Eski çizgi roman yayıncılarına vefa...

Başlatan caretta, 06 Ekim, 2011, 00:42:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Sergio Bonelli'nin vefatına ben de üzüldüm. Forumumuzda da epey taziye mesajları yayınlandı.

Benim aklıma bizim Bonelli'lerimiz takıldı. Bonelli 60 yıldan fazla bizlerin hayal dünyalarımızı zenginleştirdi.
Peki bu ç.r.'ları Türkçe'mize kazandıran yayıncılar ? Bir çoğu misyonunu tamamlayamadan yayın hayatından çekildiler.

Ceylan Yayınları'ndan, Tay'dan, Bilka Yayınevi'nden, Aksoy, Galaksi, Alfa gibi yayınevlerinden ç.r.dünyamızda bir hoş seda kaldı.

Bu yayınevlerinin sahipleri, sorumlu müdürleri, kapak ressamları, çevirmenleri, dağıtıcıları şimdi ne yapıyorlar acaba?
İlk aklıma gelenler: Erdoğan Egeli (1983 de öldü), Osman Egeli, Çetin Karakoç, İlhami Alpagut, Galip Yavaşça
Ertuğrul Ürer, Turgut Sağıroğlu, Necattin Sinanç, Arslan Şükür, Ömer Muz, Sezen Yalçıner, Suat Yalaz ve adını yazamadığım birçok kişi.

Bu kişilere ulaşılsa, çizgi roman yayınlama öykülerini anlatmaları istense, ç.r. yayınlayıp satmaktan ne kazandıkları,ne kaybettikleri sorulsa, ne güzel olurdu. Hatta,bazı ç.r.boş olan iç kapaklarına bu kişilerle yapılan ropörtajlar konsa ne güzel olur. Bizlere 1960'lardan beri o güzelim ç.r.'ları kazandıran kişilere vefa borcumuzu öder, gönüllerini okşarız.
Caretta.

s.b

Eski Çizgi roman yayıncılarımıza ulaşmak pek kolay olmuyor galiba. Aslında o eski yayıncılara ulaşmak ve röpörtaj yapmak için ben birisini tanıyorum. Kendisi forumumuzun yüz akı bir arkadaşımızdır. Röpörtaj uzmanımıza saygılarımızı sunuyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 14 Temmuz, 2013, 20:10:42
Eski Çizgi roman yayıncılarımıza ulaşmak pek kolay olmuyor galiba. Aslında o eski yayıncılara ulaşmak ve röpörtaj yapmak için ben birisini tanıyorum. Kendisi forumumuzun yüz akı bir arkadaşımızdır. Röpörtaj uzmanımıza saygılarımızı sunuyorum.

Sensin formun yüz akı Sami baba keşke imkan olsada ulaşabilsek sorularımızı sorsak ne anılar çıkar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Bu insanlara ulaşabilsek çok güzel muhabbetler yapabiliriz. Araştırmak lazım. Nerededirler ne yaparlar şimdi acaba.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

connyapku

caretta

Bu başlığı ben açmıştım.Eğer hayata geçirilirse çok güzel olur.Ayvalık'ta yaşayan Haşim Öz Kit Taylor'u yayınlamaya
başlamadan Ceylan Yayınları sahibi rahmetli Erdoğan Egeli'nin oğlu Osman Egeli ile temasa geçmişti.Haşim Bey bu
konuda yardımcı olabilir.Ayrıca Süper Teks (1970-1977)yayıncısı Çetin Karakoç da Ayvalık'ta yaşıyor.Sezen Yalçıner,
İlhami Alpagut belki de İstanbuldadırlar.En azından telefon rehberinden bulunabilirler...

DAMPYR

Özellikle birçok çizgi romanı bize sevdiren Sezen Yalçıner bulunup bir raportaj yapılabilirse çok iyi olur... 8) :D ;)

TAY YAYINLARI SEZEN YALÇINER
TAY YAYINLARI SEZEN YALÇINER Şirketi FİLM,DİZGİ VE KLİŞECİLİK sektöründe Faliyet göstermektedir. Şirket Bünyesinde 36 Çalışan Vardır.
Faaliyet Alanları
OFSET BASKI İŞLERİ.
Adres Bilgileri
KLODFARER CADDESİ 16/3 CAĞALOĞLU EMİNÖNÜ, İSTANBUL Turkey 0
İletişim Bilgileri
Şirket İsmi : TAY YAYINLARI SEZEN YALÇINER
Telefon : (+90) 212 522.45.32
Fax : (+) ..
Web Sayfası :