Silver Surfer - Gerekli Şeyler

Başlatan yunusmeyra, 31 Ocak, 2012, 19:14:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superzagor

Essential okumak hoşuma gidiyor. Bazı sayılar eskiden yayınlanmış olabilir ama o zaman yapılan çeviri, renkli sayılardan siyah beyaz baskı, aydınger ile yeniden çizilmeleri, maceraların yarım kalması gibi nedenlerden dolayı  yeniden yayınlanması taraftarıyım...

Ama bu demek değil ki yeni sayıları yayınlanmasın ama bu da yapılırken yayınlanan sayının geçmişi göndermeler yapıyor ise, bizim bildiğimiz karakter, orjin vs hakkında değişiklikler var ise bunların da en azından özet olarak kitabın içinde yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Gerekli Şeyler şu anda nostalji takılıyor diye şikayetim yok. Marmara Çizgi yeni sayıları yayınlamaya devam ettiği sürece tabii...

Lal'in Klasik Maceralarını, Hoz un düzgü ve sıralı yayınlarını sonuna kadar destekliyorum çünkü bende olmayan bazen bulmadığım sayıları düzenli şekilde okuma şansına erişiyorum. Ama aynı şeyi Demirbaş için söyleyemeyeceğim. İki Mandrake, iki Kızılmaske bana çok anlamsız geliyor, lal gibi, hoz gibi orjinal sayıyı takip ederek kapak resimlerini yayınlayarak daha düzgün çıkarılabilirse bir anlamı bir değeri olacaktır fikrindeyim.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Mart, 2012, 17:49:17
Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 14 Mart, 2012, 14:35:01
Sayın Gambit benim ve eminim birçok çizgiroman sever arkadaşın Essential geçmişi Alfa dönemi ve bikalarla sınırlıdır. Zaten ingilizce de  yok ki orjinallerini okuyalım. Ben Essentiall yayınlanması taraftarıyım; çünkü okumadığım bir sürü macera var. Siz herhalde Essentiallerin tamamını okuduğunuz için yayınlanmasını istemiyorsunuz ve bunu sürekli dile getiriyorsunuz, kendi adıma söyleyeyim her yayının klasmanı ayrıdır. Silver Surfer Essential yayınlansın (Yayınlandı da) Requim de yayınlansın, işi sadece kendi boyutunuzda düşünmeyin lütfen...

kendi boyutumda dusunmuyorum cunku ben zaten Ingilizce olarak istedigim her yayina sahibim / ulasabiliyorum

Tam tersine siz essentiallarin bir kismini zamaninda Bilka, Alfa da okudugunuz icin simdi arada okumadiginiz maceralari gormek icin  bencillik yapiyor olmayasiniz  :)

Essential yayinlanmasin demiyorum, ona da ihtiyac var ki Amerika da da yayinlaniyor. Yanliz Amerika da 100 yayin cikiyorsa 95 i yeni, 5 tanesi essential dir kabaca

bizde ?

100 yayinin 80 i essential, 20 si yeni

bu yanlis diyorum, cunku yeni okuyucu kazandirmiyor essential lar

kac tane 20 yas altinda cocuk var mandrake, gordon, zagor okuan Allah askina

Ben çizgiroman konusunda kesinlikle bencillik yapmam ve bencilce düşünmem maddi gücüm yettiği kadar bütün çizgiromanları almaya çalışıyorum tamamı olmasa da ehh işte. Ben yeni yayınlar çıkmasın demiyorum. Gerekli'nin Marmara'nın çıkardığı bütün Comicsleri aldım, her zaman dedim bütünlük açısından önce Essentiall bu demek değildir ki yeni yayınlar çıkmasın. Ve sonucu söyleyeyim iş İngilizce bilip bilmemekte düğümlenir kalır. Bilen adam istediğini okur bilmeyen adam şu çıksa bu çıksa diye ciğerci kedisi gibisi bekler. Ehh bu konuda YOL ALMIŞ SİZİN GİBİ ABİLER TABİ YAYINLANMASIN DER. PEKİ NEDEN ŞUNU SÖYLEMİYORSUNUZ : HEPSİ YAYINLANSIN. Şimdi bencil olan ben miyim yani?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Gambit

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 14 Mart, 2012, 20:40:59
Ben çizgiroman konusunda kesinlikle bencillik yapmam ve bencilce düşünmem maddi gücüm yettiği kadar bütün çizgiromanları almaya çalışıyorum tamamı olmasa da ehh işte. Ben yeni yayınlar çıkmasın demiyorum. Gerekli'nin Marmara'nın çıkardığı bütün Comicsleri aldım, her zaman dedim bütünlük açısından önce Essentiall bu demek değildir ki yeni yayınlar çıkmasın. Ve sonucu söyleyeyim iş İngilizce bilip bilmemekte düğümlenir kalır. Bilen adam istediğini okur bilmeyen adam şu çıksa bu çıksa diye ciğerci kedisi gibisi bekler. Ehh bu konuda YOL ALMIŞ SİZİN GİBİ ABİLER TABİ YAYINLANMASIN DER. PEKİ NEDEN ŞUNU SÖYLEMİYORSUNUZ : HEPSİ YAYINLANSIN. Şimdi bencil olan ben miyim yani?

ekonomi kisitli kaynaklarin yonetimi bilimidir. Hepsi yayinlansin gibi bir luksumuz yok. Sunun surasinda 1000 tane satarsa bir yayin, gobek atiyoruz hep beraber.
Sizinde dediginiz gibi bir cok kisi tamamini alamiyor ya da almiyor. Bu yuzden secimler iyi yapilmali. Kaynaklar iyi yonetilmeli. Yoksa ne olur ?

Alıntı YapEssential okumak hoşuma gidiyor. Bazı sayılar eskiden yayınlanmış olabilir ama o zaman yapılan çeviri, renkli sayılardan siyah beyaz baskı, aydınger ile yeniden çizilmeleri, maceraların yarım kalması gibi nedenlerden dolayı  yeniden yayınlanması taraftarıyım...

iste bu olur. Eskiden yayinlansa da yeniden yayinlansin, o zamanki ceviri, renk, baski...iyi degildi muhabbeti doner. Bu donerse de cizgiroman kisir donguden cikamaz iste.

Herseyden once, hayatta en kisitli seyimiz zamanimiz arkadaslar. Bazi maceralar vardir 2 hatta 3 kere de okunur. Ama dunyada o kadar guzel cizgiromanlar cikiyor ki, inanin zamaniniz ve paraniz, 40 yil onceki essential lari okuyacak kadar zengin degil. Onu okuyacagim diye neler kacirdiginizi farkinda bile olmayabilirsiniz. Cok hardcore karakter hastasidir birisi, karakterin tum maceralarini okumak ister, sorun yok. Ama bir sekilde eskiden okudugum halde yeniden basilsin denildigi zaman, bu yeni baslayacak kisilerin onunu kapatir

Ben iyi cizgiroman yayinlayan yayinevlerine tesekkur etmek icin, ben de Ingilizcesi olsa da yayinlarini aliyorum destek olmak icin. Ama gidip de bu saatten sonra 40 yil once yayinlanmis essential lari almami beklemesin kimse.

yalcinerol345

New Avengers de yayınlansın Essentiel de.Benim ikisini de başka türlü okuma şansım yok.

rumar80

Essential Avengers okunmakta, paylaşılmaktadır. Buyurun okuyun. Çizgi roman tadında olmasa da....

hanac

Essential Oumpah-Pah yayınlansın.

Tek ciltte biter  :)

alan ford

Kota uygulaması getirelim. En az iki adet güncel çizgi roman yayınlamayan yayınevleri essential yayınlayamasınlar ;D :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: alan ford - 14 Mart, 2012, 21:53:41
  Kota uygulaması getirelim. En az iki adet güncel çizgi roman yayınlamayan yayınevleri essential yayınlayamasınlar ;D :P

Orta yolu bulalım, en iyisi böyle olsun hadi :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: darkwood - 03 Mart, 2012, 21:49:36
Bugün Gerekli ye uğradım. Silver Surfer 2 cilt  gelecek hafta sonuna kadar çıkıyormuş. Ayrıca Spider man Essentiel serisinin orjinal sıra ile yayınlanacak olan 1.cildinin çevirisi bitmiş, Mayıs ayında yayınlamaya gayret ediyorlarmış !!

Bununla ilgili bi haber var mı?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Arkadaş ben bu habere gülerim.Puhahahaha.Gerekli hangi yayınını zamanında yayınladı ki bunu da yayınlasın.Hem ben yayınlayabileceklerine pek ihtimal vermiyorum.

yalcinerol345

Silver Surfer'in ikisi bir arada cildinin yarısına geldim.Doya doya John Buscema okumak.Hemen her sayfası Alfa zamanından aklımda ama hala etkileyici.John Buscema çizimlerini hiç bilmeyenlerin çok şey kaybettiğine inanıyorum.

@Serhan

Hala almak isteyenler için büyülüde ilk 2 cilti set halinde gördüm.

s.b

Şunların devamı gelsin artık Sayın Yayıncı.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Onların gerçek anlamda devamı yok Sami abi. Yıllar sonra seri yeni maceralar ile basıldı.  Surfer Dünyadan kurtuldu.  O maceralar dersen bence basacak adam bulmak zor.