ancak son dönem X-men'leri çok düzenli okuduğum söylenemez. Hem bir X-men yazısı yazılacaksa bu da ciddi bir okuma gerektirir. Şu aralar ne hakkında yazabilirim diye düşünmüyor değilim, ama sevgili Al Simmons'ın da önerisi ile bir yerlere gidebiliriz belki...

FerdiFon

Çok Güzel Proje Çok Güzel Planlar  ,  Hertürlü  Desteğimiz  Bu Konuda Herdaim Olacaktır  Sevgili  Lami Tiryaki Bu Projenin İçinde Vardır İnşallah  ...

tommikser

Ahmet abi senden müzik köşesinde Ferdi Tayfur hakkında detaylı bir yazı alabiliriz aslında.Müzik hayatı albümleri vs. Çok güzel olur kanımca.

FerdiFon

Seve Seve Yaparım Bu İşi Güneş Kardeşim  İnşallah  Tasarlanılanda   Plan   Biran Önce Uygulamaya Geçilir  Keyifli Bir Proje Olacağı Gün Gibi Ortada , Bu Projede Emek Gösteren Arkadaşlarımıza Allah Kolaylık Versin  ...

a5555

hanac  kardeşim ,yayın tarihi belirsiz diye yazdı,bakın nah (!) buraya yazıyorum satmıcak bu ve bende almıcam.....
Şeyyyyy ?! pardon bu E dergi dimi,tamam ölede olsa almıcam işte ,yazmıcamda işte....
Not:Acaba arka sayfada ISBN mi var.yoksa ISSN Mİ VAR?

quote author=hanac link=topic=3613.msg31670#msg31670 date=1315389604]
Dergi aylık çıkamayacak.
İlk dergi Aralık sonu. Belirli bir periyodu olamayacak.

Buaradan a5555 abimize sesleniyorum, yayın tarihi belirsiz.  :)
[/quote]