"Altın Madalyon E-Dergi" Hazırlanıyor!...

Başlatan kültürelgüncel, 09 Ağustos, 2011, 19:27:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Engin çok güzel bir dergi olacağa benziyor.

Şimdiden ellerine sağlık.

Vega ne yapıyor, bir yazı gönderecek mi ?

Ben 2. sayı için yazı hazırlıyorum.  :)

V

Vega(Umut) dostumuzun öyküsünü bekliyoruz.
Dergideki diğer öykü de
Alper Kaya'nın Martin Mystere öyküsü olacak.
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

V

Hakan dostumuz da çizimle katılan arkadaşlarımızdan olduğundan 30 Kasım'a kadar torpil geçeceğiz kendisine.Yazını da merakla bekliyoruz dostum.
"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 31 Ekim, 2011, 18:10:39
ilk sayı ne zaman kısmetse?...... 8)
Nasipse Ocak 2012'de ilk sayımızı okuyabileceksiniz arkadaşlar.Çok kaliteli çalışmalar sizleri bekliyor.İlk sayıya katılamayanlar üzülmesinler,yazılı-çizili çalışmalarını göndermeye devam etsinler.2. sayının çalışmaları başladı bile...
"İstemem,eksik olsun.."

Vega

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ekim, 2011, 16:45:06
Engin çok güzel bir dergi olacağa benziyor.

Şimdiden ellerine sağlık.

Vega ne yapıyor, bir yazı gönderecek mi ?

Ben 2. sayı için yazı hazırlıyorum.  :)
Alıntı yapılan: JuDaS - 31 Ekim, 2011, 17:07:50
Vega(Umut) dostumuzun öyküsünü bekliyoruz.
Dergideki diğer öykü de
Alper Kaya'nın Martin Mystere öyküsü olacak.

:-[ Yahu çok özür dilerim arkadaşlar. Hala bitiremedim. Ama diğer arkadaşların yolladıklarından aşağı kalmayayım diye kendimi zorladıkça yerimde sayıyorum. Umarım yetiştirebilirim. Bu sayıyı anlatabilirsem sonra ki sayılar için ilk uzun metrajlı öykümü hazırlamaya başlayacağım. Edirne nin ilk süper kahramanını bu sayfalardan okuyacaksınız.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

V

Forum yöneticilerimizden sevgili Doğa ülkemizde de yayınlanan İspanyol ekolünden Uçma Sanatı adlı çizgi romanın

incelemesiyle e-dergimize konuk olacak..

UÇMA  SANATI

"Benden , olmadığım her şeyin acısından beslendi
                       Ne daha uzun yaşamayı becerebilmiştim , ne de 
                       Güneşe varabilmiştim. Bu yüzden beni yer   
                       Altında yaşayan kör bir hayvan yedi."

Versus kitap geçtiğimiz yıl iki çizgi romanla rafları şenlendirdi.  İlki ünlü Fransız çizer  Tardi'nin Paris Komünü , ikincisi ise 2009- 2010 yılında İspanyol çizgi roman ödüllerini toparlayan  Antonio Altarriba ve Kim'in Uçma Sanatı.

Türkçe baskısında orijinalinde olmayan "Bir İspanya İç Savaşı Hikayesi" altbaşlığı ve çizgi romanın sonunda kısa bir İspanya  iç savaşı tarihiyle üstelik. Levent Cantek'in de dikkat çektiği gibi * , anlaşılan çizgi romanın yayınlanmasını İspanya iç savaşına borçluyuz. Anlatmaya da oradan başlayalım o zaman.

1936'da iktidardaki Cumhuriyetçilere karşı Hitler ve Mussolini desteğiyle ayaklanan General Franco, 3 yıl süren kanlı bir savaştan sonra iktidarı ele geçirir ve İspanya'nın karanlık diktatörlük günleri başlar. Durutti'nin önderliğinde CNT çatısı altında Franco'ya karşı toplanan anarşistler , özellikle savaşın ilk yıllarında önemli zaferler elde etmişlerdi. Lakin özgürlük hayalleri uzun sürmedi.  "Mülkiyet hırsızlıktır"  şiarıyla mahkeme ve belediye evraklarını, tapu kayıtlarını yakan , parayı kullanımdan kaldıran anarşistlerin zaferi kısa sürdü**  Otoriteyi ve devleti reddedip , kayıtsız şartsız özgürlük istemenin bedeli çok ağır oldu. Durutti ve binlerce anarşist öldürüldü. Kalanlar ise... Eh işte Uçma Sanatı kalanlardan birinin hikayesi zaten.

-devamı Altın Madalyon E-Dergi'de-

"İstemem,eksik olsun.."

V

Arkadaşlar e-derginin sayfa düzenlemesini yapıyorum.İlginç bir anektod vereyim:

Yaklaşık 100 sayfalık dergimizde comics,frankafon,manga,Türk,Alman ve hatta İspanya kaynaklı

çizgi romanlarla ilgili içerik-tanıtım-değerlendirme yazıları olduğu halde fumettilerin hakim olduğu

piyasamızda,fumetti okurunun çoğunlukta olduğu düşünülen ülkemizde fumettilerle ilgili tek bir

yazılı metin yayınlansın diye gönderen çıkmadı aranızdan ki oldukça düşündürücü.  ???

(Hüzünlü Flüt'ün Dylan Dog bağlantılı "Cadı Avı" isimli yazısı hariç)
"İstemem,eksik olsun.."

affedlmeyen

2. sayı için süper bir konu var elimde darma duman eder ortalığı  ;D şimdiden başladım hikayeyi yazmaya.