Saguaro - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 25 Nisan, 2012, 17:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayalet

Alıntı yapılan: Mister NO - 30 Ağustos, 2015, 16:43:58
İtalya'da Mart ayında çıkan 35. sayı ile yayını durdu.

Benim de çok sevdiğim bir seri ancak ülkemizde de yeterli satış rakamlarına ulaşamadı. Bu nedenle yayıncı seriyi tamamlasa bile cilt aralıkları uzun olacaktır.

Vay arkadaş, Ken Parker 59 sayı, Saguaro 35 sayı. Bu gerçekçiliği ya da gerçek hayata yakınlığı ve hafiften entelektüel düzeyi yüksek işler dünyanın hiç bir yerinde uzun soluklu olamıyor yahu. Neyse ki Mister No'nun yüzlerce cildi var daha alınacak.(Ki orada seviye genele biraz daha hitap etmese o da bunca yıl sürmezdi sanırım).

Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

Mrtekin

Saguaronun neresi entellektüel, Üstadım.

Bildiğin Teks çakması.
They drew first blood...

HacıGeraltEmmi

s.b

SAGUARO - 4

Saguaro aldığı yeni görevi yerine getirmek için Kansas'a, Leavenwort Hapishanesine doğru yola çıkar. Bir mahkum olarak içeride onu zor günler beklemektedir. Geçekten de işi hiç kolay değildir.

Saguaro'nun eski düşmanı tekrar karşısındadır. 1. cildin 3. fasikülünden tanıdığımız bu eski asker, küçük Miguel'i öldürmek için tutulmuş bir kiralık katildi. Ama şimdi onunda oğlu kaçırılmıştır. Kiralık katiller arasında kalan saguaro hem Migueli hem de düşmanının oğlunu korumayı başarabilecek mi?

Katiller Miguel'in peşini bir türlü bırakmazlar. Çocuğu korumak her zaman olduğu gibi gene Saguaro'nun görevidir. Saklandıkları ev ifşa olunca yer değiştirmeleri gerekir. Yolda çevirme yapan polisler tarafından tuzağa düşülürler. Kaçış bir trenle devam edecektir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Çizgili düşlerin en doğru hareketi ...

Bu yayını askıya alması.  Vasat ve vasat altı öyküler.
   Bence kayıp değil.

s.b

4. cildi daha bu sabah okudum. Bu ciltteki bütün maceraları beğendim. Yayınlanmaya devam ederse memnun olurum. Zaten sonlanmış bir seri.
Hiç okumamış olan arkadaşlar en azından 1 cildini alıp okusunlar.

Ralph

Şu an benim için lüks. Belki ilerleyen zamanlarda alabilirim. Aslında alıp iade ettiğim bir kitaptı. Biraz bakınmıştım ısınamamıştım.

Animvader

Kull'da yaptıkları gibi kelepir fiyattan satarlarsa alırım onun dışında yanından bile geçmem.

Not:Yazar burada laf çarpmaktadır  :D

altay1944

Ben sevdim Yalın kowboy çizgiromanlarından pek haz etmem saguaro bana değişik geldi.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mister NO

İtalya'da yayını biten bir seri.

Ülkemizde de pek satmadığını biliyorum. Ancak ben sevdim bu seriyi.

Yayıncısını yormayacak bir tempoda çıkacak toplu ciltlerle tamamlanması çok da zor değil aslında.

Gerekirse kapalı devre olarak da yayınlanabilir.

altay1944

İtalyancalarını bir göz attım ki çizgilinin yayınlarını da aldım...Ben beğenmiştim yeni bir sayının zamanı gelmedi mi acaba...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 13 Ocak, 2016, 16:05:16
İtalyancalarını bir göz attım ki çizgilinin yayınlarını da aldım...Ben beğenmiştim yeni bir sayının zamanı gelmedi mi acaba...

Nisan 2014 den beri yayınlanmıyor. 2015 yılını boş geçtiler.

En son 4. cilt yayınlandı yani 12 sayı yayınlandı.

Seri toplam 35 sayı, kaldı yayınlanmayan 23 sayı.

Yılda 1 cilt çıkarırlarsa 2023 de biter  :)

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 13 Ocak, 2016, 16:15:38

Yılda 1 cilt çıkarırlarsa 2023 de biter  :)

Yılda bir cilde ne gerek var efem. 4 sahife gazete eki neyinize yetmiyor. Kaktüs beyi kim okuyor ki zaten. Bir ben, bir de bir ben var benden içeru, etti iki. Var mı başka okuyan?

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: s.b - 13 Ocak, 2016, 17:35:01
...Bir ben, bir de bir ben var benden içeru, etti iki. Var mı başka okuyan?

Bir de ben varım, merakla bekliyorum yeni sayıları...

Mrtekin

Basıp zarara niye girsinler?

Siz olsanız, bile bile zarara uğrayacağınızı bilseniz basar mısınız?  :) O Zaman, niye, yayıncıdan aksini bekliyoruz.

Scalped'a devam edilecekmiş. Saguaro seven Scalped ile ikame etsin. :)

They drew first blood...