Kaynak nasıl yapılır ?

Başlatan drfuhrer, 19 Eylül, 2011, 12:38:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Alıntı yapılan: gunessemerci - 19 Eylül, 2011, 16:24:41
Tay tamam çok iyidir hoştur ama biraz fazla Mister No havasında yayıncılık yapmış.

Mister No havasında mı ? Sataşma mı var? ;D

Nasıl oluyor bu yayıncılık biraz detay lütfen. ;)

hanac

Güneş Semerci'ye Mister No'ya sataşmadan dolayı 3 hafta uzaklaştırma verilmiştir.

Keşke gitmeden önce neyi kastettiğini sorsaydık.  :)

tommikser

Şimdi açıklayayım yani serseri ruhlu, sağı solu belli olmayan. Hovarda bir tip olan Mister No gibi.

Kafasına göre takılan istediği gibi sıralı çıkaran, canı sıkılınca yeniden ilk sayıdan başlayan bir yayınevi.

Bir nevi Mister No. ;D

DAMPYR

Alıntı yapılan: alan ford - 19 Eylül, 2011, 14:22:16
Ama yine de arada eksikler var gibi sanki. Tay ilk sayılardan sonra sırayı bozdu ve kafasına göre yayınlamaya başladı seriyi.

41 sayıda 100. maceraya gelmedi yani. Arada atlanan sayılar var. (Bir de Altın Kobra gibi efsanelerden araya kaynayanlar)

Bir ara Lami Tiryaki sıralı liste paylaşmıştı ama şimdi forumda bulamadım. Bilgisayarda kayıtlıydı.

Olmadı akşama evden daha ayrıntılı yazarım

Arkadaşlar doğru söylüyor.Tay Düzgün orjinal sıra ile başladığı seriyi daha sonraları atlama yaparak karışık çıkarmış.daha sonraki DE yayınevide aralarda atlama yapmış.bazı sayıları karışık vermiş.Aksoy ise sırayı bozmadan düzgün yayınlamış.En düzgün çıkan atlama yapmadan Lal klasik maceralar en baştan başladı ve şu ana kadar hiç atlama yapmadı yeni seride aynı şekilde gidiyor.hatta kendi özel seride yayınladığı maceraları bile yayın sırası geldiği için yeniden yayınladı.Bencede elindeki tayları sat Lalden devam et derim ben..... ;)

alan ford

Evde tekrar baktım. Tay yayınlarının  100. sayıya kadar atladığı sayılar

Orijinal sayı : 26 - 27 Rüya Çocukları ; Lal kitap Özel seri 45'te "Cangıldaki İblis"  ile birlikte yayımlandı.  KM 7. cilt

Orijinal Seri 98-99 "Mutantlar" ve "Soykırım" 1990 Lal Özel seri 1. ve 2. kitaplar. KM 25. cilt. Yani Tay'ın kaldığı yer. ;)

Kısacası lal KM'lere 25. sayıdan başlarsınız. Arada sadece lal özel seri 45. sayıyı alırsınız.  Olay tatlıya bağlanır. Cangıldaki İblis'i de ben hediye ederim size. Tay'ları elinizden çıkartmayın ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

Sayın drfuhrer Martin Mystere Macera Listesini sitede paylaştım.Sizin  sorunuza cevap olur diye düşünüyorum.

Martin Amca sevdalıları Lal'den çıkan serileri de eklerlerse Martin Mystere macera listesi mükemmel bir hale gelecek. ;)

BAHADIR

Alıntı yapılan: drfuhrer - 19 Eylül, 2011, 16:12:56
Yahu bir yayıncı nasıl kafasına göre yayın yapar, sırasını keyfi belirler !

Şimdi dünyanın parasını dökerek sahip olduğum Tay seri takımlarını elden çıkarmak zorunda kalacağım.

Gel de şimdi yeni serileri tek tek topla ... Ne diyeyim Allah yardımcımız olsun ... maddi-manevi ...

Malumunuz eskiden internet diye bişi yoktu...Ne basılırsa yiyorduk o dönemler...

Velakin Tay'ın yine karışıkta olsa kaliteli ve özgün bir edisyon anlayışı vardı...Düşünsenize korsan çizerlerle Disonun çizgileri üzerinden aydınger üzerine kopyalanan Mister No'lar okuduğumuzu...

Tay takımlarını elden çıkartmak gibi bir gaflet ve delalet içerisine girmeyin...Son pişmanlık fayda etmez. ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 20 Eylül, 2011, 11:27:06
Sayın drfuhrer Martin Mystere Macera Listesini sitede paylaştım.Sizin  sorunuza cevap olur diye düşünüyorum.

Martin Amca sevdalıları Lal'den çıkan serileri de eklerlerse Martin Mystere macera listesi mükemmel bir hale gelecek. ;)

Benim yaptığım listede Lal yayınlarının hepsi var.kopyala yapıştır yapabilirsin...... ;)

drfuhrer

Alan ford, Java ve Mister No adlı dostlara tşk ediyorum.

Aldığım son karar şu:

Tay takım elimde. Lal yayınlarını da sipariş ettim. Lal'leri okuyacağım, Ttay'ları ise görsel olarak dursun diye tutacağımm kütüphanede.. Maliyetli olacak ama napalım.

Ne yardan geçebildim; ne de serden....