***DÜNYA GÖZÜYLE***

Başlatan drfuhrer, 06 Eylül, 2011, 20:16:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

arkadaşlar doktor olduğum için midir,nöbetlerimde gözümün önünde nice hayatlar söndüğü için midir bilinmez;yaşamak istediklerimi yaşayamadan-göremeden ölmekten hep korkmuşumdur.eminim bu,çoğumuzda var...benim başlıca korkum sevdiğim insanlara,çizgi romanlarıma,video oyunlarıma doyamadan ölmek.sevdiğimiz insanların ya da oyunların son sayıları diye birşey olmaz da:);ama çizgi romanlarda bu yapılabilir.yani demek istediğim(onları çok sevsek,devamını hep beklesek te)mesela zagor'un(zagorcu olduğumdan) bir süre sonra sonlandırılması.yani hayattayken-dünya gözüyle şu arşivimin tamamlandığını-kütüphanemdeki yerini doldurmuş olduğunu görmek istiyorum.eminim-ki tecrübeyle sabittir-tamamlanmış geniş bir koleksiyonu okumaya başlama zevki hiçbirşeye değişilmez.yani yaşlandıktan sonra ve dahi öldükten sonra serilerin devam edeceğini bilmek ve koleksiyonumun hiçbir zaman tamamlanmayacağını bilmek beni KAHREDİYOR!
haksız mıyım arkadaş?

rumar80

Bu kavram karmaşası ben de olur.
   Sevdiğim şeyleri (kitap, çizgi roman, film vs) bende bir tutkudur. Örneğin yıllar önce bıraktığım X-men'lere tekrar başlayınca tüm seriyi toparlamaya da tekrar başladım. Onlara sahip olmanın, onları ellemenin tadı anlatılmaz.
   Ama ben de bazen sorarım kendime: Yaş oldu 40 elindekilerin tamamını okuyabilecek/seyredebilecek misin diye

yalcinerol345

Koleksiyonu tamamlamayı düşünmek benim için imkansız,zira biri bitmeden yayınlanan bir başka seriyede devam ederim.Bu ölene kadar da böyle olacak.
Yalnız,ben öldükten sonra kimbilir neler yazılıp çizilecek diye hep düşünmüşümdür.

Gandalf

Dostum koleksiyon oluşturmada en önemli şey azim ve devamlı umut etmektir.
Hele bir de senin kafanda , sana yardımcı olan , senin yardımını bekleyen dostların varsa tabir yerinde ise tadından yenmez.
Sana küçük bir sır vereyim, Facebook taki sayfadaki yayınlamış olduğum seriler  ve
daha yayınlamadığım bir çok seriyi 1 sene gibi kısa bir zamanda tamamladım biliyormusun. Toplamda 2500 den fazla kitap ve hızla büyümeye devam eden bir arşiv. Bana bu konuda pekçok arkadaşım yardımcı olmuşdur.
Yıllar sonra ilk kitapları almaya karar verdiğimde daha bu forumdan ve diğer arkadaşlardan haberim yokken , Mesut Korkmaz ile tanışmışdım(Darkwood). ilk kitaplarımı o göndermişdi bana sağ olsun. daha sonralarda bu forum ile tanışdım, zagorun cilt 199 unu hiç bir yerden bulamıyordum, onuda bana Hasan Anaç hiç bir karşılık beklemeden hediye etmişdi , böyle böyle büyüyüp gelişdi arşivim.
Her nekadar Forumda çok fazla katılımda bulunmuyorsamda bütün arkadaşları izliyor yeri geldiğinde müdahil olmaya çalışıyorum.
Çizgi roman bir tutku ve bağımlılık ,  koleksiyon ise ayrı bir zevk doğrusu...

nacho_grande

Ne demişler... "Aslolan varılacak hedef değil, yolculuğun kendisidir"

ferzan

En azından ölünce kesin olarak tamamlayabileceğimiz bir limited serimiz olacak... :( İnsan hayatı da eşsiz bir anlatı çünkü.
    Öte yandan,öldükten sonra da hala çizgiroman ve anlatı müptelalığımı koruyabilirsem ya da öyle bir şansım olursa,bir yolunu bulup gene okumaya,seyretmeye,hiç olmadı Profesör X gibi henüz kağıda dökülmemiş fikirleri psişik olarak algılamaya çalışırdım herhalde.
    Sanırım bu son düşüncemle ''forumun en düz mantık ve dar yaklaşımlı üyesi'' oskarını evime götüreceğim bu yıl... :) Ölünce kaçımızın çizgiroman düşünecek hali kalacak da bir de ben psişik olarak fikir algılayacağım?..
    Bak moralim bozuldu şimdi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Alıntı yapılan: Gandalf - 06 Eylül, 2011, 20:54:31
Dostum koleksiyon oluşturmada en önemli şey azim ve devamlı umut etmektir.
Hele bir de senin kafanda , sana yardımcı olan , senin yardımını bekleyen dostların varsa tabir yerinde ise tadından yenmez.
Sana küçük bir sır vereyim, Facebook taki sayfadaki yayınlamış olduğum seriler  ve
daha yayınlamadığım bir çok seriyi 1 sene gibi kısa bir zamanda tamamladım biliyormusun. Toplamda 2500 den fazla kitap ve hızla büyümeye devam eden bir arşiv. Bana bu konuda pekçok arkadaşım yardımcı olmuşdur.
Yıllar sonra ilk kitapları almaya karar verdiğimde daha bu forumdan ve diğer arkadaşlardan haberim yokken , Mesut Korkmaz ile tanışmışdım(Darkwood). ilk kitaplarımı o göndermişdi bana sağ olsun. daha sonralarda bu forum ile tanışdım, zagorun cilt 199 unu hiç bir yerden bulamıyordum, onuda bana Hasan Anaç hiç bir karşılık beklemeden hediye etmişdi , böyle böyle büyüyüp gelişdi arşivim.
Her nekadar Forumda çok fazla katılımda bulunmuyorsamda bütün arkadaşları izliyor yeri geldiğinde müdahil olmaya çalışıyorum.
Çizgi roman bir tutku ve bağımlılık ,  koleksiyon ise ayrı bir zevk doğrusu...

Herkes katılacak ya da yazacak diye bir kuralımız yok zaten. Düzenli olarak girpi izleyen sadık üyelerimiz de var. Tek gaye ortak tutkuyu paylaşmak

s.b

Öldükten sonra "çr okuyamayacağım" diye üzülenler... Benim kabrime yakın gömülün. Ben giderken bir veya iki çuval götüreceğim, size de veririm. Ama okuduktan sonra cinsleşmek yok... Adam gibi iade edeceksiniz. Öyle ya, yüzlerce belki de binlerce sene, yeni sayı bulamadan beklemek zaten zor o ortamda. Birde sizden çr leri toplamak için beni uğraştırmayın.... Adam olun lan, aldığınız gibi geri getirin Teks'lerimi. Zaten bu karanlıkta çr okumak insanı bunaltıyor, birde sizle uğraşmayayım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ferzan

Beklemek mesele değil,şimdi de beklemiyor muyuz zaten... ;D
    O halde şimdiden vasiyet edelim de haftada bir en az yarım düzine yayın bıraksın sevenlerimiz...Hem değiş-tokuş eder,hem de tartışırız üzerinde...Bir çuvalı ben 3 günde boğarım çünkü...Neyse,bir an çok korkmuştum okuyamayacağız diye... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 06 Eylül, 2011, 22:06:48
Öldükten sonra "çr okuyamayacağım" diye üzülenler... Benim kabrime yakın gömülün. Ben giderken bir veya iki çuval götüreceğim, size de veririm. Ama okuduktan sonra cinsleşmek yok... Adam gibi iade edeceksiniz. Öyle ya, yüzlerce belki de binlerce sene, yeni sayı bulamadan beklemek zaten zor o ortamda. Birde sizden çr leri toplamak için beni uğraştırmayın.... Adam olun lan, aldığınız gibi geri getirin Teks'lerimi. Zaten bu karanlıkta çr okumak insanı bunaltıyor, birde sizle uğraşmayayım.

Orda okunabilecek tek çizgi roman yürüyen ölüler,seyredilebilecek tek flimde Yaşıyan ölülerin dönüşü olurdu herhalde...... ;D ;D ;D iğişallah biz mefta olmadan yürüyen ölüler serisi tamamlanır...... :P

rumar80

Olmadı biz tamamlarız.  ;)

drfuhrer

olur da ölürsem her cuma akşamı ruhuma yasin değil de zagor'dan bir klasik macera okursunuz:)zagorun sözü bu...

Carnage

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 06 Eylül, 2011, 22:32:10
Alıntı yapılan: s.b - 06 Eylül, 2011, 22:06:48

Orda okunabilecek tek çizgi roman yürüyen ölüler,seyredilebilecek tek flimde Yaşıyan ölülerin dönüşü olurdu herhalde...... ;D ;D ;D iğişallah biz mefta olmadan yürüyen ölüler serisi tamamlanır...... :P

Orada okunacak çizgi roman The Walking Dead olsun da Spawn olmasın inşallah. Anladınız siz onu ;D ;D ;D