Bir çizgi roman okuru olarak çizgi roman konusunda en büyük hayaliniz nedir?

Başlatan caretta, 31 Ocak, 2012, 14:20:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Bende nacizane şunları isterim.
Beğendiğim çizgiromanların tamamının düzenli, hesaplı ve kaliteli olarak yayınlanması,  bunları düzenli satın alabilecek maddi güç, okumak için yeterli zaman, sağlık ve esenlik içinde bunları ailecek okuyabileceğimiz geniş bir kitap odası.  8)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 31 Ocak, 2012, 18:18:09
Bende nacizane şunları isterim.
Beğendiğim çizgiromanların tamamının düzenli, hesaplı ve kaliteli olarak yayınlanması,  bunları düzenli satın alabilecek maddi güç, okumak için yeterli zaman, sağlık ve esenlik içinde bunları ailecek okuyabileceğimiz geniş bir kitap odası.  8)

Aynen sana katılıyorum.altına birde ben imzamı atıyorum.... :D :)

hanac

Hayallerimden birini Fuat Bey sayesinde gerçekleştirdim.

Geçen yıl Ferri ile tanıştım

Not: Soldaki Ferri, karıştırmayın  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ocak, 2012, 18:47:11
Hayallerimden birini Fuat Bey sayesinde gerçekleştirdim.

Geçen yıl Ferri ile tanıştım

Not: Soldaki Ferri, karıştırmayın  :)

Seninde Ferriden aşağı kalır yanın yok yani..... 8) ;)

yunusmeyra

öncelikle ülkemizde çokça okuru olan fumetti vs. olan serilerin kazasız biçimde nihayete ermesi ki bu zaten 5-6 sene içinde tamamen nihayetlenecek bir durum..)çoğu seri zaten orjinal seriyi 1-2 sene içinde yakalayacak..) "comics" çıkartanlarda da aynı hayalim ve dileklerim mevcut..(zaten artık okuyucunun eski sayılarınada rağbet edebileceği sınırlı sayıda "comics" ve bunların essentialleri olacağını düşünüyorum..) hayalim comicste günceli yakalayan yeni ve ya "sınırlı" sayılı farklı serilerin Türk okuruna sunulması  yada yayınevlerinin meşreplerine göre hoşlarına giden "comics" serilerini yayınlayıp zemini yoklamaları ,farklı edisyonlarla çizgi romanın tabanının genişletilmesi..her sene 100-200 çeşit "sınırlı",tek sayılı" veya seri halinde yayınların yayınlandığını ve gazete bayileri dahil çizgi romanın ülkemizin tüm kasabalarında görücüye çıkmasını hayal ediyorum..cd-dvd satan yerlerde de,kırtasiyelerde ve hatta her türlü markettede çizgi roman görmek istiyorum..en önemliside ,ucuz kağıda basılı olan en amatör yazar ve çizerelerinde dahil olduğu farklı ama illada yerli yazar ve çizerlerin üretimlerini görmek istiyorum..ve bu hayalimi ,yerli üretimlerin piyasadaki toplam yayınların yarıdan fazlasını temsil ettiği bir başka hayalle beraber kuruyorum..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gandalf

Alıntı yapılan: ArAmAS - 31 Ocak, 2012, 17:45:55
valla sevgili serdar iyi kalpli ihtiyar bize böyle bir iyilik yapsa..hayat boyu dua ederiz kendisine;cennetlik olur dualarımızla:))
ama kurt bi ihtyar olursa;burada yazdığımız gibi hayal olarak kalır:)

Genelde bizim karşımıza çıkan ihtiyarlar kurt cinsiden oluyor Zafer , eğer elindeki kitaba senin ihtiyacın olduğunu biliyorlarsa , fiatları aşağı çekmek bir yana ,o kitaba uzanan elini de kökünden kesmeye çalışıyorlar. Haksızmıyım. >:(

konnektör

Bir değil bir kaç hayalim var, fakat en önemlisi Türk çizgi romanının yeni çizerlere yeni karakterlere kavuşması. Çizgi romanların tümünün renkli basılması ve eskisi gibi her yerde kolayca bulunması, ayrıca fiyatlarınında eski düzeyinde olması.(Şu an fiyatların astronomik olduğunu düşünüyorum).
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

V

"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Ehh bizim de birkaç hayalimiz var:

- Şöyle güzel bir çizgiroman odamın olmasını isterim. Duvarlarda kahramanların posterleri, sağda solda figürler, raflar dolusu çizgiroman...
- Marvel'in tüm Essentiallerine sahip olmak isterdim, tabi ki Türkçe olarak :)
- Yeni Türk kahramanların ortaya çıkmasını isterdim.
- Ve Yüzbaşı Volkan'ı Aslan Şükür kapaklı olarak tamamlamak isterdim.
- Bir de Batman...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

caretta

Arkadaşlarımın bu başlığa gönderdikleri ilgiye ve gönderdikleri yanıtlara çok teşekkür
ederim.

aa

Sevdiğim çizgiromanların yayınının kesintisiz ve düzenli olarak devam etmesi....
Esse Gesse Hayranı...

mgsar

Benden sonra da, kıymet verdiğim çizgi romanların, çocuklarım ve onların çocukları tarafından da değerlerinin bilinmesi.

DAMPYR

Alıntı yapılan: mgsar - 04 Şubat, 2012, 16:04:42
Benden sonra da, kıymet verdiğim çizgi romanların, çocuklarım ve onların çocukları tarafından da değerlerinin bilinmesi.

Ne yazıkki bu mümkün olmuyor.Gençler çizgi romana artık bizim kadar ilgi göstermiyor.onların ilgi alanları başka..... :-\ :'(

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN