Tapınak - Marmara Çizgi

Başlatan tommikser, 24 Ekim, 2011, 13:14:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Sevgili Güneş, Suat Yalaz'da bir kitapla Suat Yalaz olmadı. İlk yayınlanan maceraları ile dönem içerisindeki olgunluk dönemi maceralar bir değildir. Her şey zaman içerisinde gelişir.

O dönemlerde yetişen sanatçılar şans bulmuşlar ki üretebilmişler, daha ileriye doğru kendilerini geliştirebilmişler. Bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın lütfen. Derdim kıyaslama yapmak değil. Yeni sanatçılar görmek istiyorsak şans vermeliyiz diye düşünüyorum. Alıp-almama herkesin kendi tercihi tabiki :)

rumar80

Tüm çizerlerde böyle değil mi? Galep'in ilk Tex'lerine bir bakın. Red Kit'e, ya da Asterix'in ilk sayılarına ne demeli. Birinr güveniyrsanız sabır önemlidir. Zaten son kararı okuyucu verecektir.

Peyami

Bu üçlemenin ilk albümünü okumuştum. Çizimleri ve senaryosuyla  hoşuma gittiğini söyleyebilirim.
Hatta bir ara "Bir film bir çizgiroman" diye bir yazı hazırlarken bunu yazmayı düşünmüş sonra vazgeçmiştim.
Umarım kaliteli bir baskı hazırlanır.

hanac

Alıntı yapılan: Peyami - 24 Ekim, 2011, 17:50:51
Bu üçlemenin ilk albümünü okumuştum. Çizimleri ve senaryosuyla  hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

Konusu ne acaba ? Kısaca bahsedebilir misin ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 24 Ekim, 2011, 18:05:07
Alıntı yapılan: Peyami - 24 Ekim, 2011, 17:50:51

Konusu ne acaba ? Kısaca bahsedebilir misin ?

Lafı ağzımdan aldın hanaç bende şimdi onu soracaktım.... ;D

HacıGeraltEmmi

Google translate yalancısıyım ;D

Suriye sahillerinde USS Nebraska adlı gözetleme denizaltısı kaynağı belli olmayan bir imdat çağrısı alır. Derinliklerde eski bir tapınağın devasa kalıntıları gibi görünen bir yapı ve eski bir Sovyet denizaltısının kalıntılarını keşfederler. Sonrasında ise sıradan bir gözetleme görevi cehenneme dönüşecektir. Korku ve gerilim yüklü fantastik bir macera.

Bir örnek sayfa da benden :)

[IMG]http://www.hizliupload.com/di-MP2C.jpg[/img]

Senaryo : Dorison, Xavier
Çizim : Bec, Christophe
Renk : Reyes, Homer

DAMPYR

Alıntı yapılan: designer73 - 24 Ekim, 2011, 19:20:53
Google translate yalancısıyım ;D

Suriye sahillerinde USS Nebraska adlı gözetleme denizaltısı kaynağı belli olmayan bir imdat çağrısı alır. Derinliklerde eski bir tapınağın devasa kalıntıları gibi görünen bir yapı ve eski bir Sovyet denizaltısının kalıntılarını keşfederler. Sonrasında ise sıradan bir gözetleme görevi cehenneme dönüşecektir. Korku ve gerilim yüklü fantastik bir macera.

Bir örnek sayfa da benden :)

[IMG]http://www.hizliupload.com/di-MP2C.jpg[/img]

Senaryo : Dorison, Xavier
Çizim : Bec, Christophe
Renk : Reyes, Homer

Tam benlik desene........ ;D ;D ;D

drfuhrer

Peyami

Alıntı YapKonusu ne acaba ? Kısaca bahsedebilir misin ?

Arkadaşlar Google translate konuyu kabaca vermiş. Genel olarak doğrudur.

Biraz "Raiders of the Lost Arc", biraz "Alien 1", biraz "Sanctuary" biraz da "Cave" filmlerinin karışımı sayılabilecek, hem senaryosuyla hem de resimleriyle kaliteli ve sürükleyici bir çizgiroman. Meraklısı kaçırmasın. Hele ciltli basılırsa tadından yenmez. 

Üstelik bizim piyasa için nadirattan sayılır.

pearl jam

Kardeş siteden edindiğim bilgiye göre Marmara Çizgi tarafından uzun süre önce müjdelenen Sanctuaire ( Sanctum ) Şubat - Mart gibi çıkıyormuş.

HacıGeraltEmmi

Umarım Bouncer gibi yapmazlar ::)

kalidor

Erdem Bey Conan klaisklerde küçülteceğim diyorsa niyeti çoktan bozmuştur. Büyük ihtimal Bouncer gibi yayınlanır.
Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ocak, 2013, 14:54:22
Erdem Bey Conan klaisklerde küçülteceğim diyorsa niyeti çoktan bozmuştur. Büyük ihtimal Bouncer gibi yayınlanır.
Conan Klasikler devam mı edecek yani?

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 25 Ocak, 2013, 14:55:32
Conan Klasikler devam mı edecek yani?

Küçülecekse benim için devam etmeyecek...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Ocak, 2013, 15:11:04
Küçülecekse benim için devam etmeyecek...
Bu yapılanlar ufak tefek görülebilir çoğumuz için ama yayıncıların bu tür tercihleri beni çizgi romandan soğutmaya başladı.
"İstemem,eksik olsun.."