bir merak bir soru

Başlatan poe, 01 Aralık, 2011, 21:51:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poe

rahsan ekedal adında bir çizer adı dikkatimi çekti.
bu çizer türk mü?

hanac

Değilmiş, şöyle bir açıklama buldum.

Erkek olduğu da anlaşılıyor.

Rahsan Ekedal is a Los Angeles-based artist and comic book illustrator whose works include Solomon Kane v. 3, Creepy, and The Cleaners for Dark Horse Comics; Echoes and The Crazies for Top Cow Productions; and Warhammer for Boom! Studios. He studied illustration under Chuck Pyle at the Academy of Art University, San Francisco.

poe

:D tamam da nereliymiş?
daha önce omar dogan diye kanadalı bir çizerle karşılaşmış hatta gölge için röportaj bile yapmıştım.
adam kanada'da doğmuş büyümüş ve türktü. türkçe bilmiyordu sadece.

rahsan ekedal'da belki böyle bir abd vatandaşıdır diye düşündüm.
ama mısıra özel ilgisi var facebook ve twitter e bakınca. mısırlı da olabilir diye düşünüyorum.

teşekkür ederim araştırman için ;)

caretta

Altın Madalyon yayıncı,sahaf ve çizgi roman satışı yapan üyelerin bulunduğu belki de tek forum.Ben bu üyelerimizin
nicklerini yazıyorum.Kurumsal olarak değerlendirilebilecekleri için kim oldukları yazılabilir.Zaten çoğunu biliyorum ama adminlerimiz eksik bıraktıklarımı ve açık kimliklerini yazarlarsa sevinirim.
   Büyülü Rüzgar
   Demirbaş Yayıncılık
   Hipnoz
   İlke
   Kafkaesk
   Hacibabs
   Essegesse
   1001 roman
   Hozcomics
   Ozer
   Okta ?

hanac

Büyülü Rüzgar  - İlyas Erkul
   Demirbaş Yayıncılık - Cem Demirbaş
   Hipnoz - İlhan Yılmaz (Prestij Yayıncılık)
   İlke  -  İlke Keskin (Marmara Çizgi)
   Kafkaesk - Cenk Könül (Gon)
   Hacibabs - Tayfun Alemdağ (Meraklı Çizgi)
   Essegesse - Altan Gürdal (Kaan Comic, 1001 Roman)
   1001 roman - Fuat Aktüre ama artık foruma uğramıyor
   Hozcomics - Haşim Öz
   Ozer - İlker Özer (Özer Sahaf)
   michel - Mişel Simoni (Gerekli Şeyler)
   Jedmau - Ertan Ergil (JBC Yayıncılık)
   flaneurcomics   

caretta

Giraud-Charlier-Rossi çizimi olan ve Remzi Kitapevi tarafından 5 sayı yayınlanan 'Jim Cutlass' hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bu kişiler Blueberry'nin yazar çizerleri yanılmıyorsam. İçeriği ne western mi?

alan ford

Toplamda yedi sayılık serinin Türkçede maalesef sadece ilk beş sayısı yayınlandı. Son iki sayı için de pek umut yok gibi.

Konusuna gelince, Kuzey- Güney savaşı sonrasında geçen serinin baş aktörü Jim Cutlass , güneyli olmasına rağmen kuzeylilerin yanında çarpışmış bir subaydır. Savaş sonrası bir miras için New Orleans'a dönen kızıl kafalı cevval subayın başından geçen maceraları okuruz. Klasik bir western sayılmasa da western sevenlerin sevebileceğini düşünüyorum. Yarım kalmış bir seri olmasına rağmen gözü kapalı tavsiye ederim.

Charlier serinin ikinci kitabı tamamlanmadan ölünce, yazarlığı Giraud devralmış , Rossi'de seriye çizer olarak katılmıştır.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Teşekkürler Doğa Bey dostum.Kısmetse yakında İstanbul'a geldiğimde İlyas veya Tayfun Bey'de varsa bir inceleyeyim...