Zagor'da Önemli Karakterler

Başlatan DAMPYR, 27 Ekim, 2011, 19:55:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkdinho

Hellingen forever derim başka da bir şey demem.
The Right Man When Things Go Wrong

caretta

Bu düşmanlar birçok macerada tekrar tekrar ortaya çıktılar. En son nerede görüldüler ? Kimler öldü ?
Bunları belki de bilgisayar ortamına kaydeden üyelerimiz vardır ?Zagor Klasik maceralar da epeyce ilerledi.
Bu sayılar da referans gösterilebilir. Ben merhum ve yaşayan düşmanlardan hatırladıklarımın isimlerini yazıyorum. Arkadaşlar katkı koyar da bu düşmanlarda nerede kalmıştık yazarlarsa güzel bir konu olur.
Zagor'u merak eden arkadaşlara da referans olur.

İşte düşmanlar:

Vampir Baron Rakosi

Gitar Jim

Mortimer

Tek Gözlü Jack

Bimbo Sullivan

Kandrax

Hellingen

Kontes Ylenia Varga

Wendigo

kuzguncuklu

Bu zagorun düsmanlarindan hangileri ölmüstür.?

Gambit

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 01 Haziran, 2012, 20:54:07
Bu zagorun düsmanlarindan hangileri ölmüstür.?

yok oyle bir sey hocam

DC ve Marvel, bitmek bilmeyen, "crisis, dead of, return of" hikayelerini kimden esinlendi de oldurup canlandirip  duruyorlar karakterleri  saniyorsunuz  ;D

hanac

Tek Gözlü Jack öldü diye biliyorum.

Gambit

Alıntı yapılan: hanac - 01 Haziran, 2012, 21:18:03
Tek Gözlü Jack öldü diye biliyorum.

hacim, onun olmesi, henuz macera bulma SIKINTISINA dusmedigi icindir bonelli nin. Ne zaman baslari SIKISSA, o zaman canlandirilir o merak etme  ;)

kuzguncuklu

zagor düsmanlarindan bimbo sullivan korku kasabasi macerasinda tutuklandiktan, sonra hangi zagor macerasinda bir daha ciktimi?

DAMPYR

Zagor severler daha iyi bilir ama sanırım çıkmadı... ::) ??? ;)

kuzguncuklu

Yeni zagor cizgi sayisi 76 mahkumlar batagi macerasinda bimbo sullivan ortaya cikiverdi ne ilginctir bende soruyordum bimbo sullivan hangi maceralarda gecti diye.Bu 4 sayilik macerada 79. sayisinda (güney sulari ) nda  bimbo sullivani kaybettigimizi bildiriyorum.Topragi bol olsun.Darisi mortimer in basina dilegiyle ....

hanac

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 24 Aralık, 2012, 15:45:17
zagor düsmanlarindan bimbo sullivan korku kasabasi macerasinda tutuklandiktan, sonra hangi zagor macerasinda bir daha ciktimi?

Sanırım bu tür soruların cevabını Eren Paykal'ın "Zagor'da Kim Kimdir ?" de bulmak mümkün.

Yanlış anlamayın, niye sordunuz diye yazmadım, daha net cevaplar alabilmek için.

kuzguncuklu

Bir daha sormam darildim. saka saka

caretta

Zagor'un Dostları:

Zagor'un dostlarını listeleyim dedim. Gördüm ki Zagor'un pek öyle güçlü etkili, yetkili dostları oldukça sınırlı.
Maceralarında yer alan bazı yan karakterler oldukça matrak tipler. Bazı dostları 1-2 macerada görülmüşler.
Bazıları ölmüşler. Avcı epeyce dostları var ama bunların içinde öne çıkan bir tek Doc Lester var.

Kızılderililer açısından portföyü oldukça zengin. Bunların içinde kalabalık ve sözü geçen kabile reisleri var.
Ben kendi değerlendirmeme göre bu "dostları" sıralıyorum. Sıralamadaki hanımlar öyle bildiğiniz "dost"değiller.
Zagor'un kısa süreli aşk yaşadığı hatunlar.

1. Tonka
2. Albay Norman Perry
3. Kış Yılanı
4. Dörtgöz
5. Andrew Cain
6. Kiki Manitu
7. Kaptan Fishleg
8. Sullivanlar
9. Wandering Fitzy
10. Manetola
11. Liberty Sam
12. Profesör Adolfo Verybad
13. Tawar
14. Lord Richard "Beau"Whyndham
15. Piotr Bezukoff
16. Doc"Lester
17. Gitar Jim
18. Nat Murdo
19. Baron İcaro La Plume
20. Drunky Duck
21. Lapalet Kontu (Raymond Dusmenil)
22. Bat Batterton
23. Kazmakürek Bill
24. Trampy
25. Gambit
26. Frida Lang
27. Virginia
28. Doktor Metrevelic
29. Ramath
30. Albert Parkman
31. Kaptan Honest Joe
32. Kral Guthrum

Avcı arkadaşları Chapman, Boston Jack, WalterDoney, Jim Baker ve Rochas'ı listeye almadım.
Bunlar Yıllık Avcılar Toplantılarının demirbaş tipleri. Listede tartışmalı "dostlar"varsa düzeltelim.

hanac

Zagor bölümünü hareketlendiren Atilla Abi'ye teşekkürler.

Sayesinde Ortadoğu ve Balkanların en büyük Teks arşivini oluşturduk, sıra Zagor'da.  :)

Nat Murdo, Verybad falan bunlar düşman sınıfına girmez mi ?

pizagor

Going going de dostlardan sayılmaz mı :P
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Nat Murdo'yu pek bilemiyorum Hasan Bey.
Profesör Verybad genellikle çalışmalarını bir kalede askerlerin gözetimi altında yapıyor.
Öyle Hellingen gibi halk düşmanı, Zagor'dan ölümüne nefret eden bir bilim adamı değil.
Buluşları zaman zaman kötü insanların eline geçse de öyle büyük etki yapacak şeyler değiller.
Zagor'a da daima olumlu yaklaşan ve yardımcı olmaya çalışan birisi.
Kesinlikle öyle şeytan zekalı, kötülüğe odaklanmış birisi değil.
Buluşları da fazla gelişmeye fırsat bulamadan yok olup gidiyor.