Şangay Şeytanı - Çizgi Düşler

Başlatan ferzan, 06 Eylül, 2011, 02:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Ağustos, 2013, 22:48:14
Diso'nun çizimleri kendini hemen gösteriyor. Ugo gene bir kadının peşinden koşuyor. Uslanmıyor.

Kadını ailesine götürüyor. Ugo akıllanmıyor. Canından önce onu kurtarıyor. Kız ben ailem yanında kalacağım diyor.

Korsanlar olaylar bombalar güzel bir macera sizi bekliyor.

İlkokul 3. sınıf kompozisyon ödevi gibi olmuş.  :)  ;)  :D

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 02 Eylül, 2013, 15:45:40
İlkokul 3. sınıf kompozisyon ödevi gibi olmuş.  :)  ;)  :D

Okumayın o zaman Hasan bey. En kötüsünden roportaj yapıp yanlış soru sormuyorum....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Eylül, 2013, 19:57:46
Okumayın o zaman Hasan bey. En kötüsünden roportaj yapıp yanlış soru sormuyorum....

Lütfen sinirlenmeyin Murat Bey.

Eleştirilere açık olun, forever and ever.

altay1944

Kapak arkasında birinci kitap başka yerden hikayeler ikinci cildi yazıyor.Kitap çıktı mı?Bilen ...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 02 Eylül, 2013, 20:02:49
Lütfen sinirlenmeyin Murat Bey.

Eleştirilere açık olun, forever and ever.

Beni çekemeyen siz esas sinirlenmeyin

Drogba varsa huzur var.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 02 Eylül, 2013, 20:13:41
Kapak arkasında birinci kitap başka yerden hikayeler ikinci cildi yazıyor.Kitap çıktı mı?Bilen ...

Henüz çıkmadı ama yakında çıkar.

DAMPYR

Lilith 3.ciltde (çizgi düşler 2)diyor odamı yakında çıkacak acaba... ??? ::) :o

alan ford

Valla İlker bu hızla çok yakında yayımlar ama ben bataklardayım. Gözünü seveyim düzensiz yayıncılığın :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

İlk cildi okudum.

Gizli Yüz'e göre kesinlikle daha iyi bir seri.

Sanırım bunun nedeni, Çin'in büyüleyici atmosferi.

İlk ciltteki çizimlerde çok iyi idi, Manfredi'nin senaryosu da çok akıcı.

Ben çok sevdim bu seriyi.

darkwood

Shanghai Devil 3.sayıyı sıcağı sıcağına bitirdim, hikaye oldukça keyifli ve yüksek tempoda devam ediyor.

Dikkat ipucu içerir: Kahramanımız Ugo korsanların elinden kurtarıp yanına aldığı kız arkadaşı ve kardeşi için güvenli bir kalacak yer aramaktadır. Ugo kaldıkları evden bir sığınak bulmak için ayrıldığı sırada, kızların köle tüccarları tarafından kaçırıldığını öğrenir.
Babası ise güvenliği ve iş için Çin'in başka  bir şehrine gitmiş ve burada kaldığı otelde gizemli bir Lady ile tanışmıştır. Ugo daha sonra babasının da kendisine bir not bırakıp ortadan kaybolduğunu öğrenecektir. Çinde iç karışıklık devam etmekte ve bir iç savaş çıkması ise an meselesidir. Biraz huzur arayan Şangay Şeytan'ına çok daha fazla iş düşecektir.

Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Aralık, 2013, 14:14:06
Shanghai Devil 3.sayıyı sıcağı sıcağına bitirdim, hikaye oldukça keyifli ve yüksek tempoda devam ediyor.

Kadıköy'de oturmanın avantajları...

DAMPYR

Mesut bütün kitaplara bizden önce ulaşıyor.çok güzel bir ikinci mesleği var... 8) :D :)

darkwood

Birde bu kadar kitabı okumak için bol vakit olsa..   :-\
Darkwood Sakinleri..

hanac

Bu seriyi çok seviyorum.

3. sayıyı da büyük bir keyifle okudum.

İlk maceranın kapak resmi, çizimleri ve hikayesi olağanüstüydü.

Çizimleri Alessandro Nespolino yapmış, kapak ise Corrado Mastantuono'ya ait.

Bu arada 8. ve 9. sayıları yüce insan, efsane çizer Raffaele Della Monica çizmiş, şimdiden heyecanlandım.

rumar80

3. kitap bir çırpıda kendini okutuyor.
   Ugo'nun Çin macerası her adımda daha da karmaşık bir hal almakta. Onu tanıyan maskeli tip, kayıplara karışmış bir baba ve Boxer ayaklanmasının eşiğinde bir Çin.
   Ortalıkta amaçlarının ne olduğu bilinmeyen her ülkeden insan dolaşıyor. Ben Şangay şeytanını Gizli yüzden daha çok sevdim. Bana Star'ın ilk yıllarında yayınladığı Sam Neill'in başrolünü oynadığı Reilly adlı casus dizisini hatırlatıyor. Her ne kadar Ugo Reilly gibi bir casus olmasa da; o da kargaşa ortamında her türlü entrikanın ortasında "yaşamını" sürdürmeye çalışıyor. Reilly de devrim öncesi çarlık Rusya'sında devrimi önlemeye çalışan bir İngiliz casusu idi. Orada da her ülkenin farklı politikaları ve entrikaları ortada kol gezerdi.
   Merakla bir sonraki kitabını beklediğim bir seri oldu.
   Son not: Maskenin altından bence genelev patroniçesi çıkacak. Farklı yorumu olan?