Ödüllü Kasım 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Kasım, 2011, 20:45:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: V - 16 Kasım, 2011, 20:01:30
Aşk Gemisi(Love Boat)

Hatırlamazmayım, Aşk gemisi güzel bir diziydi, fakat çok geç saatlerde oynuyordu.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Eleman bir stingray kullanırdı ve yardım ettiğine karşılık olarak "ileride ben de senden bir iyilik isterim" derdi ama kısa sürdü

rumar80

Baretta'yı oynayan Tony Blake daha eşini öldürmek suçu ile tutuklanıp yargılanmıştı.
  Kevin Spacey ilk çıkışını wiseguy dizisinde silah kaçakçısı ve kız kardeşi ile  ilişkide olan Mel Profit rolü ile yapmıştı.
  Aşk gemisi bu kadar tutunca ülkeleri gezip oralarda bölümler çekilmiş ve ülkemize de uğramışlardı.
  San Fransisco sokaklarında son sezonda Michael Douglas diziden ayrılmış (öldürülmüş) yerine Galactica'nın Apollo'su Richard Hacht gelmişti.
  Savaş ve anıların öncesinde savaş rüzgarları (winds of war) adlı dizi vardı.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Kasım, 2011, 20:27:29
  Baretta'yı oynayan Tony Blake daha eşini öldürmek suçu ile tutuklanıp yargılanmıştı.
  Kevin Spacey ilk çıkışını wiseguy dizisinde silah kaçakçısı ve kız kardeşi ile  ilişkide olan Mel Profit rolü ile yapmıştı.
  Aşk gemisi bu kadar tutunca ülkeleri gezip oralarda bölümler çekilmiş ve ülkemize de uğramışlardı.
  San Fransisco sokaklarında son sezonda Michael Douglas diziden ayrılmış (öldürülmüş) yerine Galactica'nın Apollo'su Richard Hacht gelmişti.
  Savaş ve anıların öncesinde savaş rüzgarları (winds of war) adlı dizi vardı.

evet aşk gemisindeki yolculardan biri ünlü bir hırsızdı bizim ülkemizdeki bölümde topkapı sarayındaki kaşıkçı elmasını çalmaya geliyordu....ahhh ahh hatıralarım canlandı TRT ne güzeldi ilk açıldığında başka bir kanala asla ihtiyaç duymazdık.hele o martı adası ve girdap beni en çok çeken dizilerdendi.daha yetmedi diyorsanız buyrun biraz daha bilgi :

http://www.cizgiliforum.net/showthread.php?p=177962

V

Mini dizilerden Kuzey ve Güney aklımda kalmış.Patrick Swayze vardı dizide..

"İstemem,eksik olsun.."

haysat

Kuzey ve Güney  dizisini bende büyük bir keyifle seyrederdim.
konusu savaş zamanını ve zencilerin haklarını almak içinverdikleri mücadeleyi anlatıyordu galiba.
Patrick Swayze  sevgilisini oynayan kişinin annesinin zenci olması gerilimi üst seviyelere çıkarmıştı.
Her hafta büyük bir heyacanla beklerdim.

Patrick Swayze'de bu dizi ile tanımıştım.
Anmadan geçmeyelim.Allah rahmet eylesin.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

yunusmeyra

özellikle java ve mister no'nun trt "diziler ve yapımlar dairesi başkanlığı" (tabii ki bürokraside böyle bir daire yok,uydurduk..)arşivi gibi "eksiksiz" bırakan listelerden sonra insan televizyon karşısında ne çok vakit geçirdiğini anlıyor..bunların hepsini ailelerimiz veya arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle oturup izledik..peki soru şu bu kadar diziyi ve yanında onlarcada filmi izleyen bizler abatmadan söylüyorum "binli" rakamlardaki çizgi romanları nasılda okuduk..bir de dikkat ederseniz ağırlık trt dizilerinde,ya şimdi..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

efendi

Alıntı yapılan: V - 16 Kasım, 2011, 18:32:29
Macgyver ve unutulmaz saç stilini de ekleyelim..

ayıla bayıla izlerdim ben bu diziyi tabi o zamanlar, bir çoğunuzun aksine, ben daha çocuktum. "vay be" "heyt be" "aslanım be" diyerek izlerdim; herhalde uğur gürsoy'un fırat tiplemesini gözünüzün önüne getirirseniz nasıl olduğumu anlarsınız:D
şimdi olsa bu dizinin kurgusundan ve görsel efektlerinden eminim hazzetmem ama her şeye rağmen o zamanların naifliği yeter be! ::)

rumar80

Alıntı yapılan: efendi - 17 Kasım, 2011, 11:51:56
şimdi olsa bu dizinin kurgusundan ve görsel efektlerinden eminim hazzetmem ama her şeye rağmen o zamanların naifliği yeter be! ::)

İlk Galactica'yı izlerken ben de "aman tanrım bu da ne be!!! Helal!!!" der dururdum. Hatta İngilizce kompozisyon dersinde en beğendiğiniz TV programı başlığında yazı bile yazmıştım.
Yıllar sonra Show TV kurulduğunda tekrar yayınlamaya başladı. Koşarak televizyonun başına geçtim. Çocukluğumun dizisine kavuşacaktım. Dizi başladı ve ben gene: "aman tanrım bu da ne be!!!" dedim ama neden bu sefer hayal kırıklığı idi. Yine de ilk tat başkaydı.

HacıGeraltEmmi

Ben çağa uydurulmuş yapımları daha çok beğenirim. Yeni Battlestar Galactica'yı en az 3-4 kez seyretmişimdir. Sanırım filmlerde özel efektleri sevdiğimden kaynaklı bir durum; eski halini şimdi seyretsem saçmalık gibi gelir büyük ihtimalle.

efendi

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Kasım, 2011, 13:38:28

İlk Galactica'yı izlerken ben de "aman tanrım bu da ne be!!! Helal!!!" der dururdum. Hatta İngilizce kompozisyon dersinde en beğendiğiniz TV programı başlığında yazı bile yazmıştım.
Yıllar sonra Show TV kurulduğunda tekrar yayınlamaya başladı. Koşarak televizyonun başına geçtim. Çocukluğumun dizisine kavuşacaktım. Dizi başladı ve ben gene: "aman tanrım bu da ne be!!!" dedim ama neden bu sefer hayal kırıklığı idi. Yine de ilk tat başkaydı.

eskilerde güzel olanları ait oldukları yerde bırakmak daha akıllıca. zamanında ufkumuzu açtı bu diziler amma ve lakin onların üzerinden neler neler geçmedi ki öğrendiğimizde ufkumuzu iki katına çıkarmasın! sinemada üç boyutlu avatarı izledi bu beden, tatmin sınırlarımız anbean genişlemekte. biz büyüdük ve kirlendi dünya ;D

hennessy

Alıntı yapılan: V - 16 Kasım, 2011, 18:32:29
Macgyver ve unutulmaz saç stilini de ekleyelim..

ayıla bayıla izlerdim ben bu diziyi tabi o zamanlar, bir çoğunuzun aksine, ben daha çocuktum. "vay be" "heyt be" "aslanım be" diyerek izlerdim; herhalde uğur gürsoy'un fırat tiplemesini gözünüzün önüne getirirseniz nasıl olduğumu anlarsınız:D

Severek izlediğim bir dizi daha a takımı gibi yayınlandığı an televizyonun başına geçip dalıp giderdim hey gidi günler heyyy
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Kasım, 2011, 20:13:06
Alıntı yapılan: V - 16 Kasım, 2011, 20:01:30
Aşk Gemisi(Love Boat)

Hatırlamazmayım, Aşk gemisi güzel bir diziydi, fakat çok geç saatlerde oynuyordu.

Annem anlatmıştı odada bir sehpa varmış köşesine kafamı vurmuşum çocuğuz işte yarmışız kafayı kanıyor ama ben bu diziye dalmışım hala onu izliyormuşum hakketten aşk gemisinin bendeki yeri başkadır.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Perpetual

Şu ana kadar adı geçen tüm dizileri sevmekle beraber özellikle "Kuzey ve Güney" dizisindeki Swayze'ın yeri ayrıdır benim için. Çünkü yıllarca adamı gerçek topal zannetmiştim. :).
7. Biriktirici

yunusmeyra

fantastik dizilerde"hayal adası"..parayı veren "hayalini" yaşar..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR