Dylan Dog Renk Cümbüşü - HOZ

Başlatan hanac, 18 Şubat, 2012, 21:12:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Alıntı yapılan: darkwood - 18 Temmuz, 2012, 17:44:46
Bende satın aldım ama henüz okumadım. Pek daylan okumadığım halde bu serinin 1.cildinide beğenmiştim.

2. cilt daha da güzel

rumar80

İkinci renk cümbüşünü de okudum. İlkinde olduğu gibi bunda da dört adet renkli macera var.
   İlk macera bilinmez bir gelecekte geçerken Dylan'ın dönemim başbakanına laf sokuşturmalarından keyif alıyorsunuz.
   İkinci macera klasik bir Dylan macera şablonunda ilerleyen ama daha çabuk biten bir macera. Buna benzer 96 sayfalık maceralar mutlaka yazılmıştır.
   Bence en etkileyici olanı ise dördüncü macera. Savaş karşıtı, güzel bir macera. Kubrick'in klasik filmlerinden Dr Strangelove'a göndermesi ile, Groucho'nun sondaki vurucu "tiradı" ile güzel bir final.
   Dylan'ı çok sev(e)mesem de renkli maceralardan keyif alıyorum.

BAHADIR

Ben de dün akşam 2. sayıyı okudum , ilk sayıyla aynı derecede keyifliydi...Ve ilk hikaye gerçekten çok süperdi...Hatta o öyküden daha derin bir hikaye çıkarılabilirdi...Tam Amerikalıların "What İf" dediği öykü tipinde harika bir öyküydü...Çizgilerde o derece iyi bezenmişti...İki kitap arasında şu an için bir numaraya yerleşmiş durumda...2. hikayeden hiç bişi anlamadım...3. hikaye idare ederdi...Savaşla ilgili gönderme yüklü hikaye de gerçekten güzeldii...Umar bey'in  dediği gibi son söz Groucho'ya kalınca gereğini yerine getirmiş... :)

NIC

Alıntı yapılan: BAHADIR - 23 Temmuz, 2012, 17:11:06
Ben de dün akşam 2. sayıyı okudum , ilk sayıyla aynı derecede keyifliydi...Ve ilk hikaye gerçekten çok süperdi...Hatta o öyküden daha derin bir hikaye çıkarılabilirdi...Tam Amerikalıların "What İf" dediği öykü tipinde harika bir öyküydü...Çizgilerde o derece iyi bezenmişti...İki kitap arasında şu an için bir numaraya yerleşmiş durumda...2. hikayeden hiç bişi anlamadım...3. hikaye idare ederdi...Savaşla ilgili gönderme yüklü hikaye de gerçekten güzeldii...Umar bey'in  dediği gibi son söz Groucho'ya kalınca gereğini yerine getirmiş... :)

İlk hikayedeki Bree göndermesi de müthişti;

Dylan: Bree senin gerçek adınmı yoksa bu adı benim için mi seçtin?

X: Bunun önemi var mı

Dylan: Hayır (ve eekşııın)

Dylan ne sevmiş arkadaş bu kadını,bu hikaye benim içinde 2 kitap içindeki en güzeli oldu,birde Daylın deyivereydi...

NIC

8 Ağustosta 9. Color Fest çıkacakmış,ilk hikayenin senaristi de 2. kez Dylan yazacak olan Boselli...

s.b

2. SAYI

Birinci Macera:      ÖLÜLER GEZEGENİ
                           Bilotta / Giandomenico
     Yaşayan ölülerin yaşayanlarla yan yanayürüdüğü karanlık bir gelecekte; dedektif Dog, hayatında yaptığı en büyük hatanın hayaliyle boğuşurken, hep aynı çağrıyı duymaktadır... Son yolculuğu için!

İkinci Macera:               KATİL VİDEO
                                   Barbato / Stano
      Sanal alemde yayınlanan gizemli bir video çekiminde kendi ölümün izleyen Dylan Dog'un, öleceği mekanı ve kim tarafından saldırıya uğrayacağını bulması gerekmektedir. Ve bunun için... Çok az zamanı vardır!

Üçüncü Macera:       İŞİN SİHİRBAZI
                                   Ruju / Mari
     Fakir ve yetim bir çocukluk geçiren Ethen Warwick, iş hayatına atılır ve arzu ettiği her şeye sahip olur: Kadınlar, para ve şöhret... Başarıya ulaşmak için yapılması gerekenleri çözmüştür... Ufak fedakârlıklar!

Dördüncü Macera:      DÜNYADAKİ CEHENNEM
                                    Gualdoni / De Angelis
     Tesadufen karşılaştığı hamile bir kadına yardım etmeye çelışan Dylan için hastane yolu; şehrin üstüne çöken savaş yüzünden kâbustan beter bir hâl alır. Kurtarılması gereken sadece... Bir kadın değildir!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Renkli yayınlar gerçekten daha göze hoş geliyor.yeni çizgi roman okurlarının renkli yayınları tercih etmesine şaşmamalı... 8) :) ;)

Tarkan Kurt

Son donemde almam gereken cok kitap birikti. Kadikoy yolu gorundu. Alacagim yayinlardan biri de bu.

s.b

DYLAN DOG RENK CÜMBÜŞÜ 2. SAYININ KAPAK İÇİ YAZISI

Aylardan temmuz, dışarıda kavurucu bir sıcak; çoğu insanın çalışma hevesi bir tatil hayalinin kanadına takılıp uçup gitmiş... Bizde ise  durmak yok! "Her aya bir Dylan Dog" sözümüzün arkasında, haziranı da dolu dolu çalışarak geçirdik ve ne mutlu bizeki DylanDogHane'ye bir kitap daha katmayı başardık. Değerli dostumuz, çevirmenimiz Erol Faal tüm yoğun işlerinin arasında yine zevkle ve en hızlı şekildebuluşturdu beni Renk Cümbüşü ile, sağolsun... Yine bakmaya doyamadığım, okurken zamanı unuttuğum bu dört maceranın içinde; üzerinde, çalıştığım her macera bir sonrakine geçmeden 'en sevdiğim' oldu... Sonra bir sonraki... Sonra bir sonraki...

"Ölüler Gezegeni" Alessandro Bilotta ve Carmine Di Giandomenico ikilisinin muhteşem işbirliğiyle duygusalfantastik bir yapıyla cezbederken; Angelo Stano'nun büyülü eli ve Hoz Comics tarafından da yayınlanan Sighma'nın da yazarı olan (ki daha sonraları kendisiyle sıkça Dylan Dog maceralarında ve başka sürpriz kitaplarda karşılaşacağız) Bayan Paola Barbato'nun edebi üslubuyla "Katil Video", sayfaları çevirmek için içinizdeki heyecanı şahlandırıyor. Elbette sinemaskop gözüyle, bazen neredeyse 'sinemaya gerek bırakmayan' Pasquale Ruju ile kahramanının hayatını ve iç dünyasını anlatırken harikalar yaratan Nicola Mari ortak yapımı olan "İşin Sihirbazı", Dylan'ı soru işaretleri içinde bırakıp, tüm cevapları biz okuyucularla paylaşırken; Dünyadaki Cehennem ile karşılıyorsunuz: Giovanni Gualdoni yazmış, Roberto De Angelis çizmiş, fakat o ne çizmektir! Aynı gün içinde sizi alıp Londra'ya götürüyor, an be an tüm olayları yaşatıyor, tüm damarlarınızda hissettiriyor... Son sayfa, son kare Groucha'nun ibreti alemlik son sözü, bir tokat gibi patlıyor yüzünüzde!..

Sonra tanıdık bir simanın sürpriz ziyaretiyle, dünyaya dönüyorum. Çekirdek'in yaratıcısı Hakan Tacal, değerli eşiyle birlikte Hoz Comics'in Ayvalık'taki yeni ofisin kapısında beliriveriyor. İstanbul'dan gelen ilk misafirlerimiz... Ne iyi etmiş de gelmişler... Elleri de boş gelmemişler üstelik... Ne mi getirmişler?.. işte, o da işin sürpriz kısmı... Siz şimdi Renk Cümbüşü'nün içine atlayın ve keyfini çıkarın. Yeni haberleri daha sonra paylaşırız. İyi okumalar...

BAŞAK AKSEL ÖZ.

Başak hanıma çizgi romana yaptığı katkılarından dolayı çok ama çok teşekkür ederim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: haysat - 13 Aralık, 2012, 22:53:10
Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Dylan Dog Renk Cümbüşü:3 / Kara Masal

Dün okudum ve çok beğendim hele son hikayenin çizimleri sulu boya tekniği ile yapılmış sanırım enfesti.İsim vermeyeyim bildiğimiz bazı hikayelere göndermeler vardı okumanızı tavsiye edeerim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Üçüncü Renk Cümbüşü'nün ikinci "Kara Masal" ve  üçüncü "Şeytanın Gelini" öykülerini okudum. Maceralar kısa olmasına rağmen çok beğendim. Renk cümbüşünün renklendirmeleri çok güzel, comicslerdeki dijital renklendirmeler gibi durmuyor, daha fazla bir emek var gibi. Özellikle ikinci öykü Hansel & Gretel uyarlaması olan Kara Masal oldukça iyi.

Üçüncü öyküde geçen kasaba Chignal St James hakkında ise wikipedia'dan bulduklarım:

Chelmsford, Essex'in batısında yaklaşık 250 kişinin yaşadığı bir kasaba. Bölgede 1970'lerde bulunmuş bir Roma dönemine ait kalıntılar da varmış. Öyküde geçen pagan tapınak kalıntısı burası olmalı. Kasabanın 500 yıllık "The Three Elms" adında bir meyhanesi de varmış. Herhangi bir ifade olmamasına rağmen Dylan'ın mezarlık bekçisiyle birşeyler içtiği yerin burası olması muhtemel. Kasabada tarihi açıdan önemli yapıların bulunması yanında bir de Chignal St James'in "Kara Kabuk" (Black Shuck) namlı efsanevi şeytan köpeğinin de evi olduğuna dair rivayetler varmış. Dylan'ın bu konuyla da ilgili bizim okumadığımız bir macerası ya vardır ya da hayvansever Dylan'ın bir sonraki Chignal St James ziyaretinin muhtemel konusu bu olabilir.

--Altın Madalyon Barbar Conan'la gezelim, görelim ekibi Chignal St James'den bildirdi--
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Dylan'ın 3. renkli cildindeki maceraların her biri diğerinden güzel. Son maceranın (Karanlığın Ruhu) çizimleri bana göre en iyisiydi.

DAMPYR

Dylan Dog serilerinin içinde en güzeli Renk cümbüşü.Bundaki konular ana seriye göre daha özenle seçilmiş.Maceralar kısa ama insanı bambaşka boyutlara götürüyor.Renkli olmasıda göz zevkine hitap ediyor... 8) :D :)

kalidor

Şimdi 98 sayfalık maceralarla 32 sayfalık maceraları karşılaştırmamak lazım. Dylan ana serisinden şimdiye kadar okuduğumuz maceralardan en az yarısı filmlik senaryolara sahip.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Aralık, 2012, 14:24:20
Şimdi 98 sayfalık maceralarla 32 sayfalık maceraları karşılaştırmamak lazım. Dylan ana serisinden şimdiye kadar okuduğumuz maceralardan en az yarısı filmlik senaryolara sahip.
Öyle kalidorda benim anlatmak istediğim.Göz Zevki kısmı... 8) :D ;)