Jean Pierre Gibrat

Başlatan haysat, 09 Nisan, 2012, 21:11:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Flaneur Comics etiketi ile yakında yayın hayatına başlayacak olan yayınevi, Jean Pıerre Gıbrat'ın 14 sayı çıkan serisini yayınlayacakmış arkadaşlar.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

altay1944

Biraz önce facede okudum sevindirici haber.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

tommikser

Peyami

Türk çizgiroman piyasası için çok sevindirici bir haber.

Yanılmıyorsam Matteo isimli çalışmasını  geçen seneki
Al. Ma. En İyiler anketinde yayınlanmasını istediğim eserler arasında göstermiştim.

Gibrat'ın birkaç albümünü okumuş ve beğenmiş biri olarak çizimlerinin usta işi 
ve karakterlerinin hayatın içinden olduğunu söyleyebilirim. Maceralar genelde
savaş ortamında geçer. Sayfaların içinde pek çok kare alınıp duvara tablo olarak
asılabilecek güzelliktedir. Hem senaryo, hem çizim,
hem renklendirmeyi kendisi yapmayı sever.

Bir de kadınları çok çok güzel çizer, onu da mutlaka belirtmem lazım.
Zaten Güneş'in eklediği resimlerde de görülüyor.

Haysat facebook'da 14 sayılık bir serisinin yayınlanacağını öğrendiğini belirtiyor,
benim bildiğim böyle uzun bir serisi yok. Dolayısıyla mutemelen farklı farklı 14
albüm
den oluşacak bir kolleksiyondan bahsediliyor.

Les Gens Honnetes diye iki albümlük bir serisini okuyamamıştım. Umarım yayınlanacaklar
arasındadır.

ve bir temenni:
Umarım baskısıyla, çevirisiyle iyi bir iş çıkar.
Kadıköy'lü dostlara başarılar

ercoktay

Böyle haberlere çok seviniyorum. Kesinlikle böyle yeni tarz frankafonlar yayınlansın. Hiç kaçırmadan alıyorum ve alacağım.

Bu arada kadın çizimleri gerçekten müthiş. Tablo gibi çiziyormuş. Helal.

Umarım başarılı olur.

kedidiro

tablo güzelliğinde resimlere sahip bir frankofon olduğu anlaşılıyor.peyami'nin dediğine göre hikayelerde hayatın içindenmiş. o zaman flaneur yayınevi çizgi romanı çıkardıklarında manisa'dan bir alıcısının hazır olduğunu bilsin.kolaylıklar diliyorum.

rumar80

Yeni yayınevi, yeni frankofon.
  Merakla bekliyorum

alan ford

Merakla beklediğim bir seriydi  ama sanırım en çok "Bahadır" sevinmiştir. ;) Bildiğim kadarıyla frankofonların yanına ekleyecekleri Amerikan bağımsızları da var ki bu şimdiden favori yayınevim yapıyor Flaneur'u. Başarılar
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Gambit

bomba haber

blacksad bombasindan sonra sirada gibrat

Sevindirik oldum gece gece :)

bravo fleuners u essiz secimleri icin. Eger olurda guzel bir edisyonda basarlarsa, 2 adet almayi teyit ediyorum ben. (2. cisi kiz arkadasima)

Cantürk

Çok güzel haber. 8)
Aman yarım kalmasın

BAHADIR

Bu haberi duyalı nerdeyse 1 ay kadar oldu...Ama netleşmeden duyrulması istenmediği için sustuk tabi ki...

Sevgili Alan sevinmek biraz hafif kaldı, İlk duyduğumda Süleyman'ın tabiri ile sevindirik ötesi bir şey olmuştum...Derin hikayeler ve muhteşem bir görsel şölen...Ve tabiki güzel Cecile...Edisyon olarak dört dörtlük bir yayınla karşılaşacağımızıda biliyorum...

Servet bey duyurmamış ama bu sefer süprizi ben bozmak istiyorum...Bir de western frankofon peşindeydi...Ama hangisi olduğunu ben de bilmiyorum...Onuda duyursa da bir kez daha hep beraber sevindirik olsak...

Batuhan bey'in dediği gibi tek korkutucu yan yarım kalması....Ama konu çizgiroman oldumu potansiyel ve standartlar sınırların ötesine geçemiyor ne yazık ki...İnşallah sınırın çok çok altında kalmazda bizde, Servet beyde üzüntü yaşamaz...

kandorlu

Alıntı yapılan: BAHADIR - 10 Nisan, 2012, 09:29:24
Bu haberi duyalı nerdeyse 1 ay kadar oldu...Ama netleşmeden duyrulması istenmediği için sustuk tabi ki...

Sevgili Alan sevinmek biraz hafif kaldı, İlk duyduğumda Süleyman'ın tabiri ile sevindirik ötesi bir şey olmuştum...Derin hikayeler ve muhteşem bir görsel şölen...Ve tabiki güzel Cecile...Edisyon olarak dört dörtlük bir yayınla karşılaşacağımızıda biliyorum...

Servet bey duyurmamış ama bu sefer süprizi ben bozmak istiyorum...Bir de western frankofon peşindeydi...Ama hangisi olduğunu ben de bilmiyorum...Onuda duyursa da bir kez daha hep beraber sevindirik olsak...

Batuhan bey'in dediği gibi tek korkutucu yan yarım kalması....Ama konu çizgiroman oldumu potansiyel ve standartlar sınırların ötesine geçemiyor ne yazık ki...İnşallah sınırın çok çok altında kalmazda bizde, Servet beyde üzüntü yaşamaz...

Servetbeyle flaneurda sohbet etme imkanım olmuştu yayınlamak istedikleri westernin drunnanın çizeri olan Serpieri nin bir çalışması olduğunu söylemişti ismini bilmiyorum ama çizimlerin mükemmel olacağı kesin.

altay1944

Gibrat evet ama serpieri çizimlerinin ülkemizde yayım şansı oldukça zayıftır.Büyük cesaret gerektirir.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

alan ford

Alıntı yapılan: altay1944 - 10 Nisan, 2012, 13:55:00
Gibrat evet ama serpieri çizimlerinin ülkemizde yayım şansı oldukça zayıftır.Büyük cesaret gerektirir.

Serpieri'nin western albümünden bahsediliyor yalnız. Ben bu albümü Flaneur'da görmüştüm. Öyle artı 18'lik bir durum yok. Çizimleri de mükemmel. Yanlış hatırlamıyorsam böyle bir şeydi. Druuna için bastırmış ama sonuç alamamıştım. :'( 

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kandorlu

Evet artı 18 lik bir durum yok renkli bir yayın olacağı söylenmişti bu arada belkide bu çizimler renklenmeden önceki halidir.