Tapınak - Marmara Çizgi

Başlatan tommikser, 24 Ekim, 2011, 13:14:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Marmara'nın yayınlayacağı çizgi roman'ın reklamına bayide bakarken, Avcılar isimli bir çr'nin arkasında gördüm ve şaşkınlık geçirdim.

Hemen baktım resimlerine falan güzel bir yayına benziyor. Hayırlı uğurlu olsun hepimize ;D

Kapak resmi sanırım bu olacak. İç sayfalar ise:

Bu kelimenin sözlük anlamı  ise tapınak veya mabet olarak geçiyor. Konusunu hayli merak ettim.

hanac

Bunu biri TR de yayınladı mı şimdi Güneş ??

Avcılar isimli çr ne ??

Marmara'nın yayınlayacağı çr'nin reklamı ne ??

Neler oluyor ??

Hiç bir şey anlamadım.

Tipik Güneş Semerci durumları.  :)

drfuhrer

Oyun dünyasıyla ilgilenen var mı aranızda bilmiyorum ama; kareler 'tomb raider' tarzı bir konuya işaret ediyor.

Sadece ''Lara'' eksik...

tommikser

Şöyle bir bayiiye girdim abi. 35-40 sayfalık türk yapımı  kötü çizilmiş ve renklendirilmiş bir çr olan avcılar isimli çr rafta duruyordu.

Kuşe kağıda tay formatından biraz daha büyük bu yayında gerekli ve marmaranın reklamı vardı.

Sanctuaire için yakında ibaresini görüp şaşırdım ve sevindim, Avcılar umarım çok satar. Bu yayına da şimdiden başarılar.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Ekim, 2011, 13:34:22
Avcılar umarım çok satar. Bu yayına da şimdiden başarılar.

Peki kim yayınlamış bu Avcılar'ı ?

pearl jam

Bu kitap müjdelenen çizgi romanlar bölümünde var ve uzun süredir beklediğim bir çizgi roman. Arada ne oldu diye sormaya yeltenip isminin nasıl yazıldığını araştırmaya üşendiğimden sormuyodum  ;D

Güneş'in mesajından ben de pek bir şey anlamadım bu arada, açıklama bekliyoruz :)

Edit : Açıklama gelmiş bile

HacıGeraltEmmi

Cevapsız sorular yanıt bekliyor hala ;D Araştırmacı gazeteciliğe soyundun madem tam yap Güneş ;D

Avcılar'ı kim yayınlamış, ne zaman yayınlamış, Marmara'nın bu tanıtımı geçen yıllara ait olabilir mi?

tommikser

Abi sizin yüzünüzden almayacağım bu yayını alacağım ;D

Hiç duymadığımız bir yayın evi tam hatırlamıyorum ama yayın evi kendi adını vermiş bakar en kısa zamanda bilgilendiririm.

Yayın daha yeni gelmiş bu arada, fiyat ise 5 TL.

pearl jam

Güneş bey YKY ile bir görüşme yapacaktınız o ne oldu acaba? yakalamışken soralım :)

HacıGeraltEmmi

Yerli yeni eserlerin çoğalabilmesi için bu tür yayınların alınması gerekir. En fazla 5 TL kaybetmiş oluruz ama yerli üretim çok şey kazanır.

İyi işlerin de yayınlanabilmesi için yayıncıya ve hazırlayanlara moral olur daha hevesli çalışarak daha güzel işlere imza atarlar diye düşünüyorum.

Fiyatı da gayet makulmüş ilk gördüğümde bende alacağım. ;)

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 24 Ekim, 2011, 13:36:38
Bu kitap müjdelenen çizgi romanlar bölümünde var ve uzun süredir beklediğim bir çizgi roman.

Faik haklısın. Sanctuaire müjdelenen çr lar içinde var.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2805.msg18426.html#msg18426

Müjdesi verileli çok uzun süre olmuş demek ki, bende unutmuşum.  :)

Sinan Başak

Alıntı yapılan: designer73 - 24 Ekim, 2011, 13:56:44
Yerli yeni eserlerin çoğalabilmesi için bu tür yayınların alınması gerekir. En fazla 5 TL kaybetmiş oluruz ama yerli üretim çok şey kazanır.

İyi işlerin de yayınlanabilmesi için yayıncıya ve hazırlayanlara moral olur daha hevesli çalışarak daha güzel işlere imza atarlar diye düşünüyorum.

Fiyatı da gayet makulmüş ilk gördüğümde bende alacağım. ;)

Mantık olarak çok doğru ama bu olay bizim ülkemizde maalesef böyle işlemiyor. Destek için alınan kötü yayınlar, yayıncıyı şevke getirip daha iyilerini basmaya iteceğine, tam tersi ne bassam bunlar destek için alıyor düşüncesiyle ucuz, kötü yayınlar yayınlamasına sebep oluyor.

bkz. : Wells Fargo, v.b....

drfuhrer

SİNAN ARKADAŞA HARFİYEN KATILIYORUM...

HacıGeraltEmmi

Maalesef işin o boyutuda var tabiki. Kastettiğim sırf çizgi roman çıksın diye her çıkanı almak değildi.

Yerli üretimde yeni nesil sanatçıların ortaya çıkabilmesi için destek gerektiği de bir gerçek. Ben daha çok çizgi roman sanatçısı olma yolunda çaba gösteren kişileri düşünerek yazdım. Yeni bir Suat Yalaz, Sezgin Burak çıkarmak istiyorsak...

tommikser

Valla abi bir Suat yalaz kadar iyi konu ve çizim olsa dediğin gibi alınabilir.

Yalnız alırsan göreceksin biraz hayal kırıklığı olabilir.