Silver Surfer - Gerekli Şeyler

Başlatan yunusmeyra, 31 Ocak, 2012, 19:14:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kandorlu

Benim bildiğim kadarıyla bu seri onsekiz sayıdan oluşuyor birinci cilt altı sayıdan oluştuğuna göre bundansonrada başka sayı çıkmıyacaksa bu cilt içersinde oniki sayımı var?Böyle yapacaklarına altışardan üçersayı yada dokuzardan iki cilt çıkarsalardı daha iyi olmazmıydı en azından ciltlerin kalınlığı eşit olurdu ve kitaplıkta orantılı dururdu en iyisi bende özel cildi bekliyim.

darkwood

İkinci cildin çabuk çıkması güzel bir süpriz oldu.
Diğer serilerde de aynı özeni bekliyoruz. Bu arada 2.ciltte kaç sayı mevcut.  8)
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

2. ciltte kadroya Jack Kirby de katılmış, bakalım iyi olmuş mu? 1. ciltte yoktu değil mi yanlış hatırlamıyorum inşallah :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Silver Surfer'ın son sayısını Kral Kirby çizmiştir.

omega red

Alıntı yapılan: kandorlu - 13 Mart, 2012, 23:24:51
Benim bildiğim kadarıyla bu seri onsekiz sayıdan oluşuyor birinci cilt altı sayıdan oluştuğuna göre bundansonrada başka sayı çıkmıyacaksa bu cilt içersinde oniki sayımı var?Böyle yapacaklarına altışardan üçersayı yada dokuzardan iki cilt çıkarsalardı daha iyi olmazmıydı en azından ciltlerin kalınlığı eşit olurdu ve kitaplıkta orantılı dururdu en iyisi bende özel cildi bekliyim.

ilk ciltteki sayılar 44 sayfalık maceralardı (6x44). ikinci ciltte normal sayfa sayısı 22 olacak (12x22).
yani iki ciltteki toplam sayfa sayısı aynı.

affedlmeyen

vay arkadaş daha ilkini alıp okuyamadan ikincisi çıktı bu ne hız  ;D

kandorlu

Alıntı yapılan: omega red - 14 Mart, 2012, 09:32:54
Alıntı yapılan: kandorlu - 13 Mart, 2012, 23:24:51

ilk ciltteki sayılar 44 sayfalık maceralardı (6x44). ikinci ciltte normal sayfa sayısı 22 olacak (12x22).
yani iki ciltteki toplam sayfa sayısı aynı.

bilgi için teşekkürler böylece bu seri tamamlanmış oldu darısı diğer serilerin başına.

superzagor

Fantastic Four Annual #5 de yok mu cildin içinde?

Gambit

gerekli seyler e oncelikle cok guzel bir edisyonda yayin cikardiklari icin tesekkur edeyim. kiz arkadasim bile kapagina hayran kaldi silver surfer 1. cildin

yanliz, silver surfer essential dizisine bu kadar ilgi var mi satislar nasildir diye merak etmeden de duramiyorum

her seyden once su essential sevdasindan bir an once kurtulup yeni nesillere cizgiroman okumayi sevdirmesi gerekiyor yayinevlerinin

Silver Surfer in mesela Requiem diye bir cildi vardir. 10 tane essential verseniz, 1 tane requiem cildimi vermem, o kadar iyidir. Cizimler olaganustudur, konusu cok cok iyidir, yazar zaten Stracyznisky ki bence en iyi ilk 3 yazar arasindadir.

Requiem yayinlansa, ortaokulda okuyan bir cocugun da ilgisini cekebilirdi ve yeni bir okuyucu aramiza katilabilirdi diye dusunuyorum

Kabul etmeliyiz ki, essential larin artik omrunu tamamlamis ve yeni nesile hitap etmemektedir. 

omega red

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Mart, 2012, 13:06:31
gerekli seyler e oncelikle cok guzel bir edisyonda yayin cikardiklari icin tesekkur edeyim. kiz arkadasim bile kapagina hayran kaldi silver surfer 1. cildin

yanliz, silver surfer essential dizisine bu kadar ilgi var mi satislar nasildir diye merak etmeden de duramiyorum

her seyden once su essential sevdasindan bir an once kurtulup yeni nesillere cizgiroman okumayi sevdirmesi gerekiyor yayinevlerinin

Silver Surfer in mesela Requiem diye bir cildi vardir. 10 tane essential verseniz, 1 tane requiem cildimi vermem, o kadar iyidir. Cizimler olaganustudur, konusu cok cok iyidir, yazar zaten Stracyznisky ki bence en iyi ilk 3 yazar arasindadir.

Requiem yayinlansa, ortaokulda okuyan bir cocugun da ilgisini cekebilirdi ve yeni bir okuyucu aramiza katilabilirdi diye dusunuyorum

Kabul etmeliyiz ki, essential larin artik omrunu tamamlamis ve yeni nesile hitap etmemektedir.

gereklişeyler renkli seri yayını oturtamadı bi türlü o yüzden umudumuz marmara çizgi. essential ve one shot üzerine yoğunlaşsalar gereklişeyler için ve bizim için daha iyi olacak gibi...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Mart, 2012, 13:06:31

Sayın Gambit benim ve eminim birçok çizgiroman sever arkadaşın Essential geçmişi Alfa dönemi ve bikalarla sınırlıdır. Zaten ingilizce de  yok ki orjinallerini okuyalım. Ben Essentiall yayınlanması taraftarıyım; çünkü okumadığım bir sürü macera var. Siz herhalde Essentiallerin tamamını okuduğunuz için yayınlanmasını istemiyorsunuz ve bunu sürekli dile getiriyorsunuz, kendi adıma söyleyeyim her yayının klasmanı ayrıdır. Silver Surfer Essential yayınlansın (Yayınlandı da) Requim de yayınlansın, işi sadece kendi boyutunuzda düşünmeyin lütfen...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Yeni nesil zaten çizgiroman okumuyor. Zavallı gençlik. Çizgiromansız bir hayat, yazık yazık!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 14 Mart, 2012, 14:35:01
Sayın Gambit benim ve eminim birçok çizgiroman sever arkadaşın Essential geçmişi Alfa dönemi ve bikalarla sınırlıdır. Zaten ingilizce de  yok ki orjinallerini okuyalım. Ben Essentiall yayınlanması taraftarıyım; çünkü okumadığım bir sürü macera var. Siz herhalde Essentiallerin tamamını okuduğunuz için yayınlanmasını istemiyorsunuz ve bunu sürekli dile getiriyorsunuz, kendi adıma söyleyeyim her yayının klasmanı ayrıdır. Silver Surfer Essential yayınlansın (Yayınlandı da) Requim de yayınlansın, işi sadece kendi boyutunuzda düşünmeyin lütfen...

kendi boyutumda dusunmuyorum cunku ben zaten Ingilizce olarak istedigim her yayina sahibim / ulasabiliyorum

Tam tersine siz essentiallarin bir kismini zamaninda Bilka, Alfa da okudugunuz icin simdi arada okumadiginiz maceralari gormek icin  bencillik yapiyor olmayasiniz  :)

Essential yayinlanmasin demiyorum, ona da ihtiyac var ki Amerika da da yayinlaniyor. Yanliz Amerika da 100 yayin cikiyorsa 95 i yeni, 5 tanesi essential dir kabaca

bizde ?

100 yayinin 80 i essential, 20 si yeni

bu yanlis diyorum, cunku yeni okuyucu kazandirmiyor essential lar

kac tane 20 yas altinda cocuk var mandrake, gordon, zagor okuan Allah askina

kalidor

bence eski olarak sadece Conan'in eski sayilari yayinlansin:) çünkü eskileri yenilerinden daha iyi. altın çağ yontma taş devri yayınları yeteri kadar yayinlandi bitsin artık.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Süleyman'ın itirazları aslında çok mantıklı.
   Örneğin bu Silver Surfer'lar zamanında yayınlandı. Keşke essential silver surfer 2 yayınlansa idi.
   Benim Süleyman'a itirazım diğer essentiallarda. Örümcek adam, Thor, silver surfer konusunda haklı olsa da, Avengers, Hulk, X-men, hatta FF'in essential maceraları bizde yayınlanmadı. Bütünlük açısından yayınlanmasında bence sakınca yok.
   Essential fumettilerde ise Süleyman'a sonuna kadar katılıyorum.
   Frankofonlarda ise eski yeni farketmez, yeter ki olsun derim.