GROO Türkçe Yayımlansa Alır Mısınız ?

Başlatan pearl jam, 31 Ocak, 2012, 12:38:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Sergio Aragones' in barbar ve aptal kahramanı Groo Türkçe Yayımlansa alır mısınız?

Groo yıllar önce Alfa zamanında yayımlamıştı ama ona pek yayımlanma denilemez aslında. Orijinal çizimler özensiz bir şekilde kopyalanarak ( özenli olsa ne olacak gerçi ) bir anlamda korsan olarak yayımlanmıştı. Yine de o dönemin koşullarında bu kitaplar Groo' yla tanışmamıza vesile olmuştu.

Amerika' da halen güncel olarak yayımlanmaya devam eden bu gerçekten komik seri Türkiye' de hakettiği kalitede yayımlansa bir çok çizgi romandan daha çok tutacağını düşünüyorum.

Groo ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bkz :

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3088.msg22038.html#msg22038       

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Ben belki alırım.

Eski Groo'lar elimde var.

Ama onlar siyah- beyaz, renkli olarak çok hoş duruyor.

s.b

Belki alırım. Belki de almam. Yani bilemiyorum. Önce görmek ve sayfalarını aralamak lazım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Tarkan Kurt

hanac

Groo için gidişat iyi değil.

Kesin alırım diyenler (şimdilik) sadece % 17.

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ocak, 2012, 14:35:59
Groo için gidişat iyi değil.

Kesin alırım diyenler (şimdilik) sadece % 17.

Abi ben kesin alırımlarla belki alırımları toplamayı tercih ediyorum. O zaman sonuç % 75 çıkıyor  ;D  ;D

Bu belki alırım diyenler muhtemelen denemek için ilk sayıyı alacaklar ve bunların % 80 i Groo' nun hastası olacak ve devamını da alacak. Bu durumda genel toplamda forum içinde seriyi takip edenler yaklaşık olarak % 66 olacak. Bu da aylık anketlerde birinci olan kitapların satış oranına denk. Gördüğünüz gibi Groo' yu yayımlayacak olan yayınevinin paraya para demeyeceğini son derece bilimsel yöntemlerle kanıtlamış bulunmaktayım.  ;D Yayınevleri bu kıyağımı unutmasınlar  8)

altay1944

Kesinlikle almam.Bu yayın bolluğunda ve ayrıca fiyatlar tavan yapmışken çıkacak böylesi bir yayına para vermem ama alırım diyenede saygılıyım.Gerek bonellinin gerekse star comics'in daha ülkemizde yayınlanmamış o kadar güzel kitapları varken bu tür geçmişe dönük yayınlara pek sıcak bakmıyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pearl jam

Alıntı yapılan: altay1944 - 31 Ocak, 2012, 16:20:39
Kesinlikle almam.Bu yayın bolluğunda ve ayrıca fiyatlar tavan yapmışken çıkacak böylesi bir yayına para vermem ama alırım diyenede saygılıyım.Gerek bonellinin gerekse star comics'in daha ülkemizde yayınlanmamış o kadar güzel kitapları varken bu tür geçmişe dönük yayınlara pek sıcak bakmıyorum.

Sevgili altay1944, Groo geçmişe dönük bir yayın değil. Amerika' da halen Dark Horse tarafından yayımlanıyor.

HacıGeraltEmmi

Belki alırım seçeneğini işaretlediysem de, yayın durumuna göre (sert kapak, baskı kaitesi vs. unsurlar) %75 alırım.

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 31 Ocak, 2012, 14:55:18
Abi ben kesin alırımlarla belki alırımları toplamayı tercih ediyorum. O zaman sonuç % 75 çıkıyor  ;D  ;D

Erkeklerde belki demek hayır demekmiş, bayanlarda ise tam tersi.  :)

Oyları kullananların neredeyse tamamı erkek, sonuç Groo için iyi olmuyor.  ;D

DAMPYR

Duruma bağlı ilk sayıya bakarım hoşuma giderse alırım gitmezse almam.... ;D :)

Gambit

Basligi acarken icimden "isim olmaz" diye geciriyordum

bu secenegin oldugunu gorunce cok sevindim  ;D

pearl jam

Son durum

Kullanılan Oy sayısı : 28

Kesin Alırım................: 6  ( % 21.5 )

Belki Alırım.................: 15 ( % 53.5 )

İşim Olmaz.................:  7 ( % 25.0 )

Yüzde 75 alırım demiş  ;D Çok iyi bir sonuç  ;D

alan ford

Attığını vuran , vurduğunu deviren kahramanlardan gına geldiği için ilk sayıyı kesin alırım.  Mizah duygusunu seversem devam ederim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir