Yeni Bir Seri Geliyor : Brutal...

Başlatan pizagor, 21 Kasım, 2011, 13:14:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Benim blogdan...

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/11/yeni-bir-seri-geliyor-brutal.html

Newsarama.com'u incelerken bu çarpıcı çizimi görmemle (daha doğrusu yumruğun şiddetiyle kaslı şampiyonumuzun fırlayan gözünü görmemle), dudaklarımda 'Bu ne yavu!!!' kelimeleri, ilgili metne dalmam bir oldu...

Brutal, yazarlığını Joe Keatinge ve Frank Cho'nun birlikte yaptığı, çizimlerini de yine Frank Cho'nun üstleneceği bir çizgiroman... Brutal çizimine baktığımda ilk izlenimim sıradışı bir çalışmaya benzediği yönünde, sıradışı olması da açıkçası iştahımı kabartıyor...

Joe Keatinge ile yapılan bu uzun sohbetin Brutal temalı kısmından notlar :

Joe Keatinge : Brutal (Türkçesi gaddar – acımasız – sert) başlığı karakterden ziyade kitabın genel atmosferini tanımlayan bir sözcük. Tanıtıcı alıntıları inceleyen herhangi biri bu hususta kendimizi dizginlemediğimizi görecektir...

Joe Keatinge : Brutal ile ayrıntıları şimdilik kendimize saklıyoruz. Şu an için söylebileceğim, serinin kendine hedef olarak süper kahramanları ve süper kötüleri seçen Stone isimli bir kiralık katille ilgili olduğu. Gelgelelim bu kadının geçmişi, hikayenin gelişimiyle birlikte ve ilintili ilerliyor ki bununla ilgili ayrıntıları konuşmak için henüz erken...

Joe Keatinge : Her ne kadar cinayetler serinin adını haklı çıkarır şekilde aktarılacak olsa da aslında anlatacağımız hikaye bunlardan ziyade bu ölümlerin süper kahraman endüstrisine etkisi üzerine olacak. Bunların kredi kartlarını, çeklerini ödeyenlere ne oluyor, süper güçler için kim para sayıyor gibi hususlar...

Joe Keatinge : Brutal ne Frank'in ne de benim şimdiye kadar yazdığım herhangi bir senaryoya benzemiyor ve sırf bu nedenle Brutal'ın yazarlığını yaptığım her anın keyfini sürüyorum...

Bu arada Image Comics etiketli Brutal'ın raflara çıkış tarihi henüz belli değil, sadece 2012 bilgisi veriliyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

HacıGeraltEmmi

Kick-Ass veya Nemesis benzeri birşey olabilir mi acaba ??? Bol kanlı olacağı kesin ama :D