BİR SORU: Neler oluyor ?

Başlatan yalcinerol345, 19 Eylül, 2011, 18:46:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

Düzensiz yayınlardan şikayet ederken Ağustos ayından bu yana yayınlar kesildi. Oğlak bile gecikmeli yayın çıkardı.

Kimse de problemin ne olduğunu söylemiyor.

Forumdan öğrendiğime göre Hoz, Marmara ve 1001 Roman sonunda yayınlarını çıkaracak ama Gerekli Şeyler'den hiç haber yok.

Sorum şu; Çizgiroman dünyasında neler oluyor ?

darkwood

Daha önce yayınevlerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda, kağıt sıkıntısından bazı yayınlarda Ağustos ayında aksama olmuştu.

Bu ay sonu veya Ekim başı gibi bu aksayan kitapların raflarda yerini almasını ümitle bekliyoruz.  ::)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Sorun şu

1- Yayınlar Fuat beyin sinirinden de anlaşıldığı üzere eskisi gibi satmıyor (Kar oranı azaldı )

2- Yayınları yayınevleri fuara yetiştirmeye çalışıyor

3- Piyasa tıkanma noktasında galiba

4- Türlü bahanelerle (Kağıt sıkıntısı, dağıtım sorunu....vbg) yayınlar geciktiriliyor.

Benim anladığım bu sizce...... ???

FerdiFon

Bence de yayınlar Ekim Ayına bilerek sarkıtılıyor.

Fuarda show yapmak, çizgi roman dostlarının karşısına bol malzeme ile çıkmak ...

İnşallah bizler bu show'dan bol bol nasipleniriz   :)

rumar80

Maalesef bu tür nedenlerle çizgi roman okuyucusu da düzenli bir yeni yayına sahip olamıyor.  >:(

ümitkr

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 19 Eylül, 2011, 18:46:37
Düzensiz yayınlardan şikayet ederken Ağustos ayından bu yana yayınlar kesildi.Oğlak bile gecikmeli yayın çıkardı.Kimse de problemin ne olduğunu söylemiyor.Forumdan öğrendiğime göre Hoz ,Marmara ve 1001 Roman sonunda yayınlarını çıkaracak ama Gerekli Şeyler'den hiç haber yok.Sorum Şu;Çizgiroman dünyasında neler oluyor?

Benim gözlemlediğim:

1 - Marmara Çizgi Dükkan açtı Nişantaşı'nda
2 - Gerekli Şeyler iki defa üst üste dünyanın parasını harcayıp taşındı
3 - HOZ yayınevini kapatmayı düşünürken yeniden döndü
4 - 1001 Roman üç katlı bir yerden tek kata taşındı ve bir de depo tuttu
5 - Prestij yeni dükkan açtı ve ciddi bir kriz atlattı

Galiba yaz da girince araya "okur sayısı azalır bari şu işlere ağırlık verelim" dediler... Bilemiyorum. Dünyanın parasını harcadıkları kesin. Dilerim kışla birlikte toparlar yayınlara kaldıkları yerden düzenli devam ederler... Fuar... Varsın bunun başlangıcı Fuar olsun... :0)

rumar80

Çok ilginç tesbitlerde bulunmuşsun Ümit. Ama merak ettiğim HOZ gerçekten döndü mü?

altay1944

Ben bol güneşli, suyla haşır neşir bir bölgede yaşıyorum. Yerleşim yerine çok sayıda yabancı turist gelir.

Bizim yerli turistler güneş altında suyun keyfini çıkarırken, o sıcakta yabancılar geçer bir şemsiyenin altına açar kitabını bir güneşlenir bir suya girer bir okur.

Sanırım yayıncılar bizim kimliğimizi iyi analiz etmişler ki bizimkiler yazın kitap almaz en iyisi biz kışı bekleyelim diye işi hafiften alıyorlar.

Göreceksiniz ilk karlarla kitaplar sıcağı sıcağına raflarda yerini alacak. Bol yağışlı günler dilerim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: altay1944 - 19 Eylül, 2011, 19:33:01
Ben bol güneşli, suyla haşır neşir bir bölgede yaşıyorum.Yerleşim yerine çok sayıda yabancı turist gelir.Bizim yerli turistler güneş altında suyun keyfini çıkarırken o sıcakta yabancılar geçer bir şemsiyenin altına açar kitabını bir güneşlenir bir suya girer bir okur.Sanırım yayıncılar bizim kimliğimizi iyi analiz etmişlerki bizimkiler yazın kitap almaz en iyisi biz kışı bekleyelim diye işi hafiften alıyorlar .Göreceksiniz ilk karlarla kitaplar sıcağı sıcağına raflarda yerini alacak.Bol yağışlı günler dilerim.

Evet doğru bi tespit ben otelde çalıştığım için biliyorum.

Otele gelen müşteriler havuz kenarında güneşlenirken hep kitap okuyorlar.

Yayıncılar bunun için mi çizgi roman çıkarmıyorlar bilmiyorum ama bu günlerde hepsinde bi sinir var.

Hayırlısı diyelim. İnşallah kışa işler düzelir.... :o

ümitkr

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Eylül, 2011, 19:27:01Çok ilginç tesbitlerde bulunmuşsun Ümit. Ama merak ettiğim HOZ gerçekten döndü mü?

Fotoğrafı kaybetmişim :(

Valla Umar, geçen aydı galiba Büyülü Rüzgar'ın kapısındaki ambalajlı Judas kolilerini çekmiştim. Hoz imzalı... Döndü gibi gelmişti.

Bana ona istinaden söyledim. Yoksa aldığım bir duyum yok ne desem yalan.

DAMPYR

Alıntı yapılan: ümitkr - 19 Eylül, 2011, 19:55:07
Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Eylül, 2011, 19:27:01Çok ilginç tesbitlerde bulunmuşsun Ümit. Ama merak ettiğim HOZ gerçekten döndü mü?

Fotoğrafı kaybetmişim :(
Valla Umar Geçen aydı galiba Büyülü Rüzgar'ın kapısındaki ambalajlı Judas kolilerini çekmiştim. Hoz imzalı... Döndü gibi gelmişti bana ona istinaden söyledim. Yoksa aldığım bir duyum yok ne desem yalan.

Hoz dönseydi Büyülü Rüzgar bize buradan müjdeyi verirdi..... :(

rumar80

Benim bildiğim İlyas HOZ'un arşivinden ciddi alış veriş yapıyor ve satıyor. Sevgili Ümit'in gördüğü de bu olabilir.