Unutuyor muyuz?

Başlatan altay1944, 18 Mayıs, 2012, 10:12:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Akşam kitaplığımı şöyle bir kolaçan ettim.Lal nathan neverlerden birini çektim,göz attım ...Okudum mu okumadım mı karar veremedim ikileme düştüm...Sonra diğerlerinden devam ettim...Heyhat aynı durum ...Sizde de oluyor mu/Bir süre sonra okuduğumuz kitapları unutuyor muyuz?Eğer öyleyse oh ne ala...Evde okumadığım binlerce kitap var..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

konyakficilari

bazı ana maceralar ya da beğendiklerim bir solukta okuduklarım hariç ben de unutuyorum... lakin okudukça "aa birazdan şöyle olacak" diyebiliyorum...
örneğin tommiks binbir surat macerası
zagorda hellingenli bölümler
teks'de mefisto, meksikadaki maceralar, navajolarin basindaykenki maceralar

ama mesela bilka örümcek adamlarda okuduğum bir macerayı asla unutmuyorum, o da ayrı bir mesele tabi :)

kalidor

Ana tema unutulmasa da önemli ayrıntılar unutuluyor. Hafıza-i beşer nisyanla malumdur. Önemli olan neyi unuttuğun değil, ne kadar süre hatırlayacağındır:)
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Ben de bazı üyeleri unutuyorum.

Konyakfıçıları da kim ki?  ;D
  Şaka bir yana neredesin Asilhan?

Bu arada çizgi roman konusunda maalesef bende o pek olmuyor.

konyakficilari

Rıza abi buralardayım :) yüksek lisans projesi bir yandan davalar bir yandan vakit bulamıyorum
ama günde en az bir kere forumu takip ediyorum :)

hanac

Bu konuda doktora bile yapabilirim.

Mesela New Avengers 3 için büyük ihtimalle 1 ve 2 yi yeniden okuyacağım.  :)

tommikser

Bende unutuyorum konu aklımda kalsa bile unutuyorum ama bu hoşuma gidiyor bir kaç yılda bir tekrar okuma şansı tanıyor bu olay adama ;D

drfuhrer

BIRAKIN MACERANIN KENDİSİNİ BAZEN OKUDUĞUM CİLT NUMARALARINI BİLE UNUTABİLİYORUM..HAYAT KOŞUŞTURMACASI İÇİNDE OLAĞAN BİR DURUM.ESKİDEN BİZDEN İSTENEN BİŞEY YOKTU.ŞİMDİ İSE TONLA SORUMLULUK VAR...YAPACAK BİRŞEY YOK 8)

emre ozdamarlar

Benim okudugum kitaplar, izledigim diziler de bile oluyor.

zamaninda lost'u nasil deli gibi takip ediyordum, sonra bi ara rastgele bi bölum gördum tv'de, zerre hatirlamadim, karakterler falan tamam da o ara ne oluyordu, dertleri neydi, kim kimden kaciyordu, yok direk sifirlanmis kafa :)

DAMPYR

Benim okuduğum çizgi romanlarda sadece macera isimleri aklımda kalmıyor.yıllar önce okuduğum tüm çizgi romanların konuları  hala dünmüş gibi aklımda... 8) :) ;)

Gambit

yalan yok ben saglam unutuyorum. Conan, superman, thorgal gibi karakterleri degil ama tex in zagor un maceralarini cok saglam unutuyorum. En cok da tex in.

Hic bir macera da oyle kilometre tasi diyebilecegimiz onemli bir olay olmuyor. surekli benzer olaylar orgusu takip edip durdugu icin bir sure sonra hepsi ayni gibi gelmeye basliyor belki de bana.

Unutmak da guzel ama, denildigi gibi, okunmamis bir suru cizgi roman birikmis oluyor zaman icinde :)

BAHADIR

İşin gerçeği ne biliyor musunuz...Bizde ki sevda çizgiroman okuma sevdası değil...Yeni yada elimizde olmayan materyale sahip olma sevdası...Evet evlenene kadar okuduğum çizgiroman yada kitabı hatırlamakta bir sıkıntı yoktu...Yıllar önce okuduğum çizgiromanı bile karesi karesine anlatabilirdim...Şimdi geçen hafta okuduğum çizgiromanı çok etkileyici olmazsa ne yazık ki hatırlamakta güçlük geçiyorum...Ve öyle günde bırakın bir macerayı bir sayı fumetti okumak hayal gibi bir şey...Ancak 20- 30 sayfa okuyabiliyorsam ne mutlu...Düşünsenize renkler serisinin bir tanesi 1 hafta da Dylan Color fest'i 4 günde okudum...

Konuyu şuraya getireceğim...Evde 5.000 ve üzeri sayıda çizgiromanı olan bir kişi tekrar her gün bir sayı okusa 10-15 yılda ancak okuyor...

Yani evde okunmamış çizgiromanlar ve kitaplar yanında unutulmuş yüzlerce çizgiroman varken hala yeni şeylere sulanıyoruz...

Watchmen'i hala okumadım...Keza bu yaşıma geldim kitaplıkta durduğu halde EsseGesselere hala bulaşamadım...Klasik maceraları alıyoruz ama kaçımız okuyor...vs.vs...Filistin alındığı gibi duruyor...Ve okunmamış daha kaç kitap...

Bu okuma ihtiyacı değil... Başka bir şey... Unutkanlık mı? o yaş ile ilgili bir şey... Yaşlanıyoruz... :)

tommikser

Bu karikatür hepimize gelsin ;D ;D ;D

konnektör

TEX İn maceralarını ben de çabuk unutuyorum nedense, zagor ve mister no maceralarını çocukken okuduklarımı dahi görünce hatırliyorum.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

emre ozdamarlar

Bir de su an elimizde cok fazla materyal olmasiyla ilgili bir konu bu.
Yillarca cizgi roman yayinlanmadi yayinlanmadi, neredeyse 15-20 sene ciddi bir kuraklik döneminden sonra bir anda piyasa costu. Eskiye göre yine sönuk olsa da su an gidip mesela Buyulu Ruzgar'da (dukkan olan) mevcut olan tum dergileri, kitaplari okuyalim desek seneler alir.

Yoksa 97-98 gibi 1 numara'nin yayinladigi x-men, spider-man'i sorun kare kare anlatayim sizlere zberden. elde okuyacak baska birsey yoktu cunku, defalarca ayni dergiyi okudugumu biliyorum :)

ayni sey tv dizileri, filmler icin de gecerli. eskiden iyi film gelecekti de sinmaya gidip görecektik, simdi dvd, divx derken istedigimiz filme ulasmak an meselesi.