Shang-Chi Sevenler Derneği (SCSD)

Başlatan hanac, 04 Kasım, 2011, 22:42:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 21 Ağustos, 2014, 00:04:41
Çizgiliköstebek abimizin mizah anlayışına güvenerek;  :)

Rahat bir 6 veya 7 sene öncesi. İş çıkışı Beşiktaş'dan vapura binmişim, kadıköy'e gidiyorum.
Vapurun üst katına çıktım, Alman baskısı Shang Chi'mi açtım okuyorum.

Birden karşımdan bir ses yükseldi: "Bu arkadaş Kung Fu'nun efendisi değil mi ?"
Kafamı kaldırıp baktım; karşımda oturan adam gülümseyerek bana bakıyor. Evet, dedim.
"Bir aralar ne çok okurdum, bunu Almanya'da. Türkiye'de basılıyor mu? Sana çay söyledim, al iç, ben de şu elindekine biraz bakabilir miyim?"
Olur abi, al bak, ben de çay içeyim." Mevzu böyle devam etti, kadıköy'e kadar Shang Chi şöyleydi, Shang Chi böyleydi...

Bu anıdan çıkarılacak üç sonuç:

1. Bir kere Shang Chi okuyan, Kung Fu'nun efendisini asla unutmaz...
2. Shang Chi okuyanlar birbirlerini görünce en azından oturup karşılıklı bir çay içebilirler...
3. İyi bir Shang Chi okuru, birinin elinde bir Shang Chi görünce, illa bir eline alıp dokunmak ister, yoksa çatlar...

Sizi alkışlıyorum beyefendi. Gerçek bir Shang Chi seversiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Shang-Chi derneğinde nitelikli paylaşımlarımızla aranızda olmaya devam ediyoruz,

Shang-Chi ve Batman işbirliği

Çok Önemli Not: Derneğimizde kayıtlar 7/24 devam etmektedir. Geç kalmadan üye olun.

hanac

Shang-Chi derneğinde nitelikli paylaşımlarımızla aranızda olmaya devam ediyoruz,

Shang-Chi'nin Marvel Now'da ki görünüşü

Çok Önemli Not: Derneğimizde kayıtlar 7/24 devam etmektedir. Geç kalmadan üye olun.

hanac

Çizgiliköstebek abimizin bu başlığı nasıl olsa okumadığını bilerek  :)

Bugün SCSD'nin isimsiz savaşçılarından biri İlker'in dükkânını bastı.

Çok net ve kendinden emin hareketlerle dükkanı dolaştı, kısa bir "Niye Shang Chi basmıyorsunuz" sohbetinin ardından dükkândan ayrılmaya yeltenirken, İlker büyük bir hata yapıp basılan diğer kitaplardan bahsetti.

Adam biraz dinledikten sonra eliyle kırlaşmış saçlarını düzeltip şöyle sordu: Ayda kaç çizgi roman basıyorsun ?

İlker: 7 veya 8 tane.

Adam "Bu çoluk çocuk kitaplarını boş ver, zaman harcamana gerek yok; ayda 8 Shang-Chi bas, gelip hepsini alırım merak etme" deyip çıktı.

Yüzümde bir sırıtışla İlker'e dönüp: "Kung Fu'cu" bir Shang-Chi okuruna sessizce yaklaşmak ne kadar tehlikeli gördün mü ? dedim.

İlker, bedenini saran titremeyi biraz bastırıp "Hepiniz mi manyaksınız oğlum" dedi.

"Hepimiz" dedim.

Konu kapandı.

Kıssadan hisse:
Shang-Chi okumak için sabırsızlanan bir SCSD üyesine başka kitaplar önermek ...
En azından sakin sakin oturan Shang-Chi'nin masasına çarpıp önündeki soğuk ayranı dökmek kadar tehlikelidir.
Yapılması hiç tavsiye edilmez...

hanac

Mrtekin

Shang chi, mortal kombattaki, liu kangı andırıyor. :)

Fatality si var mıdır?
They drew first blood...

hanac

Mrtekin

Shang chi, max, den şöyle daha kanlı birşey?

Bu kesmedi :)
They drew first blood...

hanac

dean

Shang-Chi Sevenler Derneğini sevince boğacak bir haber geldi. Secret Wars-Battleworld kapsamında yeni limited, 4 sayılık Master of Kung-Fu serisi duyuruldu.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 03 Şubat, 2015, 12:41:29
Shang-Chi Sevenler Derneğini sevince boğacak bir haber geldi. Secret Wars-Battleworld kapsamında yeni limited, 4 sayılık Master of Kung-Fu serisi duyuruldu.

Mükemmel bir haber, dernek olarak çok sevinçliyiz.

Bu yeni yayının çıkmasına bu derneğin baskıları neden oldu diyebiliriz.

Marvel daha fazla direnemedi.  :)

Mrtekin

Abi, bu baskıyı Thorgal Kah Aniel için de kursan ya :)

Köstebek'le, "soda" içip mevzuyu erteliyosunuz.. :)
They drew first blood...

yunusmeyra

SCSD olarak kuzey amerika piyasasından istediğimiz sonucu aldık,master sifu Hanac :)
                                                                                                                          5 no'lu üye
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 03 Şubat, 2015, 15:12:09
Köstebek'le, "soda" içip mevzuyu erteliyosunuz.. :)

Yok durum değişti.

Alınan son ekonomik tedbirler gereği pasajda Köstebek abi çay bile ısmarlamıyor.

Yukarıda bir cafe de tanesi 2 TL den (küçük bardak) çay içiyoruz.  :)

Mrtekin

Sen de mi Köstebek Ağabey?

O halde yıkıl Sezar... :)
They drew first blood...