SAYI: 12 - KATİLLER!

Başlatan s.b, 30 Nisan, 2012, 23:59:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

SAYI: 12 - KATİLLER!
Yazan: Mauro Boselli D. 1953 Milano, İtalya - Çizen: Alfonso Font D. 1946 Barcelona, İspanya

Vulture City, Arizona...

Gece yarısı bir gölge ıssız sokakları geçip bir evin ikinci katındaki balkona çıkar. Çok sessiz hareket etmeye devam ederek kamasıyla pencereyi zorlar.
-- İz bırakmadan açmam gerek! Başardım! Bueno! Kimse yok. Her şey yolunda gidiyor.

Açtığı pencereden içeri süzülür. Kaması elindedir.
--Ama yanlış odaya girdiysem bütün bu çabalar boşa gider.

Odanın kapısını aralayarak dikkatle dışarı çıkar. Kapıdaki oda numarasına bakar.
--Hayır. 17 numaradayım. Tamam. Uykusuzluk çeken kimse yok. Rahatça hareket edebilirim. Artık işimize bakabiliriz. Önce uğurlu aletimi çıkarayım.

Ceketinin iç cebinden bir tabanca çıkarır.
--Kırk dört kalibrelikbir şans. Saklayacak uygun bir yer bulayım. Herkesin göremeyeceği ama ihtiyacım olunca hemen bulabileceğim bir yerde olmalı.
Gördüğü büyük dolaba doğru yaklaşır.
--Kimse dolap tepelerinin tozunu alamaz. Yarın bana gerçekten şans getireceksin, güzelim

Ertesi Gün...  Palas Hotel
Üç haydut tipli herif otelin koridorunda ilerlerler.

Bo:
-- Lanet olsun, Nick! Bu saatte ayakta ne işimiz var?

Nick:
-- Uzatma, Bo!

17 Numaralı odanın önüne gelirler.

Bo:
-- Ama dışarısı daha kapkaranlık! Ve randevumuz saat tam birde!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ferzan

Bugün okunanlar arasında bu dev albüm de vardı...

Senaryolarda 11 sayıdır devam eden Nizzi hakimiyeti, bu sayıda yerini Boselli 'ye bırakmış...İyi de olmuş...Alfonso Font da ilk Teks 'ini çizmiş...Aylık seri Teks kadrosundaki yerini bu albüm ile kazanmış...İleride sıklıkla göreceğimiz Boselli & Font ortaklığının ilk ürünü harika bir şekilde verilmiş...

Katiller, ortalama üzeri gayet güzel bir hikayeydi...Boselli farkı hissedilirken Font 'un akıcı ve alımlı çizgilerini neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anlamış oldum...Kit Willer 'ın sırtına iki kurşun yemesi ve Tiger Jack 'in boynunda yağlı ilmekle kaderine terkedilmesi gibi alışık olmadığımız tatta harika bir giriş bölümüyle 224 sayfa soluksuz okuttu kendini...Göz ardı edilmeyecek bir aksiyon ve intikam  öyküsüydü...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

worldman

Bugün okuma fırsatım oldu. Alışılmış maceraların dışında oldukça güzel bir hikayeydi.
Maceranın bir kısmının çorak topraklardan şehire yönelmesi de güzel anlatılmış.

KenParker

Keyif vericiydi. Sonunda iyi bir senaryoya denk geldim. Boselli döktürmüş. Sanırım hikayedeki başarıda çizer Alfonso Font'un da payı var. Çünkü kendisi çizerliğinin yanında senaryo yazma kabiliyetine de sahipmiş.

Katiller albümü parayla katillik yapan organize bir örgütle Teks ve arkadaşlarının savaşını işliyor. Sunuş yazısında geçmişteki bu tür gerçek örgütler hakkında bilgi vermiş. Her albümde işlenecek konuyla ilgili bilgi veren sunuş yazıları oluyor ve ben bunları beğeniyle okuyorum. Aynı zamanda çizer hakkında bilgi veren, yaptığı işlerden örnekler gösteren kısım oldukça ilgi çekici.

Bu albümün başarısında Alfonso Font'un çizgileri bence daha ön planda. İspanyol ustalardan biriymiş. Karikatürize tarzda çizdiği için Bonelli Teks çizdirmek istediğinde endişeyle yaklaşmış. Bilindiği gibi Teks çoğunlukla gerçekçi tarzda çiziliyor. Font ustalığını konuşturmuş ve albümü iki tarzın karışımı gibi resmetmiş. Başlangıçtaki 46 sayfa karikatürize tarzda giderken Teks'in görünmesiyle beraber gerçekçi tarza dönüş başlıyor ve bu şekilde devam ediyor. Okudukça keşke hep aynı gitseydi dedim ama yine de sonuna kadar her paneli zevkle okudum. Bundan sonra Boselli/Font ortaklığı radarımda artık.

Şurda ustanın kişisel sitesi varmış:
http://www.alfonsofont.com/en/original-art